Drukarka dla początkującego 1200-2500 zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
MC-Maxim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, 17:52

Drukarka dla początkującego 1200-2500 zł

Post autor: MC-Maxim »

Cześć Panowie,

Potrzebuje drukarkę, dzięki której wydrukuje kabiny do modeli zdalnie sterowanych w skali 1/18 - 1:10 - ciężarówki. Kiedyś sporo modelowałem w 3D Studio Max, i naszła mnie ochota aby nauczyć się nowego programu - DesignSpark i coś wydrukować. Wiem, że dosyć popularne są drukarki Ender 3 PRO dla przykładu, ale może warto dołożyć kilka set złotych i kupić coś co da wydruk lepszej jakości. Drukarka ma służyć do zabawy. Max wymiary jakie bym chciał drukować myślę że nie przekroczą 30 cm x 30 cm. Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia jeśli chodzi o druk 3D, wydruk 3D w rękach miałem :) Drukarkę mogę oczywiście sam złożyć jeśli w pakiecie jest dokładna instrukcja.Z góry dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka dla początkującego 1200-2500 zł

Post autor: Zepco »

Na FB ostatnio natknąłem się na profil gościa co się zwie Jan Styczeń (link). On tworzy świetne modele ciężarówek w podobnej skali. Z tego co zdążyłem się zorientować to korzysta z Prusy i3 MK3.
Czyli generalnie każda drukarka się nada o ile jest dobrze złożona, skalibrowana i ewentualnie poprawiona. Pozostaje jednak pytanie na ile chcesz grzebać przy sprzęcie a ile poświęcić na modelowanie i druk?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Testapo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2020, 01:22
Drukarka: Artillery Genius
x 2

Re: Drukarka dla początkującego 1200-2500 zł

Post autor: Testapo »

Artillery Sidewinder X1 może? Tania jak na drukarkę z większym polem roboczym.
Artillery Genius
Ender-3 Pro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”