Brak pomyslow co nie tak

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Brak pomyslow co nie tak

Post autor: Bubble »

Czesc, walki z drukarka ciąg dalszy.
mam na mysli prążki na sciankach. trochę za szybko drukowalem jak na gorna kostke ale skupmy sie na prazkach.
Prety gwintowane osi Z kręcą się idealnie prosto, na osi z oraz y wydrukowałem łożyska ślizgowe, paski napięte. Temp wg slicera 223st na ABS od DD. Przy tej temp jakos najmniej atrefaktów występowalo. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?
Prusa i2 + Marlin
Załączniki
2.jpg
1.jpg
20200629_233320.jpg
Awatar użytkownika
vux69
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 17:05
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 14

Re: Brak pomyslow co nie tak

Post autor: vux69 »

Witaj kolego, mysle ze warto sprawdzić luzy na osi Z . W mojej drukarce nie wyglądało to aż tak ale było coś widoczne. Problem zmniejszył się po nasmarowaniu śruby trapezowej. Smarowalem ja dwa razy za pierwszym smarem maszynowym w sprayu i to dało bardzo słaby wynik. Dopiero jak nałożyłem gęsty smar patyczkiem i przejechałem kilka razy góra dół (nadmiar zebranego smaru trzeba usunąć) coś się poprawiło. To samo zrobiłem na walkach liniowych tyle że tu użyłem smaru w sprayu (jest to jakiś smar do przekładni w wózkach widlowych). Całość zaczęła chodzić lżej. Możesz spróbować jeśli nie będzie poprawy zawsze możesz wszystko wytrzec. Dodam zdjęcie jednego z wydruków który wykonałem po smarowaniu będziesz mógł porównać jak to wygląda u mnie i jak u Ciebie (nie skupiaj się na nodze ;) ).

Pozdrawiam
Załączniki
received_321186795563779.jpeg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”