Problem z MKS Sbase 1.3 na ender 4 po awarii zasilacza

ma3x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2018, 19:14

Problem z MKS Sbase 1.3 na ender 4 po awarii zasilacza

Post autor: ma3x »

Witam
Mam dość nietypowy problem.
Jak w tytule po awarii zasilacza coś się porobiło i nie bardzo wiem jak to ugryźć a przeszukałem już sieć i nic nie znalazłem.
W drukarce po awarii zasiłki zrobiłem update oprogramowania do najnowszej dostępnej wersji i wrzuciłem swój stary plik config. Drukarka podjechała do osi x i y po czym zrobiła krótki podjazd w dół na osi z. W trybie ręcznym sprawdziłem czy silnik normalnie pracuje i po przejściu na skoki po 10 mm stół podjechał 10mm. Zmieniłem kierunki w configu ale to zmieniło jedynie kierunek silnika a zerować osi z drukarka nie chce. Pomyślałem że coś padło. przełożyłem kable i to samo. Zamieniłem silniki i dalej to samo. Pomyślałem stepnick i w configu zamieniłem piny silników z osi z na x i odwrotnie i po próbie zerowania osi z stwierdziłem że dalej to samo. Najdziwniejsze jest to że podjechałem stołem do krańcówki i dałem zerowanie i się wyzerowała więc puściłem wydruk i ku mojemu zdziwieniu drukarka jedzie na minus a nie na plus! Dziwne bo jak dam zerowanie osi Z jedzie na minus więc podczas druku powinna iść w dół na plus a tak się nie dzieje. Po zmianie obrotów silnika w configu nie można osi z wyzerować bo jedzie w dół na plus. Co może być grane. Plik config nie był modyfikowany przed aktualizacją. Coś pozmieniali w nowszym sofcie? Jakieś pomysły jak to ugryźć?

Wróć do „Ender”