Budowa drukarki

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Cydejeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 22
Rejestracja: 12 wrz 2020, 19:12
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
x 3

Re: Budowa drukarki

Post autor: Cydejeczek »

Dobra zrobię jak mówi dziobu( może się uda) . Jednak wole kartkę i ołówek przez to, że modelowanie w żadnym z programów NIGDY mi nie wychodziło (nawet schematu w Iglu nie potrafiłem zrobić) . Części mam już upatrzone(większość). Hotend raczej będzie Creality. Silniki używane (jak kogoś to w ogóle ineteresuje to Shinano Kenshi), PROFILE ( skoro mnie nie zabiją ;) ) zamknięte, płyta główna creality v1. 1.4. (używana), zasilacz jeszcze znajdę, endstopy (mechaniczne) po 3 zł za sztukę, ekstruder (ten z abc-rc za 18 zł ;)). Wałki, łożyska, paski to już formalność...
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 21:28 przez Cydejeczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdro ;)
Maciek
Cydejeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 22
Rejestracja: 12 wrz 2020, 19:12
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
x 3

Re: Budowa drukarki

Post autor: Cydejeczek »

Ależ skąd panie Pjoterze
Pozdro ;)
Maciek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8957
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Budowa drukarki

Post autor: dziobu »

Cydejeczek pisze:Jednak wole kartkę i ołówek przez to, że modelowanie w żadnym z programów NIGDY mi nie wychodziło (nawet schematu w Iglu nie potrafiłem zrobić).
Zacytuję Ci jednego z moich prowadzących z pewnej szkoły wyższej: to się kurwa naucz. Jak chcesz mieć drukarkę 3D to wypadało by jeszcze potrafić projektować detale tak żeby na niej było co drukować. Nieprawdaż? :)

DSM - darmowy i prosty. Nie zginiesz od mnogości funkcji bo ich tam nie ma. A jak ogarniesz co i jak to spokojnie przejdziesz na coś lepszego (o ile będzie trzeba, oczywiście)
Na start:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LKhJvjEygio

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0a16e8DnDZs
Andrzej_W, morf, sagittario
Cydejeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 22
Rejestracja: 12 wrz 2020, 19:12
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
x 3

Re: Budowa drukarki

Post autor: Cydejeczek »

A rzeszywśie... Tak czy inaczej mądrego miałeś nauczyciela ;) Zostało mi wiele do nauczenia, ale jak się nie będęuczył i będę siedział na dupie to zostanie tylko mówienie i marzenie. Zbudować drukarkę chce koniecznie ( za całym szacunkiem dla waszego doświadczenia) Jak mi się nie uda to uszanowanko, ale będę próbował. Dziękuję wszystkim za krytykę i podpowiedzi ;)
Pozdro ;)
Maciek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8957
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Budowa drukarki

Post autor: dziobu »

Rób co tam chcesz, ale też uważam że dziś zaczynanie przygody od zbudowania swojej drukarki od zera to jak powyższe "projektowanie" na kartce. Fajne rozwiązanie i super podejście, ale spóźnione o lata. Zmarnujesz mnóstwo energii na pierdoły a technologii nie poznasz.

A przecież mógłbyś pierwszą drukarkę kupić, a zbudować drugą. I tak jak Ci koledzy podpowiadali - pierwsza wydrukuje części do drugiej (a to niesamowite ułatwienie pracy).
seler1500, Abys, rydz
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Budowa drukarki

Post autor: Andrzej_W »

Ja tam ci kibicuję.
A co do programu CAD to popieram zdanie dziobu. Może przyszłościowo umiejętność obsługi takiego programu zaprocentuje.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2015
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Budowa drukarki

Post autor: Pjoter »

Cydejeczek pisze:Ależ skąd panie Pjoterze
Nikt tu nie "panuje" ;) Pjoter wystarczy

Czekam na wątek z budowy i kibicuję :good:
A później czekam na wątek z budowy kolejnej drukarki i dalej kibicuję :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
DoktorM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:56
x 10

Re: Budowa drukarki

Post autor: DoktorM »

Również jestem zainteresowany jak Ci będzie szła budowa i w jakim budżecie ostatecznie się zamkniesz :D
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Budowa drukarki

Post autor: sagittario »

Zwrócę uwagę koledze Cydejeczek na ważną rzecz. Jak już koniecznie chcesz użyć "papieru milimetrowego" to skorzystaj chociaż z jakiegoś CADa 2D. Wymęcz się prze 2 tygodnie, żeby się go nauczyć i dopiero zacznij rysować. Naprawdę. To cholernie pomoże.Ale...

W druku 3D podstawą jest umiejętność korzystania z programu do modelowania w przestrzeni/CAD 3D. Nieważne czy korzystasz z darmowych DSM czy FreeCAD ale też z typowych modelerów jak Rhino czy 3ds tudzież Blender. To pewna podstawa.

Uważam, że powinieneś nauczyć się obsługi programu. Przysiąść przez miesiąc z samouczkami i to ogarnąć. Warto to znać. A i być może na przyszłość zaprocentuje. Ja dla zabawy uczyłem się dawno temu w liceum obsługi CorelDraw... Przydało się.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 3
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Budowa drukarki

Post autor: artusiek »

Również kibicuję !!! Rób zdjęcia i wrzucaj ...
Co do 2D / 3D MUSISZ się jakiegoś nauczyć na tyle byś mógł projektować swoje modele . Czy to będzie ten czy inny ... co kto lubi . Bez choćby podstawowej umiejętności modelowania 3D drukarka to taki dość duży gadżet do chwalenia się przy piwie ( na dziewczyny raczej nie działa ;) ). A fakt , że na początku w używanym CAD-ie nie wychodzi to norma . Zgodnie z zasadą jak się niewyj(...) ... to się nie nauczysz .
Powodzenia ! :toast:
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”