Gównoburza o ceny, refille i szpule z kartonu :)

Tu przenosimy offtop
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: dale »

marek91 pisze: Lada moment odbije się to na cenach filamentu.
Dla wydruku hobbystycznego nie będzie to miało większego znaczenia, dla usług i działalności gospodarczej już bardziej. Osobiście bardziej niż podwyżka o kilka pln jednej szpuli, martwi mnie że nie ma - w praktyce, bo w teorii może i są - widocznych mechanizmów preferencyjnych dla produktów powstałych w wyniku recyklingu. Na przykład, produkujesz filament z recyklingu, przerabiasz faktycznie odpad, masz na tyle niskie daniny że możesz być konkurencyjny na rynku - zauważalnie konkurencyjny.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 6
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: Julian »

marek91 pisze:Temat był walcowany wielokrotnie, nie opłaca się z punktu widzenia klienta końcowego.

To raz. Dwa, to kwestia pełnej logistyki która się w związku z tym pojawia. Nowy sposób przechowywania, nowe opakowania zbiorcze itp itd
1kamil
Postów w temacie: 4
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: 1kamil »

Ja bym preferował szpule, które nie są plastikiem (papier?) z którym nie bardzo jest co potem zrobić :)

Marek, może akceptujecie recykling szpuli? :P
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: FlameRunner »

dale pisze:martwi mnie że nie ma - w praktyce, bo w teorii może i są - widocznych mechanizmów preferencyjnych dla produktów powstałych w wyniku recyklingu. Na przykład, produkujesz filament z recyklingu, przerabiasz faktycznie odpad, masz na tyle niskie daniny że możesz być konkurencyjny na rynku - zauważalnie konkurencyjny.
W praktyce chcesz srogiej kary dla tych, którzy produkują z nowego granulatu wysokiej jakości, powtarzalny filament.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 9
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: marek91 »

1kamil pisze:Ja bym preferował szpule, które nie są plastikiem (papier?) z którym nie bardzo jest co potem zrobić :)

Marek, może akceptujecie recykling szpuli? :P

Kartonowe szpule się nie sprawdzają, kilka lat temu ktoś tak produkował i z tego co pamiętam, tylko syf z tego był, karton się wykruszał. Nie sprawdziło się.

Czy akceptujemy zwroty pustych szpul - tak.
Jeśli chcesz się ich pozbyć to możesz je odesłać na nasz adres firmowy.
Jednak muszą się one nadawać do użycia przy minimalnym nakładzie pracy.
Skupu nie prowadzimy - też było już wałkowane 100 razy - sens miałoby to jedynie w przypadku dostaw po kilka tysięcy szpulek i to takich przygotowanych do produkcji.
Wszystko to co dostajemy od klientów musi przejść dłuższy proces, zdzieranie naklejek, mycie, suszenie.
Pjoter
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: aaannnd »

no co wy, nie wprowadzili jeszcze ustawy nakazującej producentom postawienia w marketach automatów skupujących puste szpule? :D jakiś zacofany ten nasz żond
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 16
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: cyfron »

marek91 pisze: Kartonowe szpule się nie sprawdzają, kilka lat temu ktoś tak produkował i z tego co pamiętam, tylko syf z tego był, karton się wykruszał. Nie sprawdziło się.
Nadal sprzedaje: ABC Filament - kupiłem na próbę pierwszą szpulę.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: Kopytko »

Julian pisze: EDIT. Cenę generuje praca. Przy szpuli 1 kg RAZ zdejmujesz z linii szpulę, RAZ obklejasz wkładasz pochłaniacz i pakujesz w woreczek, RAZ pakujesz w kartonik.
Przy szpulach 200/250 g musisz zrobić to 4/5 razy. I wykorzystać 4/5 razy więcej komponentów. O ile różnica w zakupie szpul pewnie jest, to kartoniki sa niemalże w tej samej cenie. Worki również w podobnej.
Szkoda ze jak są szpule 3kg to nie działa to w drugą strone:P
cyfron
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: dale »

FlameRunner pisze:
dale pisze:martwi mnie że nie ma - w praktyce, bo w teorii może i są - widocznych mechanizmów preferencyjnych dla produktów powstałych w wyniku recyklingu. Na przykład, produkujesz filament z recyklingu, przerabiasz faktycznie odpad, masz na tyle niskie daniny że możesz być konkurencyjny na rynku - zauważalnie konkurencyjny.
W praktyce chcesz srogiej kary dla tych, którzy produkują z nowego granulatu wysokiej jakości, powtarzalny filament.
Manipulujesz słowa i grasz na emocjach - nie myślałeś o karierze w polityce? Albo nie zrozumiałeś - w takim razie wyjaśniam.

Wysokiej jakości i powtarzalny produkt może powstać również w recyklingu. A na pewno w jakości wystarczającej do sprawnego druku na poziomie hobbystycznym - czyli bez certyfikatów i innych "kwitów" potrzebnych do zastosowań specjalistycznych.

Wysokiej kary? Dla mnie jest to bardziej promocja zaradności i ochrony środowiska.

Ile procent naszych nieudanych wyrobów czy odpadów wraca do recyklingu? Ja np. swoje oddaje razem z zakrętkami - w oddzielnej reklamówce.

Swego czasu, w branży wtryskarek czy wytłaczarek było bardzo powszechne użycie do produkcji tzw. odpadu i nie wpływało to na jakość.
Łatwiej producentowi jest kupić nowe i wszelkie koszty związane z recyklingiem "wpuścić w koszty" - ale zwróć uwagę że takie działanie jest ze szkodą dla środowiska, bo szaremu drukarzowi który zużywa kilka rolek na rok, nie będzie się opłacało utylizować odpadów - nie będzie miał motywacji - jeśli nie widzi problemów z zaśmiecaniem środowiska.
Piszecie o szpulach - ale zgodnie z ustawą o ochronie przyrody (edycja - w 2013 r. pojawiła się ustawa o gospodarce opakowaniami - już po tym jak zakończyłem edukację - więc nie obstaję czy prawidłowo wskazałem akt prawny), producent/sprzedawca ma obowiązek przyjąć opakowanie - oczywiście dostarczone na nasz koszt i nieodpłatnie.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 9
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: SILK - już dostępny w sprzedaży.

Post autor: marek91 »

Kopytko pisze:
Szkoda ze jak są szpule 3kg to nie działa to w drugą strone:P
Jak to nie? Przecież są tańsze niż 1kg.
Artu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”