Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: JGFTW »

JGFTW pisze:Co do wyświetlacza to przede wszystkim ma on dwie wtyczki od wyświetlacza [...]
cyfron pisze:O ile dobrze kojarzę, to ten wyświetlacz nie ma czytnika kart, więc interesuje Cię tylko pinologia EXP1. [...]
Cyfron ma rację - źle popatrzyłem.

Sądzę, że będzie łatwo to ogarnąć, ale raczej zwykłe podłączenie wtyczki to nie będzie:
zonestar-skr-lcd-exp1.png
Nie jestem przekonany czy jest to pełna dowolność i wystarczy jedynie zmienić definicję pinów w Marlinie - obstawiam, że trzeba będzie i tak grzebać w kablu, więc chyba najłatwiej będzie to ogarnąć tylko przestawiając piny (bez zmian w Marlinie, wybór wyświetlacza ZONESTAR_LCD ) - może poprzez dorobienie adaptera?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: cyfron »

Może się mylę, ale jeżeli 5V i GND są w odpowiednich miejscach, to resztę pinów chyba można wyklikać odpowiednio w Marlinie i powinno działać?
EDIT: chyba jednak trzeba grzebać w drutach. Chłopaki to rozkminili:
https://github.com/KevinOConnor/klipper/issues/3593
qba93
Postów w temacie: 8
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: qba93 »

a jeśli bym kupił taką płytę wraz z tym wyświetlaczem to czy by ona działała bez wyrywania formware na anecie? Jedynie jakaś tam modyfikacja mocowania + jakieś mocowanie nowego ekranu
https://pl.aliexpress.com/item/40010512 ... b610df0a-2
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: dragonn »

qba93 pisze:wyrywania formware na anecie?
Że co? Pisz proszę poprawnie bo nie da się zrozumieć co masz na myśli.
Grzesinski
Postów w temacie: 1
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: Grzesinski »

Jeśli "wyrywania formware" = wgrywania firmware to odpowiedź brzmi "to zależy czego oczekujesz".
Do TFT możesz wgrać gotowca z githuba, resztę można dokonfigurować poprzez ini. Możliwe, że dostaniesz wyświetlacz z najnowszym FW.
Z płytą jest gorzej, bo gotowce SKR mini e3 v2 nie są robione pod TFT. Działa 99% ale np. załadowanie filamentu z ekranu graficznego już nie - to wymaga ustawienia odpowiednich opcji Marlina, czego w gotowcach nie ma. W emulowanym trybie tekstowym działa wszystko.
Oczywiście zamiast automatycznego ładowania można użyć sterowania silnikiem E, w sumie na jedno wychodzi - i to działa prawidłowo.
Generalnie polecam, bo jest sporo rzeczy, których nie ma w Marlinie, praktycznie (wbrew purystom) korzystam wyłącznie z trybu graficznego ale nośnik musi być wpięty pod wyświetlacz.
qba93
Postów w temacie: 8
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: qba93 »

Tak autokorekta musiała mi się wkraść której nie zauważyłem. Chodziło mi o wgranie firmware na płytkę. Troszkę mało "informatyczny" jest i dla mnie łatwiej było by podpiąć od nowa kabelki niż grzebać w sofcie
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: dragonn »

Nie ma szans, nowa płytka = wgrywanie softu i jego konfigurowanie.
Możesz znaleźć jakieś gotowe przykłady pod Anet i daną płytkę ale i tak zdecydowanie lepiej raz to sobie ogarnąć, nie jest to żadne "rocket since" a niestety jedna z podstawowych umiejętności potrzebnych przy tanich drukarkach. Polecam zacząć od poradników Teaching Tech na youtube (i nie przejmować się tym że to pod inną drukarkę, chodzi o to żeby to zrozumieć a nie ślepo podążać za instrukcją).
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: Mati »

Możesz kupić płytkę pod RRF (np. Fly E3 RFF - opisywałem ją na forum), wtedy bazową konfigurację robisz za pomocą klikanego konfiguratora, a potem ewentualnie z poziomu przeglądarki dostrajasz sobie to co ewentualnie jest do poprawienia. Polecam, przerabiałem zarówno Marlina i RRF i moim skromnym zdaniem wejście w świat RRF jest prostsze niż w Marlina.
https://pl.aliexpress.com/item/1005001999686167.html
https://teamgloomy.github.io/fly_e3_general.html
qba93
Postów w temacie: 8
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: qba93 »

a jak wgrać na nią firmwer pod anet a8?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anet a8 i płyta SKR mini e3 v2

Post autor: Pjoter »

Popieram przedmówcę. Warto rozważyć płytki pod RRF. Fly E3 RRF (dwie wersje zależnie czy stepy wymienne) lub duet 2 WiFi lub duet 3 mini. Z tymi miałem do czynienia i polecam. Konfiguracja o wiele łatwiejsza niż w Marlinie, konfigurator na stronie prowadzi za rączkę w każdej najważniejszej kwestii. Później to już kwestia dogrania szczegółów. No i nie potrzeba wyświetlacza do tych płytek, wystarczy przeglądarka w laptopie, tablecie lub smartphone.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”