Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

jakubperson
Postów w temacie: 10
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: jakubperson »

Marcin Gutek pisze: W Hotendzie są dwa wentylatory - jeden od przodu drugi po prawej stronie, ten z przodu kręci się cały czas a ten po prawej stronie mogę włączyć i wyłączyć z panelu. w jakim kierunku powinny one dmuchać ?

Wysokość Z mam ustawione na Z=0,35 na panelu - wsuwam kartkę papieru i przesuwam z lekkim oporem, dzisiaj to jeszcze sprawdzę po rozgrzaniu dyszy do 200 °C ?
Jeden na radiator hotendu, drugi (sterowany) na wydruk.

Po auto-home dla Z=0.2 powinna kartka się lekko czepiać.
Jeśli zrobisz dla Z=0 to oznacza, że dysza powinna dotykać stołu.

Wartość Z-offset może być jakakolwiek byleby dobrze się drukowało.
Marcin Gutek
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Artu »

Trzeba było kupić sobie oryginalna Prusę :mrgreen:
morf, Marcin Gutek
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

Botland proponuje użycie Slicer'a firmy Prusa... wątpię czy to coś da... załamka

aktualnie używam Slicer'a ze strony Creality, ale obawiam się że problem jest bardziej techniczny w drukarce aniżeli oprogramowania.

Dzisiaj jeszcze jedno podejście, wypoziomowanie stołu i ustawienie osi Z na rozgrzanej dyszy + ewentualne ponownie jej wyczyszczenie + sprawdzenie wentylatorów czy "dmuchają" we właściwą stronę + wyłączenie retrakcji, jeśli to nic nie da pakowanie sprzętu i odsyłka, mocy przybywaj....

Poprosiłem botland o przesłanie programu sprawdzonego przez nich, wtedy puszczę i będzie wiadomo czy błąd jakiejś opcji w programie czy usterka drukarki. Ponoć mają takową drukarkę u siebie pracującą więc nie powinno to stanowić problemu.
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

Koledzy zrobiłem test ekstrudera, przy nagrzanej dyszy zadałem wysunięcie filnamentu 100 mm, odznaczyłem na filnamencie przed ekstruderem ile powinien pociągnąć, i zabrał dokładnie 91 mm zamiast 100 mm, więc 9 mm za mało - 9% to chyba sporo.

Wkręciłem na maxa śrubkę dociskową sprężyny, dociskającą rolkę ślizgową filnament do rolki radełkowanej, ale bez zmian. Nadal za mało 9 mm.

JAK to skorygować w programie Slicer Creality ? do testu wydruku ?

Mam przygotowany program testowy z Botlanda oraz przygotowałem kostki testowe, ale bez korekty ekstrudera nie ma sensu puszczać.

Pozdro

PS> czy ekstruder Dual będzie pasował do CR 6 SE ?
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3218
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: morf »

Możesz na szybko zmienić flow. Ale najlepiej zmienić kroki / mm dla ekstrudera.
Wydrukuj jakąś kostkę bez wypełnienia i zobacz czy jest lepiej.

Swoją drogą w poprzednim poście chcesz odsyłać drukarkę a teraz już chcesz wymienić ekstruder?
Uruchom drukarkę na tym co jest, wg mnie tam jest to albo źle poskładane albo Ty coś mieszasz.
Czy na karcie pamięci dołączonej do zestawu nie ma jakis przykładowych gcode? Czy one drukują się poprawnie?
Marcin Gutek
Done is better than perfect.
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

kolego jak zmienić flow ? bo zmiana kroków / mm dla ekstrudera to dla mnie na chwilę obecną czarna magia, da to radę zrobić w Slicerze creality, lub Curze, lub z pulpitu drukarki ?

Tak jestem w kontakcie z botland i jak nie uda się tego zrobić to odsyłam, jak wysunęł mi za mało ekstruder a sprężyna jest na maxa to nie wiem czy będzie on pewnie działał przy kolejnych wydrukach

na karcie pamięci jest samolot cobra który drukowałem zdjecia wrzuciłem w jednym z pierwszych postów ?
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
jakubperson
Postów w temacie: 10
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: jakubperson »

Sprawdź jaką masz ilość kroków, przelicz ile potrzebujesz, wprowadźe M92 E twoja_liczba_kroków i potem M500.

https://teachingtechyt.github.io/calibr ... tml#esteps

Prusa Slicer jest jak najbardziej OK, ma wbudowany profil CR 6 SE.
Marcin Gutek
norek12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:35
x 3

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: norek12345 »

Cześć,
napisałeś:

Wysokość Z mam ustawione na Z=0,35 na panelu - wsuwam kartkę papieru i przesuwam z lekkim oporem, dzisiaj to jeszcze sprawdzę po rozgrzaniu dyszy do 200 °C ?

To nie brzmi dobrze. Kartka papieru ma grubość 0,1 mm lub nawet mniej. Przy ustawionej wysokości Z na 0,35 mm nie powinieneś więc wcale czuć oporu przesuwając kartkę. Proponuję, abyś dogłębnie zgłębił temat autopoziomowania stołu dla swojej drukarki, tak, aby nie miał przed Tobą tajemnic. Czy poziomowanie drukarka robi przed każdym wydrukiem, czy robi się to raz, czy trzeba włączyć w menu (może jest jakaś pozycja typu Z offset wizard. Lepiej skontaktuj się z supportem Creality, niż Botlandem. Może po prostu drukarka ma coś popsute - jak kupiłeś oryginalną drukarkę to podasz tylko numer seryjny i support powinien już prowadzić za rękę.
Jeśli poprawnie złożyłeś drukarkę to wydruki z karty SD powinny się udać, bo one są wygenerowane przy maksymalnie bezpiecznych ustawieniach, może przeczytaj dokładnie jeszcze raz, co przyszło z drukarką na papierze i na karcie sd, może po prostu zapomniałeś o czymś chcąc jak najszybciej zobaczyć, jak drukarka drukuje. Pozdrawiam i powodzenia
Marcin Gutek
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3218
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: morf »

Marcin Gutek
Done is better than perfect.
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

z tym bazowaniem osi Z faktycznie coś nie tak, ustawiam na Z=0,3 i czasami kartki nie mogę wsunąć, a zarówno stół jak i dysza rozgrzane, stół i dysza czyste. A czasami kartka wchodzi z luzem.

Czyli oprócz wysuwania za małej ilości filnamentu również poziomowanie osi z kuleje, nie wiem jak z autopoziomowaniem stołu czy działa ok.

Właśnie puściłem testowy model łódki otrzymany z Botland-a

Ale nie sądzę żeby coś to zmieniło....2 h i będzie widać efekt :unknown:
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”