[Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Wszelka okazjonalna pomoc i wsparcie. Zbiórki, projekty i wydruki pomocowe, itp. Wszystko dotyczące sytuacji których nikt nie chciał a niektórzy doświadczają.
Problem z drukarką? - to NIE tutaj.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: PrzemoS »

Powiem tak, byla u mnie wczoraj osoba późnym wieczorem właśnie ze związku UA (dzialaja wszyscy wspolnie). Temat jak najbardziej jest rzetelny, tylko moim zdaniem on potrzebuje rozgłosu i szybkiej reakcji ludzi z Druku 3D, oni tam zamawiaja rzepy, paski (bardzo mała dostępność ;/) później krawcowa wszystko dopina jak ma być i końcowa kwestia to Druk 3D czyli maja małą dostępność ludzi do wydruków. Przekazałem im informacje ze jesli ten post bedzie edytowany wyszczegolniony co i jak, dodane wszystkie pliki pokazane od A do Z caly rozwój jak to bedzie wyglądać to i pewnie ludzie do Druku u nas sie znajda :)



P.s Jak narazie ich projekt wyglada jak ponizej (podesłane przez Autora tematu)

275621257_5337098776342096_4174269184150914430_n.jpg
274235636_347629023961007_6593498363516308473_n.jpg
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Pjoter »

Na FB też się ten temat przewijał. O ile jestem za takimi akcjami tak w przypadku opasek uciskowych (i ogólnie rzeczy medycznych) jestem ostrożny. Po pierwsze to co mi nie pasuje to fakt że nie ma żadnych wytycznych dotyczących parametru druku ani materiału. Przyłbic to jedna sprawa, takie opaski to trochę bardziej skomplikowana rzecz. I rozumiem że w przypadku braku opaski a opaski jakiejkolwiek to lepsza jest druga opcja, to boję się że Ukraińcy dostaną magazyn opasek z których co trzecią będzie się rozpadać przy zakładaniu.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: dziobu »

Były gdzieś takie informacje, ale wszystko zniknęło (?). Nie wiem czy to kwestia testów czy organizacji. Czy braku organizacji.
Ale tak czy owak to przydał by się jakiś odzew od pytajacego.
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Jakub Kaminski »

Przemek dziękuję Ci za wspaniałą pomoc z drukiem!

Moi drodzy, jestem autorem projektu i pierwszego posta. Celem jest zrobienie opaski zgodnie ze sztuką i ze znakomitą dokumentacją wytwarzania. (Ta jeszcze nie jest jeszcze otwarcie publiczna). Poczekajmy z rozgłosem jeszcze chwilę, postaram się spiąć wszystko dziś lub jutro.
Mam sporo tematów na głowie i sam robię tą raczkującą jeszcze stronę www, dzięki za wyrozumiałość!

Projekt jest wolontariacki, nie ma żadnego podłoża biznesowego. Będzie dziś lub jutro nowy release STL więc proszę jeszcze wstrzymać się z drukiem.

Jeśli ktoś z Was jest z Wrocławia i byłby gotów pomóc, proszę dajcie znać. Temat na dziś i jutro, takie ok 2h wydruku na dyszy 0.6 pomoże to nam szybciej iterować. jkaminski@wpi.edu.

Coś facebook szwankował ostatnio z wiadomościami w folderze Inne, więc jeśli chcecie możecie napisać na mój adres jkaminski@wpi.edu.

Projekt thingiverse z jakiś dziwnych względów nie był publiczny tj. tylko ja go widziałem jako zalogowana osoba. Przepraszam za utrudnienia.
Odpowiadając na pytania:

Zapotrzebowanie na opaski jest duże. Mam kontakt z lekarzami na Ukrainie którzy tego potrzebują, ministerstwo zdrowia Ukrainy daje je jako jeden z kluczowych tematów.

Jestem świadom mostów i wszystkich ograniczeń druku. Piny ślicznie działają i nie mogę ich w rękach rozerwać. Piny nie są w żaden sposób obciążone naprężeniami ścinającymi tj. pasek przenosi naprężenie a nie piny. Też nie ufałem im na początku. Ale są bardzo mocne.

Co do pasowania pinów: MK3S+, PETG 3 perimeters, dysza 0.6, warstwa 0.3. Flow 0.95. Pewnie jeszcze jest kilka innych niuansów i jakiś tam "jerk" na obrysach co może wpłynąć na wymiary. Będzie wydruk kalibracyjny do tego celu.

Logo to zło konieczne jeśli chodzi o czas wydruku, przynajmniej na początku przy budowaniu świadomości dot. projektu.

Ta opaska na zdjęciu an dole to najpopularniejsza opaska na wyposażeniu US Army, a na górze mój prototyp. (Jestem za granicą i prototypuję, a we Wrocławiu jest część zespołu uruchamiająca szycie). Opaska dociska mocno, i nie ma obciążenia rozrywającego części drukowanych, w przeciwieństwie do wielu innych projektów Dziś będę więcej testował.

Dobrego dnia!
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Jakub Kaminski »

Widzę nowe posty.
Pjoter: też jestem sceptykiem. Pierwsza sprawa nie szkodzić, a druga nie dawać złudnego poczucia bezpieczeństwa jakimś produktem, który pęknie, wtedy właśnie szmatka i kijek są lepsze. Planuję wideo w którym zaprezentuję wszystkie aspekty inżynierskie tematu opaski.

dziobu: thingiverse nie dziala z niezaleznych mi przyczyn i moze trzymajmy sie tego jeszcze przez chwile. Wrzuce lepsza odslone juz niedlugo.

Dot opasek ogólnie: pierwszy problem jednego z innych projektów to nieuwzględniania anizotropii materiału (rezultat: łatwe pęanie) lub robienie sztywnej solidnej struktury która wrzyna się w skórę i niszczy naczynia. W mojej opasce masz elastyczną postawę i 2 części żeby zaradzić anizotropii.

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: TDI-CAD »

Wrocław
Stoi u mnie 6 drukarek naprawionych po serwisie. mogę na nich drukować, jednak potrzebuję instrukcji jak testować wydrukowane elementy. To bardzo ważne bo nie wybaczył bym sobie gdyby przez mój wadliwy wydruk ktoś powiózł szkodę...
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 1
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Olson »

Jeśli chodzi o drukowane stazy to proponuję przeczytać najpierw to (po angielsku):
https://trklou.medium.com/3d-printed-op ... e8441b4c5a

Sam projekt znajduje się tu:
https://github.com/GliaX/tourniquet
morf, Andrzej_W, PrzemoS, JGFTW, sagittario
Jakub Kaminski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:26
x 5

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Jakub Kaminski »

@Olson : Dziękuję za przytoczenie tego tematu. Temat jest mi bardzo bliski. Długo rozmawiałem z Tarkiem na początku wojny o tej sprawie (twórca wpisu który podałeś i projektu Glia, kanadyjski lekarz Palestyńskiego pochodzenia). Nasz projekt ma na chwilę obecną wdraża wszystkie rekomendacje jakie otrzymałem od Tarka.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [Pilne] Druk 3D dla Ukrainy Wrocław

Post autor: Kopytko »

Jakub Kaminski pisze:Przemek dziękuję Ci za wspaniałą pomoc z drukiem!

Moi drodzy, jestem autorem projektu......
Proszę dodaj tutaj pliki, dodaj też pliki bez napisu w celu przyspieszenie wydruku,
dodaj parametry jakie są oczekiwane, materiał, obrysy, wypełnienie, jeżeli nie jesteś świadom druku 3d , opisz swoimi słowami czego oczekujesz, który z elementów ma być najmocniejszy itp.
Pliki możesz dodać w paczce rar lub osobno.
Adinfo, Artu
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc i wsparcie”