Stepsticki do SKR 2

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Kampro88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2021, 21:13

Stepsticki do SKR 2

Post autor: Kampro88 »

Witam Panowie, przyszła mi płyta ze sterownikami TMC 2209 v1.2. W tematach jednak często przewija się, że na ekstruder trafia inny sterownik krokowy, najczęściej LV8729. Czym to jest podyktowane? Czy te które mam nie do końca się do tego celu nadają, czy mogę śmiało je pakować? Drukarka którą składam to klon MK3s, płyta SKR 2 rev B F429.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: artur_n »

Zdecydowanie pchaj TMC2209 tym bardziej do tej konstrukcji.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: Jarewa »

Kampro88 pisze:Czym to jest podyktowane?

Uzyskaną mocą silnika, nie sugeruj się że silnik ma np. 0,4Nm bo tyle ma przy kroku 1/1 im większe 1/16 1/32 itd. to moc słabsza i to drastycznie spada. A tmc automatycznie ma interpolację do 256 by były ciche. Gdzie LV ma ustawiane zworkami do 128.
Awatar użytkownika
Kampro88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2021, 21:13

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: Kampro88 »

Czy konsekwencją spadku mocy będzie silniejsze grzanie się silników? Jeśli zwiększę rozdzielczość sterownika, powinno to pociągnąć za sobą wymianę silników na mocniejsze? (aktualnie mam oryginalne silniki z Anet A6)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: dziobu »

Kampro88 pisze:Czy konsekwencją spadku mocy będzie silniejsze grzanie się silników?
Nie.
Kampro88 pisze:Jeśli zwiększę rozdzielczość sterownika, powinno to pociągnąć za sobą wymianę silników na mocniejsze?
Nie wiem jakie teraz masz (nie wiem co tam w anecie siedzi), ale dopóki nie chcesz szaleć to nie powinno być potrzeby wymiany silników.

Interpolacja w TMC wprowadza też przesunięcie jednego kroku. W pewnych okolicznościach może to mieć znaczenie. Poza tym któryś z "inteligentnych" bajerów domyślnie włączonych nie lubi dorywczej jazdy jaka ma miejsce w ekstruderze (wybacz, nie pamiętam który). Co jakiś czas ktoś tu zgłębia temat.
Tak na dziś to są zdaje się jedne z najpopularniejszych stepperów dla drukarek 3D.

Od siebie dodam - mam 2209 w 3 drukarkach, na wszystkich silnikach. Działa. Pewnie mogło by lepiej, ale mnie interesuje działająca drukarka a nie jej tuning.
Kampro88
Awatar użytkownika
Kampro88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2021, 21:13

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: Kampro88 »

dziobu pisze: Nie wiem jakie teraz masz (nie wiem co tam w anecie siedzi), ale dopóki nie chcesz szaleć to nie powinno być potrzeby wymiany silników.
W mojej anecie na ekstruderze mam 42SHDC3025-24B, na x,y i prawdopodobnie 2xZ OT-42HS40-005B

PS. Myślicie, że powinienem wyłączyć w takim razie interpolacje?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Stepsticki do SKR 2

Post autor: Jarewa »

Nie, dopiero ci testy druku pokażą dalsze czynności..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”