Deltiq plus

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Deltiq plus

Post autor: rafly »

dziobu pisze:
rafly pisze: jeśli nie okazałby się kosztownym eksperymentem. Zakładam, że jeśli urządzenie ma już jakiś rynek i trzecią wersje to nie jest to tylko eksperyment ale działające urządzenie.
Tak jak MMU - rozwiązanie ma jakieś swoje pewne wady ale ogólnie to działa. Największym kosztem jest czas druku i dodatkowy odpad. Jak ktoś potrzebuje z rzadka jakiś bajerancki detal to ZTCW jest to fajna sprawa. Ale tak do używania na co dzień to już PONOĆ gorzej. W każdym razie miałem kontakt z kilkoma osobami które miały MMU/Palette 1 i chyba obecnie żadna już z tego nie korzysta.

Ze swojej strony dodam że strasznie to chciałem mieć mimo wielu wad. Na tyle że rozważam dorobienie zmieniarki do ostatniej mojej drukarki, choć równie szczerze nie polecam tego rozwiązania ;P

:D No tak, to dzięki za wybicie z głowy, chyba rozumiem o co biega ;/ Wobec tego nie ma lepszego rozwiązania niż multiplikacja głowic jak w Prusa XL, która na razie nie jest dostępna i też jest niewiadomą, albo jakaś dwugłowicówka.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Deltiq plus

Post autor: dziobu »

Wszystko ma jakieś wady, grunt to dobrać ich zestaw tak żeby zbytnio nie przeszkadzały.
U siebie zmieniarkę chcę dodać do Climbera (viewtopic.php?f=34&t=9234) bo tu mam koszyczek na odpady z czyścikiem, co rozwiązuje problem wieżyczki. Samą też oprogramuję sobie prostymi skryptami przy zmianie głowicy. Pewnie potem dojdą inne problemy, no ale zawsze to będę już o krok dalej. Natomiast wad Palette nie jestem w stanie skompensować dlatego osobiście tej zmieniarki bym nie kupił. A utwierdza mnie w tym jej cena.

Tak zupełnie osobno - jeśli chcesz drukować kolorowe modele to miej świadomość że ZAWSZE będzie Ci brakowało kolorów. Także IMHO lepiej już robić ładnie jednym kolorem. Taka technologia.
rafly
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Deltiq plus

Post autor: Berg »

rafly pisze: Palette hmmm... ale to z użytkowania te wnioski? Bo akurat mam pomysł na modele, które wiele by zyskały na takim druku
Nie mam Palette. Mam tylko dwugłowicową. Kilka razy tego użyłem by się pobawić. Nic praktycznego nigdy nie wyszło. Samo przygotowanie modelu pod taki druk jest dość pracochłonne a końcowy efekt średni.
Dwugłowicówka, IDEX, tool-changer o tyle są lepsze od Palette że potrafią drukować na przykład podpory z materiały rozpuszczalnego albo łączyć materiał elastyczny z twardym. Teoretycznie, w praktyce nie jest to potrzebne zazwyczaj.
Palette daje jedynie efekt wizualny.
Jeśli piszesz o modelach to przecież i tak potem wydruk szpachlujesz, malujesz. Jaki sens ma zróżnicowany koloru plastiku pod spodem.

Jeśli masz już jakąś drukarkę i zależy Ci na szybszym drukowaniu to kup sobie jeszcze dwie takie same. Wydasz na to z 3tyś zł i na pewno wydruki będziesz mieć szybciej niż z delty za 25K. w 25K mieście się tez farma sześciu Prus a to już konkretne narzędzie.
Dzielenie dużego wydruku na więcej części zapobiega też sytuacjom awaryjnym, ułatwia poprawki.
rafly, dziobu
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3216
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Deltiq plus

Post autor: morf »

A ja mam wrażenie że Kolega po prostu chce kupić tą drukarke.

Padło już tyle odpowiedzi że chyba temat się wyczerpał.
Kup potestuj i napisz recenzję na forum :-)
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Deltiq plus

Post autor: rafly »

morf pisze:A ja mam wrażenie że Kolega po prostu chce kupić tą drukarke.

Padło już tyle odpowiedzi że chyba temat się wyczerpał.
Kup potestuj i napisz recenzję na forum :-)
Przeciwnie. Mam już tyle lat na karku, ze słucham mądrzejszych od siebie ;) Teraz mój wzrok skierował się w kierunku RatRiga. Ma ogromne pole bo jest wersja 500x500x500, pozwoliłoby mi orientować modele poziomo czyli dużo lepiej. Pytanie tylko czy jestem w stanie ogarnąć taki projekt... :D Wiątek był mi bardzo potrzebny i wielkie dzięki, że mogłem to z kimś kumatym skonsultować. Jednak co forum to forum.
morf
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Deltiq plus

Post autor: dziobu »

rafly pisze:Pytanie tylko czy jestem w stanie ogarnąć taki projekt...
A co tam jest do ogarnięcia?
Co się ludzie w ogóle boicie tych drukarek?

Zawsze możesz upolować jakąś okazję z podłym chińczykiem o takim polu roboczym i go sobie stuningować. Jak ja i mój Copymajster.
rafly pisze:że mogłem to z kimś kumatym skonsultować. Jednak co forum to forum.
:crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”