Craftware

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Craftware

Post autor: McKee »

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja Craftware (1.14 - pierwsza aktualizacja od ~pół roku) - poprzednia wersja nie przypadła mi do gustu, ale teraz pojawiło się sporo nowości, które wyglądają bardzo obiecująco (bardzo szybko tnie i przy pomocy animacji pokazuje np. kierunek drukowania wszystkich ścieżek).
Oprogramowanie jest darmowe i jest do ściągnięcia tu: https://craftunique.com/craftware
Instalujcie i dzielcie się doświadczeniami :git:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Craftware

Post autor: FlameRunner »

Od jakiegoś czasu mam go na uwadze, urzeka mnie mnogość dostępnych ustawień, dotyczących m.in. szwu i raftu.
Niestety jeszcze nic z niego nie drukowałem, a bez tego ciężko określić rzeczywistą przydatność i bezproblemowość. Nic mi po mnogości ustawień, jeśli algorytmy są źle pomyślane bądź implementacja zbugowana.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Craftware

Post autor: dragonn »

Łopata i odkopujemy :P.
Postanowiłem sobie przetestować go. Wydaje mi się że ukrywanie szwu które ma ten slicer faktycznie daje zamierzony efekt. Poza tym uważam że jakość jest jak najbardziej akceptowalna.
Wymienię co brakuje/przeszkadza mi w porwaniu z S3D:
- wypełnianie szczelin przy pomocy zmiennej szerokości ścieżki
- dużo gorzej robi infill, S3D dokleja infill do ścianek, Craftware tego nie robi :/
Gdyby nie te dwie rzeczy to chyba spokojnie bym się na niego przerzucił. A tak to nie wiem, dodam że ma podobne supporty jak S3D (ale jeszcze nie testowałem). Zdjęcia które wrzucam są z dość surowego profilu, kilka rzeczy trzeba by było jeszcze poprawić.
A i mała uwaga - żeby slicer działa z większość drukarek koniecznie dodajecie do startowego g-code M82 (S3D dodaje to sam a bez tego ekstuder głupieje).

EDIT

Wybaczcie bałagan na zdjęciach xD.
Załączniki
P4270337.JPG
P4270338.JPG
P4270339.JPG
P4270340.JPG
P4270341.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”