Drukowanie sitka

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Dexter85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2018, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Drukowanie sitka

Post autor: Dexter85 »

Witam, chciałbym wydrukować "sitko", takie jak w załączniku. Tak naprawdę jest to wentylacja do formikarium :smile2:
Drukuję na Anet A6 z dyszą 0,4mm.

Jak dałem otwory o średnicy 0,4mm x 0,4mm i takie same odległości pomiędzy nimi, to w ogóle nie chciało ich drukować. Pewnie za wąskie linie. W drugiej wersji dałem 0,6mm i niby zaczęło drukować, ale każdą dziurkę osobno.

Da się ustawić w Cura jakąś opcję, aby pocięło w ten sposób, żeby sitko drukowało prostymi, poziomymi i poprzecznymi liniami, a nie każdą dziurkę naokoło po obwodzie? Przy takim drukowaniu strasznie długo to trwa i jeszcze zakleja otwory.
Załączniki
Body1.stl
(389.34 KiB) Pobrany 59 razy
Anet A6
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 99

Re: Drukowanie sitka

Post autor: rafly »

Może dwie ramki z paskami, ktore później złożysz pod katem 90* i powstanie kratka?
.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Drukowanie sitka

Post autor: JGFTW »

Średnica otworu 0.4 to strasznie mało. Musisz poeksperymentować z odpowiednimi wielkościami otworów siatki (ja zazwyczaj daje 1.5mm i nie próbowałem mniej). ;)

Jednak jakbyś miał SuperSlicer / PrusaSlicer to mógłbyś nie modelować w CADzie siatki i tylko dać modyfikatory w dowolnym kształcie, tak żeby usunąć górne i dolne warstwy i wypełnienie prześwitywało, robiąc za siatkę (możesz dać różne rodzaje wypełnienia) i wtedy na pewno będziesz miał ścieżkę wielkości dyszy, dużo prześwitu, a dodatkowo mógłbyś kontrolować to łatwo procentowo, iterując:
2022-10-13_20-58_1.png
2022-10-13_20-58.png
Mógłbyś nawet testowo wydrukować tylko fragment danej siatki i rodzaju wzoru, żeby sprawdzić czy takie rozwiazanie się nada.

Przy czym nie wiem czy jest to dokładnie to co szukasz oraz czy jest coś podobnego w Curze ¯\_(ツ)_/¯
dziobu, morf, mpk, Berg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Drukowanie sitka

Post autor: Andrzej_W »

Tak da się cos podobnego zrobić w Curaku. Kiedyś próbowałem ale to strasznie upierdliwe było wiec dałem sobie spokój. W tej nowej to nawet nie sprawdzałem czy się da.
Dexter85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2018, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drukowanie sitka

Post autor: Dexter85 »

rafly pisze:Może dwie ramki z paskami, ktore później złożysz pod katem 90* i powstanie kratka?
Na to nie wpadłem. Ciekawy pomysł, wart rozważenia. Jak nic nie poskutkuje to skorzystam. Dzięki ;)
JGFTW pisze:Średnica otworu 0.4 to strasznie mało. Musisz poeksperymentować z odpowiednimi wielkościami otworów siatki (ja zazwyczaj daje 1.5mm i nie próbowałem mniej). ;)
No teraz mam 0,6 mm. Nie chcę dawać za dużo, żeby mi mrówki nie uciekały :D
Popróbuję z tym wypełnieniem. Szczerze mówiąc też mi to przeszło przez myśl ;)

Dzięki za pomoc!
Anet A6
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Drukowanie sitka

Post autor: JGFTW »

Skoro to taka drobnica to może się okazać, że trzeba z SLA/DLP to druknąć.

Ja bym raczej kupił gotową siatkę i zamontował w wydruku (na śruby, jeżeli klej odpada).
Może moskitiera się do tego nada? Taka mrówka to chyba podobna wielkościowo jak komar, nie? :rotfl:
morf
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Drukowanie sitka

Post autor: Kopytko »

Zmniejsz szerokość lini, dla wypełnienia.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Drukowanie sitka

Post autor: mcxmcx »

A nie mozesz po prostu uzyc raftu jako sitka, a na rafcie z zerowym odstepem wydrukowac uchwyt?

Spokojnie zrobisz te 0.4
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Drukowanie sitka

Post autor: Berg »

Podzielił bym element na dwie części. Tak by środkowe sitko było wciskane w ten zewnętrzny pierscień.
Zewn. pierścień wydrukował bym normalnie.
Natomiast Sitko wydrukował bym z wyłączonymi dolnymi i górnymi warstwami (top/bottom Tickness = 0 )
Jako wypełnienie dał bym Grid 30% , connect infill lines (wypełnienie będzie lepiej przyklejone do ścianek, mniej retrakcji, nitek).
Tak robiłem sitka do zmywarki w tym wątku : viewtopic.php?f=47&t=9178&p=144646
Oczywiście grubością ścieżki wypełnienia i gęstością ścieżek dobrać parametry sitka.

PS: nie zauważyłem, że wyżej @JGFTW napisał prawie to samo :D , no ale niech zostanie...
Zrzut ekranu 2022-10-15 o 12.41.45.png
Zrzut ekranu 2022-10-15 o 12.43.47.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”