Soft do CNC

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 620
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 253

Soft do CNC

Post autor: Rozarh »

Kończę składać maszynę CNC własnego projektu. Kiedyś opiszę ją w pełni, ale w tej chwili mam problem z doborem softu i mam nadzieję na podpowiedzi kolegów :piwo:

"Normalnie" powinienem pewnie użyć GRBL'a na Arduino i mieć spokój ale, że lubię nietypowe rozwiązania i wyzwania, więc całość działa na płycie BTT SKR Pro 1.2 z wgranym RepRap Firmware :cool2:

Generalnie zabawka nie jest skończona - brakuje krańcówki osi Z (max) i podłączenia sondy osi Z, ale już można się nią pobawić. Potrafię wyskrobać na materiale napis iPhone z gotowego pliku :D

Aktualnie chodzi mi o dobór softu do maszyny. Mam zainstalowany Estlcam V11 ale nie jestem pewien czy to dobra droga?
Soft ten bardzo chce łączyć się z maszyną, ale ze względu na firmware to za bardzo nie działa. Póki co w konfigu RRF nie mam włączonych opcji obsługi przez port COM a maszyną steruję standardowo przez WWW (DuetWebControl po WiFi). Nie mam pewności czy jeśli nawet włączę port COM w konfigu to czy Estlcam będzie w stanie dogadać się z RRF. Na liście hardware nie ma nic z Duetów :(
Czy jest jakieś oprogramowanie, które natywnie dogaduje się z RRF? Albo - jeśli to możliwe - jak ustawić EstlCam'a żeby to robił?
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Soft do CNC

Post autor: dziobu »

Rozarh pisze:że lubię nietypowe rozwiązania i wyzwania
Ja też, dlatego moja CNC działa na dedykowanym sprzęcie z moim softem który dopasowałem do Estlcam. Jak kombinować, to po całości!
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Soft do CNC

Post autor: JGFTW »

Ja mam w MPCNC Marlina i w ESTLCAM ustawione w ten sposób:
Esetup1.jpg
https://docs.v1engineering.com/software/estlcam-basics/

Do kontroli zdalnej po WiFi używam cnc.js postawione na RPI.
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Soft do CNC

Post autor: Holgin »

A ktoś z CAN/EtherCAT kombinował? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”