Ups do drukarki - ma to sens?

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 574
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: Ups do drukarki - ma to sens?

Post autor: malyhenio1 »

Ha HA przeczytałem i wyłączyli mi prąd, 2 h w d.. Mam ES 700, zobaczymy czy jeszcze działa.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Ups do drukarki - ma to sens?

Post autor: Igor »

U mnie drukarke zasila stary, transformatorowy (chyba 20-letni) APC BackUPS600. Wcześniej był jeszcze bardziej prostacki 300VA nie pamiętam marki, też transformatorowy. Tyle że zamiast maleńkiego 7Ah wsadziłem samochodowy 44Ah który stracił zdolności rozruchowe i dostał lekkiego samorozładowania. Jednak jeśli zestaw popracuje kilka minut, to po wyłączeniu zasilania jest w stanie drukowac PET-G przez 2h z hakiem. Przerwy u mnie zdarzają się albo na pół godziny albo na pół dnia ale te drugie to dwa razy do roku, więc pewnie nawet gdybym puścił Prusę i Endera na raz to by przeżyły na awaryjnym zasilaniu.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
mpk
Postów w temacie: 5
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Ups do drukarki - ma to sens?

Post autor: mpk »

No taa.. tylko Prusa i Ender w sumie to mniej, niż Mati ma na samym stole (700W) ;)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Ups do drukarki - ma to sens?

Post autor: Artu »

Moją deltę "zabezpiecza" jakiś UPS ze złomu... marki i nazwy nie pomnę.
Podłączyłem do niego żelowy akumulator 90Ah :mrgreen: więc nie ma chyba takiej przerwy w "dostawach", abym musiał się martwić :D
Adinfo
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Ups do drukarki - ma to sens?

Post autor: Igor »

Ale widać że dwa różnej jakości zasilacze radzą sobie z transformatorowego UPS, który być może wala się gdzieś w piwnicy.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”