Utwardzanie żywicy

Czyli wszystko to co dzieje się po zdjęciu wydruku ze stołu...
freitag
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Utwardzanie żywicy

Post autor: freitag »

Cześć,
Mam pytanie do osób zajmujących się żywicami. Bo ja wciąż jestem na początku drogi i potrzebuję pomocy. Pytanie jest takie: chciałem zrobić sobie fajny breloczek do kluczy, więc znalazłem w sieci fajną czaszkę i wydrukowałem po posprocesingu wyszło coś takiego:
20230206_164817.jpg
Ale nie był by sobą gdybym nie przemóżdżył i zachciało mi się umieścić mózg w środku czaszki więc wydrukowałem pustą czaszkę wprowadziłem żywicę w kolorze czerwonym do wnętrza... wstawiłem na 30 min naświetlnia... i kiszka, czerwona żywica się nie utwardziła.
20230206_164935.jpg
Pytanie: Czy jest inny sposób na utwardzanie czy tylko naświetlanie ?
pozdrawiam Irek
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Utwardzanie żywicy

Post autor: mcxmcx »

ppczekaj, a dziurę która nalewales "zalep" latarką UV.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
freitag
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Utwardzanie żywicy

Post autor: freitag »

Cześć,
tak dziurkę zasklepiłem latarką i utwardzałem w maszynce "Anycubic Wash and Cure 2.0" przez 30 minut ale nadal wewnątrz pływa.
pozdrawiam Irek
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Utwardzanie żywicy

Post autor: mcxmcx »

zakładając że ta czerwona jest "dobra" czyli ze wymieszales przed wlaniem i że utwardza się od UV, to poczekaj.
za tydzień będzie ok (a, i możesz mieć za zimno, daj 40° w kąpieli i dopiero utwardzaj).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
freitag
Postów w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Utwardzanie żywicy

Post autor: freitag »

Cześć,
dziś sobota i dopiero dziś mogłem zająć się zabawą z żywicami. od wypełnienia stała na oknie i niestety nic się nie utwardziło pływała w wewnątrz tak jak na początku... fakt słoneczka też nie było. Dziś zgodnie z zaleceniami kol. mcxmcx, dla którego wielkie dzięki za radę. Włożyłem do ciepłej kąpieli i do naświetlania w maszynce, 20 min. i sprawa załatwiona. żywica wewnątrz utwardzona jak diabli. Muszę poprawić bo ścianka czaszki za cienka, ale jeszcze raz dzięki.
20230211_155131.jpg
20230211_155135.jpg
Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Utwardzanie żywicy

Post autor: Berg »

do zalewania najlepiej użyć jakiejś chemoutwardzalnej po prostu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postprocessing”