Druk w mieszkaniu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
ostatni_wolny_login
Postów w temacie: 12
Posty: 77
Rejestracja: 01 lut 2023, 23:56
x 4

Re: Druk w mieszkaniu

Post autor: ostatni_wolny_login »

Jarewa pisze: 17 lut 2023, 22:59 To wiesz gdzie te pomiary możesz pokazywać?
Pewnie tutaj, na forum i dla ludzi, których taki pomiar interesuje.
dziobu pisze: 17 lut 2023, 23:14 Czujniki cyfrowe są kalibrowane przez producenta; potem ich nie ruszasz.
Masz opisaną "domową" procedurę kontroli czy czujnik jest sprawny, ale to tyle co można zrobić. Można, nie trzeba.
Jako że to czujnik związków organicznych (tego co wydzielają filamenty,) to sprawdzałem jeszcze gazem z zapalniczki i widać skoki odczytów.
Jarewa pisze: 17 lut 2023, 23:10 Rzetelność pomiaru
Proponuję jak cię zatrzyma policja, to wyjmij I'm swój alkomat z ważna kalibracja xD


Jak możesz to edytuj poprzedniego posta a nie pisz kolejnego.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Druk w mieszkaniu

Post autor: dziobu »

Pewnie chodziło koledze @Jarewa po prostu o jakiekolwiek potwierdzenie wiarygodności pomiarów. Z tym będzie raczej OK bo tego typu czujniki nie wymagają obsługi. A szansa że trafimy tu na kogoś z aktualnym świadectwem (czy w ogóle z legalizacją :P) jest znikoma więc cieszmy sie z tego co jest.
ostatni_wolny_login pisze: 17 lut 2023, 23:57(...) to sprawdzałem jeszcze gazem z zapalniczki i widać skoki odczytów.
Reakcja wskazania na zmianę obiektu oznacza że on działa. Tj że jest zasilany i coś robi.
Odczyt prawidłowego wskazania by oznaczał że on działa poprawnie. Algorytm sprawdzenia zalecany przez producenta opisany jest tutaj: https://sensirion.com/media/documents/6 ... ide_D1.pdf

Ale jak pisałem wcześniej - szczerze wątpię żeby trzeba było to sprawdzać.
Tak czy owak Sensirion robi dobre czujniki i myślę że na potrzeby tego forum "takie" pomiary będą wystarczające. Ale to IMHO.
ostatni_wolny_login
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”