Czym najłatwiej zastąpić płytę Gt2560 v3.0 w Geeetech A10?

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
kolenda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2020, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A6
x 1

Czym najłatwiej zastąpić płytę Gt2560 v3.0 w Geeetech A10?

Post autor: kolenda »

Cześć,

Próbuję odpalić Geeetecha A10, który od dawna leżał mi w szafie. Główny problem mam z tym, że prawdopodobnie płyta jest uszkodzona - w X'ie rusza się tylko w prawo a w Z tylko w dół.

Próbowałem znaleźć taką samą, niestety chyba już nie produkują tej wersji a ma ona dość specyficzne wtyczki, takie zbiorcze dla ekstrudera i stołu. Do tego wyświetlacz jest tu podłączony taśmą w przeciwieństwie do typowych wtyczek LCD/SD.

Płyta, którą mam wygląda tak i ma specjalne wtyczki pod extruder, stół, zasilanie i taśmę do LDC z czytnikiem SD:
https://pl.aliexpress.com/i/32961882456.html

Płytki, które znajduję wyglądają mniej więcej tak i mają standardowe wtyczki pod LCD/SD, oddzielne wtyczki pod grzałkę/termistor, wiatraki hot endu, itp.
https://pl.aliexpress.com/item/32308212425.html

Generalnie to nie chce mi się w tym zbytnio rzeźbić, nie mam z tym doświadczenia a wolałbym po prostu drukować. Szukam rozwiązania możliwie Plug'n'Play. Znam się trochę na kabelkach i jak będzie trzeba coś przylutować lub zmienić wtyczkę to nie mam z tym problemu, nie chcę jednak spędzić nad tym tygodnia. Mam nawet w domu jakieś SKR mini i Arduino z RAMPSem ale ilość roboty do postawienia tego od zera mnie przeraża :). Dlatego szukam rozwiązania możliwie blisko 'fabryki'.


A może komuś zalega taka płyta w szafie i chciałby się jej pozbyć?
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 342
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 129

Re: Czym najłatwiej zastąpić płytę Gt2560 v3.0 w Geeetech A10?

Post autor: Fest »

Z twojego opisu wynika, że problem leży raczej po stronie endstopów X I Z, oraz odwrotnego połaczenia kabli silnika osi Z. Sprawdź czy endstopy działają prawidłowo. Ewentualnie, jeśli drukarka posiada końcowy rndstop dla Z to odpada problem silnika.
wolek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2022, 16:34
x 1

Re: Czym najłatwiej zastąpić płytę Gt2560 v3.0 w Geeetech A10?

Post autor: wolek »

Na olxie masz dwie płyty chyba identyczne, może lepiej podpasują, co nie zmienia faktu że do obecnego wyświetlacza musiałbyś trochę pokombinować. Ja walczyłem trochę z tymi płytami, jedną upaliłem i to dosłownie na własne życzenie przez złe zamontowanie stepsticka, musiałem zmieniać także wyświetlacz, nową płytę udało mi się połączyć z wyświetlaczem MKS MINI 12864, a podczas zabawy z hotednem padł pin odpowiedzialny za obsługę termistora stołu:) taka złośliwość elektroniki - przekompilowałem marlina i wykorzystałem inny pin do obsługi tego termistora. Zmierzam do tego jeśli stawiasz na uszkodzenie obecnej płyty to z procesora masz jeszcze wyprowadzone połączenia do obsługi dwóch nie używanych ektruderów, trochę lutowania, zmiana w konfiguracji pinów i powinno wszystko ruszyć na obecnej płycie.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Czym najłatwiej zastąpić płytę Gt2560 v3.0 w Geeetech A10?

Post autor: TDI-CAD »

Opisana wada nie bardzo świadczy o uszkodzeniu płyty. Sprawdził bym podłączenie wyłączników krańcowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”