Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

To miejsce na dyskusję o wydrukach wykonanych przez kogoś innego.
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: ziomal155 »

Witam
Ostatnio często trafiam na urządzenie które robi taki rowek do okoła puszki w plycie kartonowo gipsowej żeby schowała się rant puszki. Urządzenie ma dwa nożyki. Chętnie coś takiego wydrukuje z gotowego projektu, inaczej będzie trzeba to narysować. Czy ktoś może na coś takiego trafił?
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 2
Posty: 364
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 496

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: fyme »

Też się za tym rozglądam od jakiegoś czasu ale nie znalazłem wiec w końcu trzeba się będzie nad tym pochylić i rysować samemu ;)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: Igor »

Do wielopolowych puszek przyda się kratka dzięki której w trakcie osadzania (wkręcania tych łapek w płyty czy wklejania w mur) otwory do przykręcania osprzętu nie poprzesuwają się. Niby taka puszka ma kształt ale potrafi krzywo osiąść. Sam montaż gniazd w karton-lipie już jest patologią ale poprawki ułożenia w tym materiale kończą się rzeźbą w gie.

Nie mam rysunku swojej (chyba nawet nie zapisałem) ale to banalny patent - skopiować cztery otwory dookoła puszki, rozsunąć je o rozstaw standardowy (nie pamiętam - 81, 82mm?) i druknąć płaską płytkę z takimi otworami.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: ziomal155 »

Igor pisze: 27 lut 2023, 14:07 Do wielopolowych puszek przyda się kratka dzięki której w trakcie osadzania (wkręcania tych łapek w płyty czy wklejania w mur) otwory do przykręcania osprzętu nie poprzesuwają się. Niby taka puszka ma kształt ale potrafi krzywo osiąść. Sam montaż gniazd w karton-lipie już jest patologią ale poprawki ułożenia w tym materiale kończą się rzeźbą w gie.

Nie mam rysunku swojej (chyba nawet nie zapisałem) ale to banalny patent - skopiować cztery otwory dookoła puszki, rozsunąć je o rozstaw standardowy (nie pamiętam - 81, 82mm?) i druknąć płaską płytkę z takimi otworami.
Zgadza, się dlatego kupiłem puszki całościowe, czyli jedna wzmocniona puszka na 5 gniazdek, tu mi ta frezarka nie pomoże, ale dużo jednak jest pojedynczych.
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: ziomal155 »

fyme pisze: 27 lut 2023, 11:05 Też się za tym rozglądam od jakiegoś czasu ale nie znalazłem wiec w końcu trzeba się będzie nad tym pochylić i rysować samemu ;)
A masz jakieś filmy? Bo ja jeden widziałem kilka razy na fb, ale nic tam nie było ani nazwy ani hashtags :/
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 2
Posty: 364
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 496

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

Post autor: fyme »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cudze wydruki”