Ender 3 - problem z wypełnieniem po wymianie łącznika

mike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2022, 20:35
x 1

Ender 3 - problem z wypełnieniem po wymianie łącznika

Post autor: mike »

Witam
wymieniłem łącznik na zalecany :D ustawiłem ponownie ekstruder i drukując niewielkie elementy wszystko wydaje się być w porządku ale drukując większe powierzchnie mam problemy z wypełnieniem (zdjęcie) różne grudki, "oderwane linie", proszę o wskazówkę gdzie szukać problemu ?
Załączniki
20230208_173145.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ender 3 - problem z wypełnieniem po wymianie łącznika

Post autor: Andrzej_W »

Ustaw sobie parametr Flow podajesz pewnie za dużo towaru i ewentualnie sprawdź czy na pewno ponosi się dysza o zadane wysokości w Z
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 - problem z wypełnieniem po wymianie łącznika

Post autor: dragonn »

Jaki to zalecany łącznik? Co dokładnie tam zainstalowałeś?
mike
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2022, 20:35
x 1

Re: Ender 3 - problem z wypełnieniem po wymianie łącznika

Post autor: mike »

dragonn pisze: 13 lut 2023, 09:27 Jaki to zalecany łącznik? Co dokładnie tam zainstalowałeś?
"zalecany" heatbrake ze sklepu tdi-cad :D :D

Rozwiązanie problemu

Po czasie do wszystkiego doszło niesłychane nitkowanie, siedziałem kombinowałem, rozbierałem prawie wszytko :D , kilka dni walczyłem z retrakcją i nic syf, nitki itd. postanowiłem kupić nową głowicę ale najpierw jeszcze na koniec pomyślałem o wymianie dyszy na nową i zagadka się rozwiązała.
Po ściągnięciu żelowej osłonki/izolacji bloku (jakoś wcześniej nie pomyślałem by ją ściągać bo "na oko" wyglądała ok) okazało się że tam wszędzie jest filament :shock: wyłaził po gwincie dyszy pod izolację a potem na wydruk, cały problem w tym że składając pierwszy raz głowicę byłem zbyt delikatny.
Po wyczyszczeniu, wymianie dyszy i "mocnym" skręceniu, wszystko drukuje się idealnie :yahoo: :yahoo:
dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”