Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 5
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: malyhenio1 »

Witam,
szukam firmawere o takim numerze, na stronie anycubic zaznaczam nie ma, może ktoś ma albo zrobił marlina do tej drukarki( są dwie wersje z wyświetlaczem dotykowym i małym lcd) ja potrzebuje z tym małym lcd.
Załączniki
AnycubicKobraGo_screen.PNG
bukszpryt
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: bukszpryt »

Próbowałeś pisać do supportu? Poza chińskimi świętami odpisują raczej dosyć szybko.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 5
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: malyhenio1 »

Napisałem, zobaczymy
rokfor32
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2023, 19:11

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: rokfor32 »

Na github.com jest udostępniony kod źródłowy do tej drukarki - ale ponieważ ona bazuje (podobnie jak pozostałe nowe produkty Anycubic'a) na chipie HC32F460 - to standardowe oprogramowanie Marlina tego nie obsługuje (zakładam - że na razie nie obsługuje). Zatem dostępne projekty można kompilować - ale nie przez VisualStudio - a przez ArmKeil od uvision (i tak też dostępny kod na Githubie jest stworzony).

Można samemu ściągnąć kompilator (roczna licencja niekomercyjna jest darmowa - instrukcja jest w necie). Jak ktoś lubi/chce/umie sobie pogrzebać w oprogramowaniu - to polecam tą opcję, pozwala na dosyć daleko idące modyfikacje.

Mogę też przygotować gotowy firmware - jak kogoś to przerasta - ale to ma swoje spore minusy. Zmiany mają swoje efekty, a bez możliwości testu (ja używam innej drukarki) - nie ma możliwości weryfikacji poprawności działania oprogramowania przed udostępnieniem.

Z ciekawości - co nie pasuje w fabrycznym firmware?
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 5
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: malyhenio1 »

W anycubic jest płyta, w kobrze tez jest ta płyta.
Możesz wskazać lika do tego pliku źródłowego ?
Dostałem odpowiedz, nie mam takiego firmavery.
To ciekawe
Załączniki
MAINBOARD.PNG
rokfor32
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2023, 19:11

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: rokfor32 »

Kobra Go ma inna płytę niż Kobra/Kobra Max. Ale, z tego co sie orientuję, też na układzie HC32F460.

Link do repozytorium GitHub - w jednym miejscu właściwie wszystko, co sie pojawiło do drukarek Anycubic:

https://github.com/ANYCUBIC-3D?tab=repositories.

Bezpośrednio z Marlina da sie kompilować firmware dla starszych modeli, np. Vypera. Ale płyta Vypera jest na starszym chipie, jak dobrze pamiętam ST32F103, i dla tych układów kompilacja jest możliwa przez VisualStudio i PlatformIO.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 5
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: malyhenio1 »

Fałsz, jest płyta TriGorilla v.3.0 .6, taka jak napisałem, mam taką w drukarce.
Jak bym nie wiedział to bym się nie kłócił.
Link to inne firmavery
Załączniki
Go.jpg
rokfor32
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2023, 19:11

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: rokfor32 »

Fałsz w czym?

Nie jest wykluczone, że dany model drukarki ma kilka typów płyt - czas nie stoi w miejscu, i technologia sie zmienia. Wg. danych netowych Kobra Go to jeszcze stare płyty oparte na układach Atmel - i te sie bez problemu kompilują Marlinem.

Jeżeli jednak masz inna płytę - to po prostu odczytaj opis z procesora. Linki które podałem pozwalają na kompilacje firmware dla płyt opartych na chipie HC32F460. Jeżeli masz właśnie taki - to można spróbować firmware skompilować w oparciu o te kody źródłowe. Jeżeli masz inny - to po prostu trzeba poszukać opisu pinów, dodać odpowiedni plik do projektu marlina, i wtedy budować właściwy firmware na kompatybilnej platformie.

A - i nie sugeruj się tym, że w projektach pod ArmKeil nie ma dokładnego opisu typu płyty - wszystkie dla anycubica (różne płyty) są opisywane jako AC_TRI_F1_V1. Twórcy tych projektów poszli w tej kwestii trochę na skróty, i obsługa nowego chipa została zrobiona przez zmodyfikowanie ustawień dla układu STM32F103 - a nie dodanie obsługi całkiem nowego układu (to się pojawi w Marlinie dopiero za jakiś czas).
rokfor32
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 mar 2023, 19:11

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: rokfor32 »

A - i jeszcze jedno, bo mam wrażenie, że rozmawiamy o różnych rzeczach.

Kod źródłowy to nie jest gotowy firmware. Ustawienia "fabryczne" kodu źródłowego mogą być oczywiście identyczne z konkretnym firmware'm - ale po to mamy kod źródłowy - żeby sobie firmware modyfikować po swojemu. Zatem jak zmienisz w ustawieniach np. typ czujnika temperatury - to już nie będzie "V1.3.4 relese" - a powiedzmy 1.3.5.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 5
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Anycubic kobra go firmawere 1.2.9

Post autor: malyhenio1 »

Witam, dobrze rozumie, że jest marlin na TriGorilla v.3.0 .6 ?
https://github.com/ANYCUBIC-3D/Kobra_Go
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”