Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Materiały nie będące filamentami – proszki, żywice...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Trolinka »

Kopytko pisze: 07 mar 2023, 07:48 przetarta gąbeczka, ale dopiero jak zacząłem aplikować na chropowate PEI - żeby pet podkładki nie zniszczył
Ło matko, PEI? teksturowane? Coś nakładać? I to gąbką? :>>> To jakieś garażowe własnej roboty PEI czy co? :>>>
PETG się świetnie trzyma.....o ile PEI jest ciepłe. Jak tylko ostygnie to nawet nie trzeba wyginać po prostu....obiekty leżą sobie luzem i po prostu się zabiera :>>>> Używałem w artillery długo tekstured PEI od energetic czy jak im tam, a teraz w bambu ich firmowego PEI i też drugie od energetica.
Ba! Często ściągam na ciepło od razu (co prawda nie powinno się), ale to już wyginać trzeba żeby puściło. I też PETG nie uszkodził płyty nigdy.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Kopytko »

Trolinka pisze: 07 mar 2023, 08:21
Ło matko, PEI? teksturowane? Coś nakładać? I to gąbką? :>>> To jakieś garażowe własnej roboty PEI czy co? :>>>
PETG się świetnie trzyma.....o ile PEI jest ciepłe. Jak tylko ostygnie to nawet nie trzeba wyginać po prostu....obiekty leżą sobie luzem i po prostu się zabiera :>>>> Używałem w artillery długo tekstured PEI od energetic czy jak im tam, a teraz w bambu ich firmowego PEI i też drugie od energetica.
Ba! Często ściągam na ciepło od razu (co prawda nie powinno się), ale to już wyginać trzeba żeby puściło. I też PETG nie uszkodził płyty nigdy.
:) Trzyma ale za bardzo dlatego dodawałem klej zeby nie rozerwać powierzchni dla bezpieczeństwa, płaskie pei już PET-g mi uszkodziło nie raz, wiec dla bezpieczeństwa dodaje, żeby odkleić, a nie żeby trzymało. A to PEI to to żółte z aliexpress chropowate. Ta buteleczka ma z 4 lata i trochę się napracowała, więc nie mam za złe ,zę się po takim czasie coś tam przetarło , moze źle nazywam gąbeczka, bo to siateczka bardziej.

PS. jak sie nacieszę podkładką to sprawdzę, może faktycznie ta teksturowana inaczej trzyma pet :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: marek91 »

Jesteś jak na razie pierwszym takim przypadkiem :)
Jeszcze do niedawna miałem klej sprzed 5-6 lat i działał jak trzeba.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Kopytko »

A niech będzie foteczka na przyszłość:)
20230307_084034.jpg
i porównanie z lekko 8 miesięczną:
20230307_084222.jpg
Więc dla mnie i tak megaa szacun, że to tyle daje rade:)

Ale co ja właśnie odnalazłem, buteleczka testowa z przed nie wiem juz ile to moze byc lat, jest tam jeszcze z 1cm, więc porobie testy i dam znać :)
Marek z którego to może być roku?
20230307_084737.jpg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 342
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 129

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

marek91 pisze: 07 mar 2023, 08:39 Jesteś jak na razie pierwszym takim przypadkiem :)
Jeszcze do niedawna miałem klej sprzed 5-6 lat i działał jak trzeba.
Dlatego tyle mi to krwi napsuło i bardzo się zdziwiłem. Jak już wiedziałem, że to jest problem z klejem, to nawet aplikator wyprałem ale nie pomogło.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: TDI-CAD »

Klej ma tendencje do rozwarstwiania, trzeba nim wstrząsnąć przed aplikacją. Jak się o tym zapomni to może zostać przy końcu opakowania jakiś składnik kleju, który akurat jest np. rozpuszczalnikiem. W takim wypadku nie ma już kleju a sam składnik.
Fest
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: marek91 »

Kopytko pisze: 07 mar 2023, 08:41 Ale co ja właśnie odnalazłem, buteleczka testowa z przed nie wiem juz ile to moze byc lat, jest tam jeszcze z 1cm, więc porobie testy i dam znać :)
Marek z którego to może być roku?
No to będzie 5-6 lat stare, to jeszcze z testów jest ;)
TDI-CAD pisze: 07 mar 2023, 11:30 Klej ma tendencje do rozwarstwiania, trzeba nim wstrząsnąć przed aplikacją.
Zdecydowanie powinno się wstrząsnąć, tym bardziej jak postało jakiś dłuższy czas.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Kopytko »

marek91 pisze: 07 mar 2023, 11:36
Zdecydowanie powinno się wstrząsnąć, tym bardziej jak postało jakiś dłuższy czas.
Nowy znaczek trzeba dokleić "potrzaśnij mną aż się ....."
Fest, Andrzej_W, PrzemoS
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne materiały”