Jaką płytę kupić?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
bukszpryt
Postów w temacie: 11
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: bukszpryt »

ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: ziomal155 »

bukszpryt pisze: 24 lut 2023, 22:03 O taki schemat chodzi?
https://github.com/bigtreetech/SKR-Pico ... .0-SCH.pdf
Dokładnie, widziałem go ale nie mogłem znaleść...

Hm potrzebował bym wymienić Hotend jeszcze, bo mój słabo przewodzi ciepło ;-) Jak drukuję 80mm/s jest ok 205stopni, ale przy 120mm/s są przerwy między warstwami i trzeba dać temperaturę 220 stopni, poza tym ten ma u mnie 4 lata przedrukował z 5-8kg a wcześniej u kogoś X. Najlepsze by było coś miedzianego ocieplonego i jakie dysze polecacie? Bo teraz pewnie jakaś tania z allegro 0,4mm. Chciał bym w sumie drukować jakimiś dyszami 0,8-1mm większe rzeczy to przy tym hotendzie to się nie uda. Zasilanie 12V bo to Pico więc tam chyba osobnego zasilania się nie podłączy.
bukszpryt
Postów w temacie: 11
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: bukszpryt »

Pico nie musi być na 12V, może być i 24V.
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: kaluza »

ziomal155 pisze: 24 lut 2023, 23:37
bukszpryt pisze: 24 lut 2023, 22:03 O taki schemat chodzi?
https://github.com/bigtreetech/SKR-Pico ... .0-SCH.pdf
Dokładnie, widziałem go ale nie mogłem znaleść...

Hm potrzebował bym wymienić Hotend jeszcze, bo mój słabo przewodzi ciepło ;-) Jak drukuję 80mm/s jest ok 205stopni, ale przy 120mm/s są przerwy między warstwami i trzeba dać temperaturę 220 stopni, poza tym ten ma u mnie 4 lata przedrukował z 5-8kg a wcześniej u kogoś X. Najlepsze by było coś miedzianego ocieplonego i jakie dysze polecacie? Bo teraz pewnie jakaś tania z allegro 0,4mm. Chciał bym w sumie drukować jakimiś dyszami 0,8-1mm większe rzeczy to przy tym hotendzie to się nie uda. Zasilanie 12V bo to Pico więc tam chyba osobnego zasilania się nie podłączy.
Jak chcesz takie duże dysze i prędkość to rapido od trianglelab? Największe są chyba 1.2 ale tanio nie będzie :D
To jest ogromna ilość filamentu do stopienia przy takiej dyszy trzeba dużo Ciepła ….

Tak pico działa na 12/24 serio nawet instrukcji nie czytałeś …
bukszpryt
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: ziomal155 »

kaluza pisze: 25 lut 2023, 08:33
ziomal155 pisze: 24 lut 2023, 23:37
bukszpryt pisze: 24 lut 2023, 22:03 O taki schemat chodzi?
https://github.com/bigtreetech/SKR-Pico ... .0-SCH.pdf
Dokładnie, widziałem go ale nie mogłem znaleść...

Hm potrzebował bym wymienić Hotend jeszcze, bo mój słabo przewodzi ciepło ;-) Jak drukuję 80mm/s jest ok 205stopni, ale przy 120mm/s są przerwy między warstwami i trzeba dać temperaturę 220 stopni, poza tym ten ma u mnie 4 lata przedrukował z 5-8kg a wcześniej u kogoś X. Najlepsze by było coś miedzianego ocieplonego i jakie dysze polecacie? Bo teraz pewnie jakaś tania z allegro 0,4mm. Chciał bym w sumie drukować jakimiś dyszami 0,8-1mm większe rzeczy to przy tym hotendzie to się nie uda. Zasilanie 12V bo to Pico więc tam chyba osobnego zasilania się nie podłączy.
Jak chcesz takie duże dysze i prędkość to rapido od trianglelab? Największe są chyba 1.2 ale tanio nie będzie :D
To jest ogromna ilość filamentu do stopienia przy takiej dyszy trzeba dużo Ciepła ….

Tak pico działa na 12/24 serio nawet instrukcji nie czytałeś …
Hmm tak 12/24, ale z tego co rozumiem to jedno na wszystko, czyli muszę wymienić wentylatory i stół też...
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: ziomal155 »

Witam po przerwie płytka w drukarce, drukarka nie działa... Znaczy działa, ale tragicznie, głośno i szarpie mimo że prędkości minimalne, jakoś te drivery chodzą hmmm.kiepsko w porównaniu do 4988 z diodami. Dziwi mnie to trochę. Poza tym jak drukuje się rozłącza coś, jak by się zawieszało "Pico" ale mniejsza z tym, problemów jest cała masa, jednak na Repieterze czy jak to się zwało wkładałem kartę SD klikałem drukuj i najwyżej doregulowałem Z było raz lepiej raz gorzej ale zawsze coś się wydrukowało, tutaj uruchamiałem chyba z 20 razy i narazie dupa. Największy problem to glut na dyszy i brak plastiku w dyszy przez co wydruk zaczyna się po chwili.... Stary soft robił taki myk że w rogu zaczynał od takiej wierzy, przyklejał sobie dysze do stół, wypuszczał trochę plastiku i podnosił do góry przez co przyklejał resztki, podawał plastik i na samej górze zrywał i leciał drukować, tu drukuje odrazu przez co nie ma czym, a przez postój to co wyciekło zrobiło gluta. Poza tym nie umiem do regulowac osi Z. Niby tak są offsety, ale one chyba nie działają bo oś Z ma cały czas np 0,3mm na pierwszej warstwie, poza tym wypuszcza filament w powietrzu więc jest za wysoko.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: mcxmcx »

Prime tower to jest w gcode, otwórz jakiś stary plik który drukowałem, i tam będzie pierwsze kilkanaście linijek ta właśnie "wieża".
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
bukszpryt
Postów w temacie: 11
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: bukszpryt »

kod startowy z wycieraniem dyszy itp. powinieneś mieć w slicerze zapisany. nie ma wtedy większego znaczenia jaki firmware ma drukarka.
ziomal155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:56

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: ziomal155 »

bukszpryt pisze: 08 mar 2023, 00:11 kod startowy z wycieraniem dyszy itp. powinieneś mieć w slicerze zapisany. nie ma wtedy większego znaczenia jaki firmware ma drukarka.
hmm to ciekawe bo drukuje te same pliki…. W cura mozna gdzies to ustawic? Czy wklejac gcode startowy?
bukszpryt
Postów w temacie: 11
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Jaką płytę kupić?

Post autor: bukszpryt »

cura na pewno gdzieś to ma, ale nie wiem gdzie, bo nie korzystam.
w klipperze może to też być makro zapisane przy configach, ale nie wiem jak to jest w przypadku innych systemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”