Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 468
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: Igor »

Wziąłem od nich kilka rolek różnych materiałów. Niektóre kolory mają po 70 zł/kg, inne po około 100 ale akurat kupowałem białe za 70.

PLA biały (czyli ten podobno najtrudniejszy) - drukuję z niego głównie obudowy prototypowe ale daje tak ładne rezultaty że nawet elementy na targi (bynajmniej nie druku 3d) z niego robiłem. 220*C według Prusy i jest półmat ale z tego materiału (może tylko z białego) ciężko uzyskać błyszczące powierzchnie.

PET-G szary - puściłem na profilu od PET-ów DD i w normalnych warunkach nie widzę żadnych wad.

ASA Natural - bardzo fajnie się z niego drukuje, stół 105*C, dysza 255, momentami do 100mm/s kładłem. Płytka 80x180x7mm z otworami, przyciski wchodzące w te otwory i kilka drobiazgów. Zachowuje się jak ASA od DD. Ale O WYGŁADZANIU ACETONEM ZAPOMNIJ. Zupełnie nie reaguje w komorze gdzie obok kawałki ABS-u już miękną jak ser na zapiekance. Kilka godzin w oparach i powierzchnia twarda i sucha. Dopiero zanurzenie zmiękczyło materiał na tyle żeby jakieś zmiany na powierzchni zaszły - ślady palców zostają ale ścieżki nie chcą się rozpływać. Po wyschnięciu detal (poza miejscem gdzie go palcem rozmazałem) wygląda jakby kąpiel w ogóle się nie odbyła.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 468
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: Igor »

EDIT: ASA w dodatku ma tendencję do spadania ze szpuli - zwoje rozprężają się i jak spadną na oś na której wisi szpula to się zaciągną - Pierwszych stu gramów na szpuli musiałem pilnować i parę razy poprawiać.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: Trolinka »

No a które wersje to te tanie? :PPPPP
Tani to jest colorfil po 50zł/kg i nie szmelc do pisaków :> Jedyny z lowprice który jest super :P Zwłaszcza ich PLA SILVER fajowy fajowy :> I pasuje do AMS, co prawda 1 i 4 slot (bo są deczko szersze) no ale śmiga.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 1
Posty: 382
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: fyme »

Za 5 dych to jest nanocaddo pla i też bardzo spoko. Poprawili się biorąc sobie do serca uwagi testerów ;)
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: Trolinka »

Ooo jaka nazwa :P
Ale turkus ich wygląda zacnie :> Trzeba będzie spróbować czy ich szpula pasi do AMS'a :> I jaki max flow wyciąga :>
Bo wczoraj z ciekawości potestowałem na bambu ile kto wyciąga i oczywiście eSUN gwiazda a następnie małe zaskoczenie, i budżętowy ColorFil lepszy od Spectrum które było najgorsze :PPP
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 468
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Winkle - tani filament z Hiszpanii?

Post autor: Igor »

Inaczej - najtańszy u naszego dostawcy*, to wypróbowałem. Mają też bardzo ładny kanarkowy żółty, idealnie gra z czarnymi elementami w pokazowych "ostrzegawczych" kompozycjach.



*różne są podejścia do zakupów
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”