G-code końcowy

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: G-code końcowy

Post autor: Jarewa »

Tego to ci nie powiem bo to nie jest zależne od G-code końcowego. Raczej można się domyślać (skurcz jak to pet-g, lub podpory poleciały) nie pokazałeś w czasie druku. Ale stawiam na to drugie musiało źle wydrukować podpory.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: G-code końcowy

Post autor: morf »

TL:DR;
Nierówny stół, krzywo ustawione osie, skurcz i podwinięcie mogą spowodować, że wydruk po jednej stronie będzie "skompresowany".

Nie wiem co to za ender, jeśli bramowy to sprawdziłbym równolegle ustawienie osi Z do osi w której jeździ karetka. Przykładowo może z jednej strony bramy jest nieco wyżej niż z drugiej.

Jeśli coreXY to zakładam że ruchomy jest stół, trzeba by sprawdzić również czy płaszczyzna stołu jest równoległa do górnej X Y.

W obu przypadkach może być tak że dopiero w pewnym miejscu oś Z chodzi np z oporem albo się przycina, sprawdziłbym śruby trapezowe (jeśli takie masz) i nakrętki czy chodzą gładko.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: G-code końcowy

Post autor: maniolx »

morf pisze: 20 mar 2023, 08:46 TL:DR;
Nierówny stół, krzywo ustawione osie, skurcz i podwinięcie mogą spowodować, że wydruk po jednej stronie będzie "skompresowany".

Nie wiem co to za ender, jeśli bramowy to sprawdziłbym równolegle ustawienie osi Z do osi w której jeździ karetka. Przykładowo może z jednej strony bramy jest nieco wyżej niż z drugiej.

Jeśli coreXY to zakładam że ruchomy jest stół, trzeba by sprawdzić również czy płaszczyzna stołu jest równoległa do górnej X Y.

W obu przypadkach może być tak że dopiero w pewnym miejscu oś Z chodzi np z oporem albo się przycina, sprawdziłbym śruby trapezowe (jeśli takie masz) i nakrętki czy chodzą gładko.
Mam Endera 3 ale już po różnych modyfikacjach . Jaczej wykluczam nie równy stół , krzywo ustawione osie itp. Przed modyfikacjami G-code końcowego drukowało wszystko ok . A drukowałem sporo a druki zajmowały prawie całą powierzchnię drukarki i trwały ok 26 godzin .
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: G-code końcowy

Post autor: morf »

No to usuń gcode końcowy, który zmodyfikowano i sprawdź albo wydrukuj stary plik gcode (z przed modyfikacji) i porównaj.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: G-code końcowy

Post autor: maniolx »

morf pisze: 21 mar 2023, 08:03 No to usuń gcode końcowy, który zmodyfikowano i sprawdź albo wydrukuj stary plik gcode (z przed modyfikacji) i porównaj.
Wiesz nie jest to chyba z powodu tego G-code . Nie mam teraz zbytnio czasu puścić długiego , tego samego wydruku bo malo jestem w domu . Ale jak to sobie to wszystko poprzypominałem ,jak to było to zaswitało mi że jak się wydruk rozkręcał to spojrzałem na niego po ok 3 godzinach . Jeszcze leciało drukowanie podpór . I przypomniało mi się że z jednej strony wydruku były jakby większe przerwy pomiędzy warstwami podpór lecz wtedy to zignorowałem . Następnie po zakończeniu wydruku zacząłem usuwać podpory między ramką gdzie będzie wyświetlacz a podstawą uchwytu to miałem ogromne problemy z usunięciem tych podpór . Całkiem tak jakby to wydrukowało to nie jako podpory tylko normalny druk .
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: G-code końcowy

Post autor: morf »

Ja wiem, że to nie jest z powodu tego g-code. Chcialem tylko zebyś i Ty sie przekonał :)

Posprawdzaj mechaniczne tematy, ktore napisalem 2posty wyzej.
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: G-code końcowy

Post autor: maniolx »

Dziś puściłem ok 3 godzinny wydruk (ale nie było tam podpór) i wszystko wydrukowało się dobrze . Ale, inny był filament . Może tamten wydruk był zle pocięty w silcerze , albo wina filamentu . A nie chce mi się już kombinować . Sprawdzę innym razem jak puszczę znowu ten fioletowy filament . No i muszę jeszcze raz puścić ten zepsuty uchwyt na rower , ale już chyba na Impact PLA .Dzięki za pomocne rady . Jeszcze pytanko, czy warto zainwestować w taki https://pl.aliexpress.com/item/10050036 ... pt=glo2pol extruder ? (oczywiście nie chodzi tu o moje problemy z wydrukami .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”