przejściówka USB na SD

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: Igor »

Tylko o "zawodność" kart chodzi?
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
upanie
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2019, 06:21

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: upanie »

Jak masz hosta (a jak z octoprint to już w ogóle) to sdwire jest całkiem przyjemne... tylko pierońsko drogie i trudno dostępne.
Równowartość 50USD netto i nie jest trudno dostępne jak się wie gdzie zagadać. Produkuję to i sprzedaję. Z resztą sam to wymyśliłem i zaprojektowałem :) No i jako, że to projekt otwarty to inne firmy zarabiają na produkcji prawie dwukrotnie wyższą ceną, taki lajf.

Ale tak, do tego potrzebujesz hosta do tego, żeby poprzez mass storage zapisać dane na kartę i żeby kontrolować do czego ma być karta podłączona: host czy drukarka.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: cyfron »

Na prawdę nie rozumiem niechęci do Klippera? Jest tam trochę inna filozofia konfiguracji niż w Marlin ale jak już się "przestawisz", to okazuje się, że w Klipperze wszystko jest łatwiejsze, przyjemniejsze i szybsze.
bukszpryt
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: morf »

OT mode
Ja miałem Klippera i wróciłem do Marlina, po kalibracjach i ustawieniach uzyskiwałem gorsza jakość druku niz na poprzednim fw.
Spedziłem niecały dzien roboczy, wiecej czasu nie miałem. Zakładam ze wszystko da sie ustawić i dopracować, kwestia czasu.
OT mode OFF
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: JGFTW »

@morf
To ciekawe, że o tym wspominasz, bo ja miałem tak samo ;)
Moim zdaniem Klipper to nie jest ostateczne rozwiązanie kwestii oprogramowania do drukarki :D

Na pewno nie ma co oczekiwać cudu po zamontowaniu klippera w zwykłych tanich bramowcah.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: przejściówka USB na SD

Post autor: morf »

Myśle, że to kwestia roboczogodzin spędzonych na poznawaniu algorytmów i doboru parametrów.
Realnie czy Marlin czy Klipper czy Reprap, każdy firmware trzeba poznać. Osobiście najlepiej pracowalo mi sie z ReprapFirmware, ale to temat na inna dyskusje, nie robmy OT.
Klipper na pewno nie jest remedium na wszelakie problemy w tym czesto problemy HW. Ma swoje zdecydowane zalety i wady - jak wszystko zresztą.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”