Telefon z androidem za 500zł ?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: roman »

(Może ktoś ma podobny dylemat, dlatego stwierdziłem że i nawet nowy wątek założe)
Chcę kupić nowy telefon dla osoby starszej za 500zł (mniej-więcej).

Szukem czegoś co by miało:
- duży wyświetlacz (np 6 cali), ale sam teleon nie był jakiś wielki (chodzi o maksymalne
wykorzystanie powierzchni przez ekran)
- nowy, (z polskiej dystrybucji??)
- możliwe jak najdłuższe wsparcie (aktualizacje systemu), gdyż telefon zapewne będzie użytkowany nie 3-4 lata, ale raczej z 5-7

Ma służyć do... telefonowania, pisania smsów, robienia/przeglądania/wysyłania zdjęć. Jakiś tam chaty na messendżeże. That's all.

Nie musi być:
- szybki
- wielce pojemny (tych zdjęć to raczej bdzie umiarkowna ilość)
- aplikacji na nim będzie jakieś tam niezbędne minimum
- nie będzie na nim grane, nic wydziwiane, itp.

Pytam, gdyż zupełnie się teraz nie orientuje co jest na TOPie w tym przedziale. Ktoś mi poleca Redmi 9, ale nie wiem czy to dobre jest?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: @GUTEK@ »

Dolicz do tej ceny +20% inflacji to może coś znajdziesz.
W marcu 2021 kupowałem za 499zł Xiaomi Redmi 9T o przyzwoitych wtedy parametrach. A obecnie... to w tej cenie dostaniesz tylko coś co będzie Cię wku...
roman
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: sagittario »

Wiele telefonów muli bo ma niepotrzebne nakładki. Niestety ja też szukałem telefonu dla syna i wyszło tak, że do 500 zł dopłaciłem 300 i kupiłem Moto G31. Generalnie u mnie w domu wszyscy mają Motki bo nie ma syfu w postaci nakładek. Ale coś co dostanie wsparcie na najbliższe 4-5 lat jest ciężko znaleźć. Raczej średnia (1400-średnia? :)) i górna półka. I podobno niektóre Samsungi.
Aktualizacje też niepotrzebne są na lata skoro to telefon dla osoby starszej.
Ja mogę polecić Moto E40. Słabe parametry ale do dzwonienia/komunikacji to przyzwoity telefon. Jaka ma być coś lepszego to seria G.
O samsungach się nie wypowiem. Podobnie jak o Huaweiach czy Xiaomi. Miałem-podziękuję. Chociaż to też były telefony za 500-600 zł więc może droższe są lepsze?
BobekNierobek, roman
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: @GUTEK@ »

roman
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: Raven »

Ostatnio kupowałem mamie motorolę e22 i na razie się sprawdza, cena w RTV 499 PLN, android 12, ram 4gb, pam. wewn. 64 GB.
roman
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: dziobu »

sagittario pisze: 27 mar 2023, 18:57Aktualizacje też niepotrzebne są na lata skoro to telefon dla osoby starszej.
I tak i nie.
Szukałem telefonu dla dziadka gdzie jednym z wymogów było wsparcie aplikacji z różnych sklepów, instytucji czy banków. I tu aktualizacje miały kluczowe znaczenie bo część z tego co było potrzebne wymagało nowych androidów (nie pytajcie, nie wiem po co; pewnie deweloper inaczej nie potrafił) a przy niektórych było wspomniane że nie działają (!!!) z pewnymi modelami. Dlaczego - nie wiem.
roman
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: roman »

Podziękować za opinie. Nadal szukam i rzeczywiście widzę, że 3 lata wstecz to można było mieć nawet coś przyzwoitego (na tamte czasy) za te 500zł, teraz już nie bardzo. Pytanie z innej beczki, jak się zaopatrujecie na 5G, tzn. warto szukać takiego phona dla siebie (wiadomo, że to będzie już wyższa półka), czy są jakies wady z tym związane (prócz wższej ceny), np szybciej konsumuje baterie, no i czy w oógóle warto mieć?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: dziobu »

Zobacz sobie na mapy zasięgu 5G i zastanów się czy z tego w ogóle skorzystasz.

A skoro w ogóle pytasz to znaczy że Ci to zbędne.
IMHO - nie warto.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: roman »

dziobu pisze: 01 kwie 2023, 22:51 A skoro w ogóle pytasz to znaczy że Ci to zbędne.
A to racja, na obecną chwilę jutuby oglądam w zadowalającej jakości po LTE i więcej do szczęścia mi nie potrzeba, ale wiesz jak jest... jak dobrze poryje w garażu to może i znajde jeszcze kolekcję starych filmów DivX na 700MB cd-romach, za które dałbym sobie kiedyś ręke... że to będzie wieczne ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: dziobu »

Ale telefon nie jest na 20 lat, więc w kolejnym to prawdopodobnie już będzie. Pewnie razem z lepszą dostępnością. Na dziś IMHO to zwykły marketing.

Tyle wyciągnąłem bez 5G:
test.png
a nie jest to najwyższa wartość jaką miałem.
Jeśli ktoś uważa że potrzebuje więcej i ma takie możliwości to 5G jest dla niego. Ale to chyba nie dotyczy problemu w tym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”