Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 5
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: fyme »

Racja, sorry za niedopatrzenie :facepalm:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: Fest »

Jak dla mnie to najważniejsza jest użyteczność techniczna drukowanych elementów. Jeśli w przypadku testowanego przez Stefana PLA wygląda to co najmniej blado, to jak będzie przy PA, ASA i ABS? Skupili się, na szybkości, zrobili fajną mechanikę, czy trwałą to się zobaczy, zapomnieli, że poza kurzołapami ludzie drukują rzeczy do codziennego użytku.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: dziobu »

niefachowy pisze: 01 kwie 2023, 18:18Prusa już pokazała w historii domowych drukarek, że wiedzą co robią.
Swego czasu Nokia też wiedziała co robi.
mpk, emartinelli, samoogon
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: Fest »

dziobu pisze: 01 kwie 2023, 19:27
niefachowy pisze: 01 kwie 2023, 18:18Prusa już pokazała w historii domowych drukarek, że wiedzą co robią.
Swego czasu Nokia też wiedziała co robi.
Miałem nokie 8.0 zbiłem, ale telefon był rewelacja. Następna Motorola z dużą baterią była porazką. Kupiłem nokię 8.1, mam ochotę odnaleźć motorolę. To pokazuje tylko tyle, że dziś nawet producent nie wie, czy mu się udało zrobić produkt dobry. Proces od projektu do wypuszczenia na rynek jest zwyczajnie zbyt krótki.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: mcxmcx »

No wiem że koszyczek na kupki.
Czy Mavica tez tuningujesz?
Inny rynek, inne potrzeby.

Co do wytrzymałości, trzeba samemu to ogarniać, soft nie zrobi tego
Po prostu zmniejszasz max flow I drukuje "wolniej" a właściwie tak samo tylko ogranicza te rzeczywiście szybkie przeloty.

(Zgłosiłem w becie, ze przydał by się tryb gdzie masz stały flow przez extruder, a nadrabia się szybkością ruchu).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
musk75
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2020, 16:54
Drukarka: Bambusy oraz Prusy:)
x 6

Re: Prusa MK4

Post autor: musk75 »

Andrzej_W pisze: 30 mar 2023, 17:16 No dobra a czy bambus daje wsparcie 24/7 po polsku?
Kupując prusę dostajesz do niej cały ekosystem z nią związany.
Prusa też nie daje wsparcie po polsku,musisz sie "umówić" z Polakiem z supportu
zlp
Postów w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Bambu do Prusy MK4: "miałaś tyle samo czasu co ja!"

Post autor: zlp »

Podziękujmy Bambu że dało kopa pozostałym producentom drukarek.
Nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i odpowiedzą, a my zamiast patrzeć jak się drukuje będziemy drukować.
Trolinka
J.A.
Postów w temacie: 1
Posty: 229
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Prusa MK4

Post autor: J.A. »

Trolinka pisze: 30 mar 2023, 18:42 To jak apple, ma swoich wyznawców i koniec kropka :>
Tyle, że to właśnie Bambu odgrywa w tym teatrze rolę Apple. Ma wszystkie jego cechy, - zamknięty system, brak możliwości dowolnych modyfikacji itd. itd.
Ale na końcu i tak to właśnie ta filozofia wygrywa. Jaki segment rynku komputerów osobistych zajmuje "składak"? Ogromna większość, to gotowe fabrycznie urządzenia, które klient kupuje jak pralkę, stawia na biurku i używa.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 6
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Prusa MK4

Post autor: Trolinka »

J.A. pisze: 02 kwie 2023, 10:27
Trolinka pisze: 30 mar 2023, 18:42 To jak apple, ma swoich wyznawców i koniec kropka :>
Tyle, że to właśnie Bambu odgrywa w tym teatrze rolę Apple. Ma wszystkie jego cechy, - zamknięty system, brak możliwości dowolnych modyfikacji itd. itd.
Ale na końcu i tak to właśnie ta filozofia wygrywa. Jaki segment rynku komputerów osobistych zajmuje "składak"? Ogromna większość, to gotowe fabrycznie urządzenia, które klient kupuje jak pralkę, stawia na biurku i używa.
Ano w sumie trochę racja.
Mi się tam podoba gotowy ekosystem. Aplikacja , powiadomienia push, monitoring. Nie trzeba "walczyć" i robić jakieś tailscale, obico i inne. Zawsze to kilka rozwiązań spinanych w jedno. Z PC windows/linux + android też zrobię jeden ecosystem, tyle że.... nie będzie to tak gładko śmigać jak gotowiec Apple. Ważne że mamy wybór :> Jeden kocha dłubać, testować rozwiązania, dowolnie żonglować co gdzie z czym jak, ale jest taki co chce po prostu używać narzędzia i mieć wywalone co tam jak i z czym :PPP
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”