Telefon z androidem za 500zł ?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: Adinfo »

Też długo szukałem i za około 500zł nic sensownego nie znalazłem. Udało mi się z 900zł zejść na 800zł za Realme GT MasterEdition 8GB/256GB (9-cio miesięczny) z odbiorem osobistym u "Dorotki z Gliwic". Dostałem w komplecie ori pudełko, dowód zakupu, folie na ekran + jedną wypasioną naklejoną, telefon w stanie BDB+ mało śmigany. Telefon zajefajny jak za tę kasę, jestem mega zadowolony.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: roman »

hmmm... a mnie wyszło jedynie 18Mb/1.5Mb po LTE
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: morf »

Generalnie takiego "prawdziwego" 5G to nie ma, w całej Europie jest 5G NSA (Non Standalone) czyli de facto opieranie się w dużej mierze o LTE.

Ogólnie konfiguracja noga 5G + 3 LTE CA u większości operatorow wypada gorzej niż "zwykłe" 4 LTE CA.
Co to jest CA (carrier aggregation) nie będę się rozwijać, w skrócie agregowane są zasoby z różnych nosnych aby uzyskać większe pasmo a tym samym zwiększyć dostępne zasoby, najczęściej w kierunku DL osiągając wyższy throuput.
Konfiguracja z 5G tak przeciętnie działa z uwagi na obecnie pasmo, które jest mocno ograniczone a przetarg na nowe bandy dopiero na horyzoncie.
Jedynie Plus wygrywa jeśli chodzi o dostępne pasmo w 5G.
Co pewnie niedługo się zmieni, zresztą mają inne bolączki.

Zasięgowo, jak wiadomo trzeba sobie sprawdzić.

Z ciekawostek który przeciętny Kowalski nie wie ikonka 5G nie oznacza że masz podłączona dodatkowa nogę 5G ( jak wspomniałem 5G samodzielnie nie funkcjonuje u nas)a jedynie informuje że sieć wspiera taka konfiguracje (flaga enDC available <enable Dual Connectivity>).

Oczywiście głos dalej idzie po VoLTE lub CSFB do niższych warstw.

Przepraszam za przenudny wywód
dziobu, Andrzej_W, majek, roman
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: roman »

pfff... przecież to oczywiste, że te 5G to te agregaty prądowe potrzebuje... napisz coś czego nie wiemy.

:P
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: arek »

morf pisze: 02 kwie 2023, 00:23 Ogólnie konfiguracja noga 5G + 3 LTE CA u większości operatorow wypada gorzej niż "zwykłe" 4 LTE CA.
Nie znam się nia tym więc pytanie - czy gdy operator na danym BTSie odpala 5G to czy nie jest tak, że z automatu zabiera częstotliwości LTE? I wtedy na tym BTSie nie ma możliwości robienia np "4 LTE CA", a tylko "(5G + 3 LTE) CA lub samo 3 LTE CA" ?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: morf »

Nie, uruchamiają pod innymi częstotliwościami
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: arek »

Jak to robią jak nie ma pozwoleń na inne częstotliwości, nie było konkursu na 3.4-3.6GHz itd?
https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radio ... ma,12.html

W każdym razie u mnie na BTSie są na tych samych częstotliwościach co (było) LTE. Jedyne czego nie wiem to czy na konkretnej częstotliwości może działać i 5G i LTE równocześnie, na jednym BTSie.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: morf »

Orange, Play i T-Mobile wykorzystują 2100 MHz. Plus jako jedyny 5G uruchomił pod 2600MHz.
Wycinek pasma, kótry był uzywany dotychczas w całości pod LTE, teraz jest wspoldzielone z 5G po prostu. Oczywiście to zależy od strategii operatora.
To nie jest fizycznie ta sama nośna (kanał) ale ten sam band.
Pasmo nie jest z gumy, każdy ma określone bloki, których można używać i w ramach nich operatorzy podejmują decyzje.

Jeśli na konkretnej lokalizacji nie ma przeciwwskazań technicznych oczywiście np. są odpowiednie zasoby sprzętowe.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: cyfron »

@roman odpowiem trochę przewrotnie. Wybierz coś z tej listy: https://wiki.lineageos.org/devices/
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 788
Kontakt:

Re: Telefon z androidem za 500zł ?

Post autor: @GUTEK@ »

Dzisiaj jest w promocji Redmi 10 5G za 530zł: https://www.pepper.pl/promocje/smartfon ... rny-683986
roman
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”