Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
unitrall
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2021, 23:04
Lokalizacja: Wiedeń
x 3

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: unitrall »

PET i PLA wystarczy dla tego urządzenia.
Jedyne obawy to reakcja ze smarem typu TOWOT, nie testowałem jak PET i PLA reaguje z tymi smarami - są troszkę "gryzące".
Może ktoś już miał z tym smarem doświadczenia w kontakcie z wydrukami z PET i PLA?

Może lepiej skorzystać z dedykowanego "Smaru do plastikowych kół zębatych i serwomechanizmów".
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 276
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: lukk »

+1 do PETG.

A co do smarowania to towotu nie używałem, ale smarowałem już PETG olejem silnikowym, olejem PTFE shimano (takim jak do łańcucha do roweru, miałem akurat pod ręką) i smarem sylikonowym. Żaden z nich negatywnie nie wpłynął na druk. PETG ogólnie ma taką śliską powierzchnię, więc trochę olejku powinno wystarczyć.
Kormoran
Postów w temacie: 5
Posty: 93
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: Kormoran »

unitrall pisze: 06 kwie 2023, 09:12 Może lepiej skorzystać z dedykowanego "Smaru do plastikowych kół zębatych i serwomechanizmów".
To widzę jest silikonowy, więc "CX80 SMAR SILIKONOWY BEZBARWNY DO PLASTIKU GUM" też powinien być ok.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: Kopytko »

A ja powiem ze do zębatek gdzie to wolno działa najlepsze PLA, twarde, ważne żeby dać jakiegoś smarowidełka , najlepsze Smar silikonowy gęsty ( taki jak kolega wyżej napisał idealny). Przerabiałem wszelkie materiały w autach RC gdzie były drukowane elementy to PLA najwięcej wytrzymywało.
Andrzej_W
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: Fest »

Smary do plastiku nie powinny zawierać silikonu. Zmniejsza on tarcie, ale powoduje szybsze zużycie powierzchni ciernych.
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 1
Posty: 425
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: denior »

Ja do przekładni preferuje PETG jest wytrzymalszy termicznie a przekładnia się grzeje zwłaszcza wysokoobrotowa
Tak wygląda przekładnia z PLA po kilku minutach zabawy, mały trybek musiałem nadtopic palnikiem żeby go zdemontować. Smaruje czym popadnie byle gęstym.
Załączniki
received_1217672065830515~2.jpg
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Jak zacząć z ABS? Pytania podstawowe.

Post autor: mcxmcx »

Tak, ale tam będzie 5 obr na minutę max
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”