Resin 3D Printer do 2tys.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
terlikosiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2023, 09:35

Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: terlikosiu »

Siemanko forum :) Szukam drukarki 3D żywicznej, budżet do 2tys. Zł. Ucze się projektowania 3D z myślą o druku różnych stworzonych przezemnie modeli. Różne stwory fantasy itp itd. Więc zależy mi na dobrej jakosci druku który pozwoli na zachowanie różnych detali. Nigdy nie miałem do czynienia z drukiem 3D. Będzie to moja pierwsza drukarka w życiu, wiec dużo nauki przedemną. Znalazłem taką strone na której jest dość sporo różnych modeli ale nie mam pojęcia która drukarka będzie tą najlepszą w swoim przedziale cenowym. Na początku myślałem nad zakupem Anycubic Photon Mono 4k, tutaj wydaje mi się że problemem mógłby być nie duży obszar roboczy drukarki. Doszedłem do wniosku ze mógłbym dołożyć troche pieniędzy ale nie wiem czy biorąc pod uwagę to że będzie to moja pierwsza drukarka nie powinienem kupić jednak czegoś tańszego. Na którą firme drukarek bądź tez sam model powinienem zwrocic uwage?

Link do sklepu z drukarkami z którego chciałbym wybrać model https://www.3djake.pl/drukarki-3d-i-wie ... log-navbar

Załączam również zdjęcie swojego pierwszego projektu który chciałbym wydrukowac na takowej drukarce :D Oczywiście zdaje sobie sprawę że będę musiał go jeszcze obrobić przed samym drukiem. Z góry przepraszam za wszelkie błędy.
terlikosiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2023, 09:35

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: terlikosiu »

Nie mogłem edytować swojego postu więc dodaje załączniki w odpowiedzi
Załączniki
Mewtwo X Giratina work in progress
Mewtwo X Giratina work in progress
Gengar highpoly
Gengar highpoly
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: mpk »

a robiłeś już jakiś risercz? rozważałeś coś prócz tego photona 4k?
jak dużych wydruków oczekujesz, skoro photon jest za mały?

skoro pierwsza drukarka i pytanie tak ogólne, to jeszcze na wszelki wypadek zapytam:
rozpoznałeś już temat z czym wiąże się taki druk z żywycy? że to potem trzeba jakoś wymyć, poobierać i utwardzić... żeby potem za taki zakup dokonany w przypływie euforii nie pluć sobie w brodę;)

Generalnie mam wrażenie, że wszystkie mainstreamowe drukarki żywicowe to jeden pies - wszystko na półgotowym ekosystemie od chitu.
mechaniki prawie nie ma, więc niewiele da się tam spier.. Chyba jedyne na co warto zwrócić uwagę, to czy nie ma żadnego telepania na kolumnie.
Reszta rozbija się o estetykę i dostępność części (bo pewnie jak się będziesz uczyć, to fepa parę razy uszkodzisz. No a wyświetlacze i lampa się z czasem zużywają)
Artu
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: Artu »

Też przymierzałem się do zakupu "żywicy", i jakoś mi przeszło :rotfl:
Minimum to:
- drukarka (ja się optowałem na Elegoo)
- myjka Niby można pędzlem, ale zazwyczaj jest zintegrowana z:
- lampa UV do utwardzania wydruków
- i to co mnie "położyło", to wentylacja, bo niech mówią co chcą, ale opary zarówno żywicy, jak i IPA, to nie są francuskie perfumy :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: dziobu »

No z żywicą jest trochę zabawy ale w tym wypadku to jedyna opcja żeby uzyskać takie detale.
Tj jedyna opcja w tym przedziale cenowym.
terlikosiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2023, 09:35

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: terlikosiu »

mpk pisze: 04 kwie 2023, 16:42 a robiłeś już jakiś risercz? rozważałeś coś prócz tego photona 4k?
jak dużych wydruków oczekujesz, skoro photon jest za mały?

skoro pierwsza drukarka i pytanie tak ogólne, to jeszcze na wszelki wypadek zapytam:
rozpoznałeś już temat z czym wiąże się taki druk z żywycy? że to potem trzeba jakoś wymyć, poobierać i utwardzić... żeby potem za taki zakup dokonany w przypływie euforii nie pluć sobie w brodę;)

Generalnie mam wrażenie, że wszystkie mainstreamowe drukarki żywicowe to jeden pies - wszystko na półgotowym ekosystemie od chitu.
mechaniki prawie nie ma, więc niewiele da się tam spier.. Chyba jedyne na co warto zwrócić uwagę, to czy nie ma żadnego telepania na kolumnie.
Reszta rozbija się o estetykę i dostępność części (bo pewnie jak się będziesz uczyć, to fepa parę razy uszkodzisz. No a wyświetlacze i lampa się z czasem zużywają)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź :). Jak najbardziej zrobiłem research, wiem z czym wiąże się druk 3D z żywicy, chemiczne zapachy to nie problem ponieważ długi czas bawiłem się w modelarstwie, malowanie klejenie plastiku itp. Narazie do czyszczenia wydruku będzie musiał wystarczyć pojemnik z alkocholem izopropylowym plus jakis pędzel a do utwardzenia druku lampa do hybryd mojej lubej :D Jeżeli chodzi obszar roboczy druku to nie mam sprecycowanej wielkości, po prostu czym większy ten obszar tym lepiej ponieważ nie będę musiał tak ciąć modelu. Ze wszystkich modeli z tej stronki cos sie wyróżnia Jeżeli mówimy o dobrym stosunku jakości do ceny?? Właśnie nie znam się na tych firmach i samych drukarkach, myślę że duże znaczenie ma dostępność części zamiennych do drukarek oraz samo oprogramowanie, ponieważ jestem żółtodziobem dobrze byłoby gdyby nie było mocno skomplikowane.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: mpk »

mój typ: mars 3 pro + mercury xs. trochę ponad budżet, ale myjka szybko spłaci się w zdrowiu psychicznym.
a jak koniecznie ma być większe pole, to pewnie jakiś saturn.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: dziobu »

Myjka, czy jakiekolwiek ustrojstwo wspierające mycie jest potrzebne. Pędzlem się namachasz a efekty będą jakby to robił Sasin. Zwłaszcza że będziesz miał mnóstwo zakamarków.
mkl
Postów w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Drukarka: X1CC, Photon Mono
x 11

Re: Resin 3D Printer do 2tys.

Post autor: mkl »

W okolicy tej ceny zmieściłbyś się chyba z zestawem Anycubic Photon x 6K plus myjka z UV. Kupowałem taki zestaw na Ali i jestem bardzo zadowolony.
Obszar roboczy też niczego sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”