Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: McKee »

Mamy 2023 rok a ta drukarka świetność przeżywała w 2013 ... elektronika i oprogramowanie poszło w międzyczasie sporo do przodu. I to ew. możesz wymienić (choć nie musisz - moja Gate 2.0 działa do dziś (choć nie jest w częstym użyciu - ot raz na kilka miesięcy odpalę żeby sprawdzić czy jeszcze działa). Ale do tematu: Elektronika w tej drukarce jest "własnego projektu" - jeżeli będzie szwankować to do wymiany ... jeżeli nie ... to sam nie wiem (od jakiegoś czasu mam do niej zakupioną Duet3D ... ale skoro stara działa to nie dotykam). Elektronika do wymiany więc. :P (Bo mamy 2023 i to jest wystarczający powód ;)). Wyświetlacz też. Możesz szaleć w zależności od budżetu - każda "uniwersalna" (32bit/24V) będzie pasować (polecam duet3d choć to droga zabawa, ale za to łatwość konfiguracji: miodzio).
To co potrzebujesz wiedzieć to skok gwintu śruby: tam są 2 śruby kulowe 12mm (czyli full wypas nawet jak na obecne czasy) o skoku 4mm i do tego jeszcze prowadnice 10 albo 12 mm - sztywne jak żelbetonowy kloc (polska drukarka nie ma luzu)(parafraza z "Chłopaki nie płaczą").
Pozostałe wymiary do nowej elektroniki możesz pomierzyć :P (Teoretycznie pole robocze było 200x200x200 ... ale z tego co (jeszcze) pamiętam to było lekko inaczej). Skok śruby to jedyna niewiadoma (choć to też można zmierzyć w zasadzie) ... Zasilacz/Elektronika 24V (czyli nie trzeba zmieniać).
Mechanika jest OK (osie X i Y na prowadnicach szynowych).
Autoleveling jest wątpliwie potrzebny - tzn IMHO niepotrzebny - po ustawieniu stół trzyma wysokość latami.
Dysza / Extruder - również do wymiany - bo oryginalnie jest 0.4mm na niestandardowym gwincie (i to już jak dla mnie wystarczający powód).
Jednym słowem: Mechanikę zostawiacie a reszta do wymiany (może poza pierdołami typu: kable jakieś, mikroprzełączniki, zasilacz, termistory, silniki, stół (wraz z grzałką) - to może zostać).
:thumbup:

Ps: Jeszcze mój start/end code:
Start:

Kod: Zaznacz cały

G28
M340 P0 S1350 	; pozycja pionowa czujnika autolevelingu (opuść czujnik)
G32
M340 P0 S500   	; pozycja pozioma czujnika autolevelingu  (podnieś czujnik)
G28 X0 Y0	; dysza na bok
M340 P0 S0
G92 E0
G1 Z-0.45  		; wartosc z kalibracji osi Z
G92 Z0			; reset licznika extrudera
G1 E20 F200		; wypluj 2cm plastiku obok stołu / czyszczenie dyszy
G92 E0			; reset licznika extrudera
Layer Change:

Kod: Zaznacz cały

M73 P[progress]
End:

Kod: Zaznacz cały

M104 S0  	; turn off temperature
G28 Z0     	; home Z
G28 X0     	; home X
M84      	; disable motors
M140 S0   	; turn off bed
M42 P9 S0

M104 S0 	; turn off extruder
M140 S0 	; turn off bed
M84 ; disable motors
M107  		; Fan off
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”