Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Kalibracja była zrobiony z Orca - niewiele pomogło. Infill się zrywa i robi bloby w środku. Na ten moment podsuszam i zobaczę jaki będzie efekt (mam podejrzenia, że prusy i voron są mniej wymagające do co wilgotności. W międzyczasie zamówiłem trochę świeżych innych producentów. No i zobaczymy na textured PEI jak to się zachowa. Zakładam, że ten plate powinien choć trochę podobne do Prusy.

BTW: otwieracie drzwi i górę dla PETG?

PS. 1 - na innych materiałach stosunek prędkości do jakości łeb urywa. Po kalkulacji dla rzeczy które drukuję komercyjnie do może nawet materiał opłaca się zmienić ;)
Trolinka
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Ano urywa razem z kaskiem :PPP

Ja wiem czy taka wymagająca? Ostatnio wydłubałem PETG Devila który ma cholera wie ile lat szedł jak burza. Nawet temp ustawiłem na oko czyli coś tam 230 chyba chodził + 10 bo prędkości duże, to plus minus 240 niech ma :-)

PS. A weź sobie w profilu w Speed takie wyłącz "Slow down for overhangs" i w sumie w profilu peta też "Slow printing down for better layer cooling".

PS2. A drzwiczki przy PLA/PETG otwarte lekko, a górna szyba uchylona z przodu na dyngsach z printablesa. Wsio zależy od temp wewnątrz coby filament nie zgumiał się za wcześnie i przytkało. Kwestia czym i na czym się drukuje. Cool plate do pla ma 35 tylko, no ale PEI dla PETG już 70 więc szybciej mocniej komora się nagrzewa.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Trolinka pisze: 17 kwie 2023, 08:05
Ja wiem czy taka wymagająca? Ostatnio wydłubałem PETG Devila który ma cholera wie ile lat szedł jak burza. Nawet temp ustawiłem na oko czyli coś tam 230 chyba chodził + 10 bo prędkości duże, to plus minus 240 niech ma :-)
Ja coś ewidentnie źle z tym Prusamentem robię :( No nie pamiętam kiedy się tak umęczyłem.
Trolinka pisze: 17 kwie 2023, 08:05 PS. A weź sobie w profilu w Speed takie wyłącz "Slow down for overhangs" i w sumie w profilu peta też "Slow printing down for better layer cooling".
Dzięki, sprawdzę dzisiaj. Na forach różne teorie krążą :(
Trolinka pisze: 17 kwie 2023, 08:05 PS2. A drzwiczki przy PLA/PETG otwarte lekko, a górna szyba uchylona z przodu na dyngsach z printablesa. Wsio zależy od temp wewnątrz coby filament nie zgumiał się za wcześnie i przytkało. Kwestia czym i na czym się drukuje. Cool plate do pla ma 35 tylko, no ale PEI dla PETG już 70 więc szybciej mocniej komora się nagrzewa.

Który dokładnie model? bo jest tego od cholery, a boję się trochę o tę szybę z AMSem
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

A pierwszy lepszy jaki był jeszcze na sidewinderze druknięte: https://www.printables.com/pl/model/241 ... x1c-spacer i nawet magnesów nie wkładałem. Teraz AMSy stoją obok, ale długo stał na tym AMS i nic się nie działo. W sumie są tam jakieś nowsze lepsze czy coś ale......w myśł zasady działa to nie ruszaj to nie wymieniam ich :PPP
zen
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Kostka forumowa przeszła bardzo nawet spoko, ale tam są krótkie infille. Jutro zobaczę na większej powierzchni. Ale jakaś magia się wydarzyła ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Pierwszy raz spotkałem się z Layer Shiftingiem na ostatniej warstwie :D
Ale to właśnie mnie spotkało przy druku na Lumicrousie Bambusowym, to też solidna nauczka, że co za szybko to niezdrowo :)
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Jestem na kupnie drukarki. Powiedzcie jaki jest fabrycznie montowany ekstruder i hotend w X1C combo, wersja nierdzewna czy stal hartowana? Nigdzie nie mogę tego tak jednoznacznie doczytać.

Jeszcze jedno pytanie, coś konkretnego warto jeszcze dokupić od razu przy składaniu zamówienia?
zlp
Postów w temacie: 16
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zlp »

https://eu.store.bambulab.com/products/x1-carbon-combo - w specyfikacji jest stalowa.
Płyta PEI fajna rzecz, ale fajniejsze są na Aliekspres, ze wzorem karbonu. Możesz wziąć dodatkowy hotend ze stalową dyszą 0.6, albo lepiej kompletny z wiatraczkiem, na przykład do drukowania filamentami węglowymi (cena nie straszy, a kompletny łatwiej się wymienia).
Trochę pierdół przychodzi razem z drukarką. Zawsze możesz coś dokupić później, wysyłka za darmo od pewnej kwoty, ale to nie problem, zawsze można dorzucić filament i kwota się uzbiera.
Na początek to całkowicie wystarcza, a w trakcie używania zobaczysz, czy może czegoś jeszcze Ci brakuje.
Aviator
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

Ja w x1cc dostałem utwardzana 0.4 w drukarce i utwardzana 0.6 w zapasie.
Aviator
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

PEI, dokładniej to Dual-Sided Textured PEI Plate, nie High Temperature Plate (PEI). To drugie to w sumie naklejane można same gołe kupić i naklejać na engeering który się ma w komplecie np. Przewaga firmowego PEI jest taka że system ją rozpoznaje i jak pomylisz się w slicerze i potniesz dla innej plate to dostaniesz ostrzeżenie że nie ta płyta (można to wyłączyć, ale czasem się przydaje jak się człowiek omyli :>).
Nic więcej nie trzeba. Zapasowe noże/wipery są w komplecie a to się jednak mało zużywa. Przekroczyłem 950h druk i cały czas nóż jak i wiper nie wymieniane. Pochłaniacze do AMS te z kompletu są na dwa/trzy miesiące. A później można granulat sobie kupować i druknąć pojemniczki.
W X1CC oczywiście jest hartowana jak podają i drugi cały hotend zapasowy nawet, też hartowana dysza.
Czarne są hartowane, srebrne są zwykłe (radiator)
Aviator
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”