Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

Marcin1415 pisze:
anraf1001 pisze:
Marcin1415 pisze:Pomyśl jedna logicznie im większa prostota to mniej problemów.
Przywołam jeszcze raz mój przykład. Zbuduj drukarkę typu Prusa z aluminiowym stołem 300x300 lub większym i uzyskaj jakość taką jak CoreXY z tym samym stołem. Powodzenia. Może i wydruki byłyby takie same ale na Prusie musiałbyś drukować z o wiele mniejszymi prędkościami a nie w tym rzecz.
Tutaj się z Tobą zgodzę, wielkość pola roboczego w core xy nie ma wpływu na jakość.
Jak nie ma jak ma:

- dłuższe wałki X więcej ważą
- dłuższe wałki X bardziej się wyginają przy szybkich ruchach w Y (chyba, że w jedzie po hiwinie)
- dłuższe wałki Y się bardziej wyginają przy szybkich ruchach w X (no chyba że j.w.)
- dłuższy pasek bardziej pracuje
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Taki to ma, oczywiście ale jest do duży mniejszy problem niż stół 300x300 który zasuwa w osi Y.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

pewnie tak.
rumun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:13
x 1

Re: Hypercube Evolution

Post autor: rumun »

Kurde, panowie mieszacie w głowie. Chciałem, Prusy i2 przesiadać się na corexy a teraz nie wiem czy nie budować mendla90. Pole robocze 20x20x20 lub 25x25x25.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

rumun pisze:Kurde, panowie mieszacie w głowie. Chciałem, Prusy i2 przesiadać się na corexy a teraz nie wiem czy nie budować mendla90. Pole robocze 20x20x20 lub 25x25x25.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
No ja bym robił 25x25x25 w corexy albo nawet większe :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Hypercube Evolution

Post autor: McKee »

rumun pisze:Kurde, panowie mieszacie w głowie. Chciałem, Prusy i2 przesiadać się na corexy a teraz nie wiem czy nie budować mendla90. Pole robocze 20x20x20 lub 25x25x25.
Ale kto ci miesza?
Chyba potrafisz mieć swoje zdanie?
Jedna opinia, od człowieka, który nie potrafił zrobić drukarki cię zniechęciła?
To nie bierz się za to w ogóle....
A tak nieco obok pytanie: po co ci 2-ga drukarka? Co w pierwszej ci przeszkadza / co chciałbyś zmienić / poprawić?
Lepsze wydruki? Chcesz cokolwiek zbudować? Nuda cię ogarnia? Jakoś nie rozumiem "parcia" na budowę kolejnej drukarki "bo tak".
... albo CoreXY (czy innej) bo akurat taka moda na forum jest aktualnie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

McKee ma rację. Ja na przykład buduje drugą ze względu na pole robocze. 20x20x20 jest dla mnie czasami za małe :-(
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Dla mnie też plus to że warto mieć drugą drukarkę jak się przy jednej grzebie. Teraz jak cokolwiek modyfikuję muszę planować zawsze tak żeby dał radę ją poskładać bez dodrukowywania czegoś :D.
anraf1001
rumun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2016, 08:13
x 1

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: rumun »

McKee pisze:
rumun pisze:Kurde, panowie mieszacie w głowie. Chciałem, Prusy i2 przesiadać się na corexy a teraz nie wiem czy nie budować mendla90. Pole robocze 20x20x20 lub 25x25x25.
Ale kto ci miesza?
Chyba potrafisz mieć swoje zdanie?
Jedna opinia, od człowieka, który nie potrafił zrobić drukarki cię zniechęciła?
To nie bierz się za to w ogóle....
A tak nieco obok pytanie: po co ci 2-ga drukarka? Co w pierwszej ci przeszkadza / co chciałbyś zmienić / poprawić?
Lepsze wydruki? Chcesz cokolwiek zbudować? Nuda cię ogarnia? Jakoś nie rozumiem "parcia" na budowę kolejnej drukarki "bo tak".
... albo CoreXY (czy innej) bo akurat taka moda na forum jest aktualnie.
Ty się kolego tak nie spinaj bo nie jesteś tu po to żeby przytykać innym.

Aktualnie mam Prusę i2 na ciulowych plastikach. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego chce zbudować lepsza drukarkę. A która wybiorę? Nie wiem, czytam, czytam i zbieram opinie. Każdy typ ma swoje wady i zalety i jak się okazuje corexy też nie jest bez wad. Do tego dochodzi jeszcze optymalizacja kosztów budowy. Chcę zbudować drugą i ostatnią, kolejnej już nie będzie.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rumun pisze: Ty się kolego tak nie spinaj bo nie jesteś tu po to żeby przytykać innym.

Aktualnie mam Prusę i2 na ciulowych plastikach. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego chce zbudować lepsza drukarkę. A która wybiorę? Nie wiem, czytam, czytam i zbieram opinie. Każdy typ ma swoje wady i zalety i jak się okazuje corexy też nie jest bez wad. Do tego dochodzi jeszcze optymalizacja kosztów budowy. Chcę zbudować drugą i ostatnią, kolejnej już nie będzie.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Oboje się spinacie :D. A na to którą zbudować to sam sobie odpowiedziałeś 'każdy typ ma swoje wady i zalety' i corexy nie jest jakimś świętym gralem wśród drukarek który ta reguła nie dotyczy - wtedy by wszyscy robili tylko CoreXY :rotfl: . Ale są konstrukcje nawet komercyjne które działa świetnie, jest nawet ciekawe rozwinięcie CoreXY a mianowicie CoreXYU - polecam obczaić :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”