Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Dzięki za pomoc. Dorzuciłem do koszyka hotend kompletny hartowany 0.6 (dla wygodniejszej wymiany) oraz high temp plate. Ten plate z Ali z wzorem karbonu mam w enderze ale to raczej tylko do PLA i TPU a ja bardziej ABS, PETG, ASA i teraz chcę spróbować jeszcze nylony / carbony. PLA najmniej drukuję. Pzdr.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Do ABS PETG i ASA świetnie się sprawdza textured pei, nie trzeba nic smarować itd. I to jest płyta po prostu.
High Temp i Cool plate to są naklejki na engineering plate (Jak kupujesz Cool plate albo Hight Temp PEI plate to po prostu dostajesz engineering plate z już przyklejoną High lub Cool. Mam wszystkie kombinacje od bambu + różne z ali gładkie/teksturowane/PEI/PET/PEO i.......w sumie używam tylko double-tekstured bambu.
Aviator
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Ja używam z PETG tylko textured PEI i działa znakomicie.

Trochę było walki z PETG od Prusy - ale zrobiłem w Orca całą kalibrację (chociaż na czarnym filamencie to tragedia, siedziałem z lupą 10 cm nad wydrukiem i świeciłem ledami dookoła). No i muszę powiedzieć, że jestem na razie zachwycony.

Co dziwne, drukarka ma tydzień a dzisiaj mi zaczęła sypać ostrzeżeniami o rezonansie osi Y :(
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

zen pisze: 24 kwie 2023, 19:23 Co dziwne, drukarka ma tydzień a dzisiaj mi zaczęła sypać ostrzeżeniami o rezonansie osi Y :(
Too low frequency czy jakoś tak? Widziałem na community kiedyś ktoś tak miał.
O mam znalazłem https://forum.bambulab.com/t/new-x1c-x- ... sue/4977/6
Wymienili mu płytkę PCB :P
Ale ja bym spróbował paski naciągnąć najpierw, jest na wiki howto, tam na tyle dwoma śrubkami się reguluje. Może za luźny.
A jak nie pomoże to zgłoszenie z logiem oni sobie sprawdzą w logach o co kaman.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Jak skończę drukować (a drukuję na okrągło) to wezmę i naciągnę te paski. Na razie nie wydaje się mieć to żadnego wpływu na jakość, ale teraz pojawia się przy każdym wydruku.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 3234
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: morf »

zen pisze: 24 kwie 2023, 19:23 Ja używam z PETG tylko textured PEI i działa znakomicie.

Trochę było walki z PETG od Prusy - ale zrobiłem w Orca całą kalibrację (chociaż na czarnym filamencie to tragedia, siedziałem z lupą 10 cm nad wydrukiem i świeciłem ledami dookoła). No i muszę powiedzieć, że jestem na razie zachwycony.

Co dziwne, drukarka ma tydzień a dzisiaj mi zaczęła sypać ostrzeżeniami o rezonansie osi Y :(
To ona się sama nie kalibruje? W sensie dobierales flow i LA?
Myślałem że ten lidar to jakoś ogarnia?

Z doświadczenia każdego chińczyka trzeba poprawić dokręcając tu i ówdzie, może tu jest ten sam przypadek?
Done is better than perfect.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

Kalibruje się, tylko ze ręcznie można zrobić to troszeczkę lepiej.

Ja na przykład mam o 2% za duży flow z automatu.

Działa, jest dobrze, ale ja ma wysoki na20cm litophane to te 2% juz wychodzą...

Druga sprawa że na pei mogą być bledy, wtedy trzeba puścić wydruk na gładkiej, jak zrobi kalibrację przerwać i puścić jeszcze raz ale bez głów calibration.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Trolinka pisze: 23 kwie 2023, 22:56 Do ABS PETG i ASA świetnie się sprawdza textured pei, nie trzeba nic smarować itd. I to jest płyta po prostu.
High Temp i Cool plate to są naklejki na engineering plate (Jak kupujesz Cool plate albo Hight Temp PEI plate to po prostu dostajesz engineering plate z już przyklejoną High lub Cool. Mam wszystkie kombinacje od bambu + różne z ali gładkie/teksturowane/PEI/PET/PEO i.......w sumie używam tylko double-tekstured bambu.
Jak się ma oryginalna płyta teksturowana do płyt teksturowanych z Ali? Jest jakaś różnica na korzyść Bambusowej?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Aviator pisze: 24 kwie 2023, 23:59
Trolinka pisze: 23 kwie 2023, 22:56 Do ABS PETG i ASA świetnie się sprawdza textured pei, nie trzeba nic smarować itd. I to jest płyta po prostu.
High Temp i Cool plate to są naklejki na engineering plate (Jak kupujesz Cool plate albo Hight Temp PEI plate to po prostu dostajesz engineering plate z już przyklejoną High lub Cool. Mam wszystkie kombinacje od bambu + różne z ali gładkie/teksturowane/PEI/PET/PEO i.......w sumie używam tylko double-tekstured bambu.
Jak się ma oryginalna płyta teksturowana do płyt teksturowanych z Ali? Jest jakaś różnica na korzyść Bambusowej?
No właśnie nie wiem bo w sumie leżą i jakoś nie chciało mi się testować.
Mam https://pl.aliexpress.com/item/1005005202327012.html wersje PEO i PET obie gładkie więc nawet LIDAR powinien na nich śmigać. I ten wzór chyba zostawiają.
No i sprawdzony wcześniej energetic https://pl.aliexpress.com/item/1005004700550688.html

A że na razie wszystko pla/petg/asa/abs śmiga na double-tekstured to tylko czasem wyjmuję przemyć wodą profilaktycznie.
To nawet nie trzeba wyjmować tylko wysunąć z połowę, magnesy mocno trzymają, wygiąć lekko jak jeszcze ciepłe żeby odpadły rzeczy, albo poczekać chwilę jak ostygnie to same odlecą i wsunąć na miejsce :PPP Stąd innych nie testowałem.
Opinie maja dobre niby to pewnie działają :-) Mogę wrzucić na ruszt jak coś.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

morf pisze: 24 kwie 2023, 23:45
zen pisze: 24 kwie 2023, 19:23 Ja używam z PETG tylko textured PEI i działa znakomicie.

Trochę było walki z PETG od Prusy - ale zrobiłem w Orca całą kalibrację (chociaż na czarnym filamencie to tragedia, siedziałem z lupą 10 cm nad wydrukiem i świeciłem ledami dookoła).
To ona się sama nie kalibruje? W sensie dobierales flow i LA?
Myślałem że ten lidar to jakoś ogarnia?

Z doświadczenia każdego chińczyka trzeba poprawić dokręcając tu i ówdzie, może tu jest ten sam przypadek?
Lidar nie działa na textured PEI - jak wybierzesz tę płytę, to się automatycznie wyłącza kalibracja, zakładam, że faktura płyty wpływa na odczyty wysokości.. Dodatkowo zauważyłem, że nawet na innych płytach jest problem z czarnymi filamentami. Jest to dziwne, bo kolor nie ma znaczenia dla Lidaru - być może to problem z samym dodatkiem koloru. Czarne PETG na moich wszystkich drukarkach zachowują się inaczej niż inne kolory PETG.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”