Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

zen pisze: 25 kwie 2023, 11:30 Lidar nie działa na textured PEI - jak wybierzesz tę płytę, to się automatycznie wyłącza kalibracja, zakładam, że faktura płyty wpływa na odczyty wysokości.. Dodatkowo zauważyłem, że nawet na innych płytach jest problem z czarnymi filamentami. Jest to dziwne, bo kolor nie ma znaczenia dla Lidaru - być może to problem z samym dodatkiem koloru. Czarne PETG na moich wszystkich drukarkach zachowują się inaczej niż inne kolory PETG.
A sorry, wprowadziłem w błąd. Lidar i kalibracja flow działa na Textured PEI (ja to mam wyłączone, bo ręcznie kalibruję), ale first layer inspection nie działa
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

zen pisze: 25 kwie 2023, 13:06
zen pisze: 25 kwie 2023, 11:30 Lidar nie działa na textured PEI - jak wybierzesz tę płytę, to się automatycznie wyłącza kalibracja, zakładam, że faktura płyty wpływa na odczyty wysokości.. Dodatkowo zauważyłem, że nawet na innych płytach jest problem z czarnymi filamentami. Jest to dziwne, bo kolor nie ma znaczenia dla Lidaru - być może to problem z samym dodatkiem koloru. Czarne PETG na moich wszystkich drukarkach zachowują się inaczej niż inne kolory PETG.
A sorry, wprowadziłem w błąd. Lidar i kalibracja flow działa na Textured PEI (ja to mam wyłączone, bo ręcznie kalibruję), ale first layer inspection nie działa
Działać działa, co prawda dodali teraz ostrzeżenie w firmware że nie gwarantują (niby jeszcze) poprawnych pomiarów na tekstured ze względu na odbicia, ale w praktyce jak testowałem to nie było problemów i sobie ogarniało jakoś samo. Czarne filamenty też ogarniało, pla/abs/asa ale petg czarnego nie używałem. Tak czy siak przestałem używać :> Po primo często używam kilku na raz filamentów a lidar ogarnia tylko raz pierwszy, no i zabiera ten pasek na przodzie stołu na pomiary. Więc porobiłem profile per filament i tyle :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
marcin86
Postów w temacie: 7
Posty: 99
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: marcin86 »

Pytanie do użytkowników bambulabów - nie macie problemu z łamliwością druków wykonanych z petg?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

marcin86 pisze: 27 kwie 2023, 08:58 Pytanie do użytkowników bambulabów - nie macie problemu z łamliwością druków wykonanych z petg?
Nie :> HINT: skręć nadmuch. Kwestia czyje PETG, większość nie toleruje nadmuchu silnego. A generic mocno dmucha. Ale też nie do zera, bo przy dużej prędkości troszkę jednać trzeba dmuchnąć :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
J.A.
Postów w temacie: 7
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: J.A. »

Nie czepiam się :-), ale to mi brzmi jak rada mojej babci odnośnie rosołu.
za dużo soli, ale coś tam posolić trzeba :-D
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Hehe. No ale że o co kaman? :P
Generic profil dla PETG dość mocno dmucha. PETG nie lubi chłodzenia, nawet się drukuje bez nadmuchu kompletnie bo się robi kruchy np. Ale w przypadku bambu nie robimy na 0 nadmuchu całkiem bo z racji szybkości druku trochę trzeba podmuchać.

Czego tu nie rozumieć? :> Toż nie napiszę precyzyjnie ustaw nadmuch na 20% bo nawet nie mam pojęcia jaki filament :>
DD jakiś stary puszczałem niedawno na genericu jedynie temp mu do 240 zmniejszyłem, nadmuch został default i nic mu nie było.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

Tak długo jak jest petg błyszczący to jest ok z chłodzeniem.

Mnie niż na50% to nie macie nawet ustawiać.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

Od 235 w górę zaobserwowałem u siebie w testach kruchość. Czujnik temp mam dosyć akuratny, więc temp raczej realna. Nadmuch bez względu na temp. zawsze potęguje ten efekt - tyle pamiętam ze swoich testów.

I zawsze mi się zdawało, że "błyszczący" PETG odnosi się dla właściwej temperatury ale tylko w dolnym zakresie, bo on zawsze będzie błyszczący od temp. X w górę. A w wyższych na powrót staje się kruchy (analogicznie jak w za niskich) ale nadal błyszczący.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

Ale kolega mówi o nie bambu.

Tutaj tak to zap... że chłodzić musisz mocni, ale i naprawy z przechladzaniem.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 3235
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: morf »

mcxmcx pisze: 27 kwie 2023, 15:03 Ale kolega mówi o nie bambu.

Tutaj tak to zap... że chłodzić musisz mocni, ale i naprawy z przechladzaniem.
A teraz trzeba tłumacza z Twojego na zrozumiałe
Done is better than perfect.
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”