Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 1
Posty: 425
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Post autor: denior »

Ten efekt powstaje jak drukarka podczas przeskoków pomiędzy drukowanymi obiektami gubi filament z dyszy, spróbuj obniżyć temperaturę co zagęści materiał i wyłącz combing mode jeżeli model na to pozwala i podnieś travel speed o ile to musisz doświadczalnie dobrać
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Pawlona
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2023, 08:10

Re: Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Post autor: Pawlona »

Dzięki wszystkim za pomocne rady. Jeśli chodzi o czyścik to nie mam ale już zamówiłem, myślałem że to taki zbędny dodatek. Jak widać bardzo się myliłem więc już do mnie jedzie. Wczoraj wieczorem brakło mi filamentu i założyłem kolejna rolkę. I wydarzyła się bardzo dziwna rzecz, mianowicie pierwsza warstwa wyszła okropnie na oko widać że dysza za nisko. Po korektach osi z musiałem podnieść ja aż o 0,1 mm żeby warstwa była ładna. Wyregulowałem stół i ku mojemu zdziwieniu problem chyba znikł. Co prawda to dopiero pierwszy wydruk ale jest idealny.
Mój wniosek jest taki że może wina był zbyt cienka grubość filamentu. Może na rolce w pewnym momencie z 1,75 zrobiło się 1,50 i dla tego występował ten problem. Oczywiście wszystko zbiego się w czasie tak idealnie że resztki tamtej rolki wywaliłem wczoraj do kosza i nawet nie mam teraz jak zmierzyć średnicy. Zastanawiam się czy moja teoria może być trafna?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Post autor: morf »

Btw czyścika nie trzeba "zamawiać".
Ucinasz kawałeczek gąbki (nawet zmywaka kuchennego - część miękka) powiedzmy 1cm x 1cm x 1cm I "przebijasz" go filamentem. Można to oczywiście wsadzić w ładna drukowana obudowę np https://www.printables.com/model/43403- ... parametric
Niektórzy używają klipa biurowego.

Nie obrażając twojej drukarki ale ogólnie powtarzalność to nie jest mocną stroną tej drukarki, jak zresztą wielu innych konstrukcji:-)
Done is better than perfect.
FraneoPL
Postów w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 12 kwie 2023, 22:02
Lokalizacja: Żydów
Drukarka: TWOT Sapphire Pro
x 2

Re: Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Post autor: FraneoPL »

Pawlona pisze: 27 kwie 2023, 08:49 Witam. To mój pierwszy post i jednocześnie pierwszy problem z wydrukiem. Zaznacze ze jestem początkujący i dopiero się uczę więc może mało fachowo opiszę problem, ale liczę na wyrozumiałość. Używam drukarki Ender 3 V2.
Podczas wydruku kilku elementów na stole drukarka zbyt późno podaję filament skutkiem czego tworzą się prześwity. Nigdy wcześniej takie rzeczy się nie działy. Ten sam element jeśli drukuje indywidualnie wszystko jest perfekcyjnie. Oczywiści jak na moje potrzeby. Podejrzewam że coś jest z tą retrakcja tylko ze zawsze było ok a ja nic nie zmieniałem w drukarce i jest ona całkowicie oryginalna. Dodatkowo zamieszczam zdjęcia.
IMG-20230427-WA0000.jpg
Ten wydruk był robiony wspólnie z wadliwym i jest ok.
IMG-20230427-WA0001.jpg
Tu zdjęcie wadliwego wydruku.
IMG-20230427-WA0002.jpgIMG-20230427-WA0003.jpg
A tutaj ten sam element ktory poprzednio miał braki ale wykonany już indywidualnie na stole i wszystko jest idealnie.
Prosiłbym o jakieś porady co może być nie tak.
Pozdrawiam
może za mała temperatura? chłodzenie?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1792
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Prześwity w wydruku Ender 3 V2

Post autor: Andrzej_W »

FraneoPL pisze: 30 kwie 2023, 11:07 może za mała temperatura? chłodzenie?
Nie to problem z retrakcja. Jak by miał cos z temperatura czy chodzeniem to by miał na pojedynczym wydruku te same artefakty. Po prostu głowica skacząc po detalach gubi materiał lub ze względu na za długa retrakcje nie jest wstanie podać przy
nowej warstwie materiał.
Żeby nie było miałem tak samo przy druku pojedynczego elementu ale tu winna okazała się słynna szparka którą sobie sam zapewniłem docinając za krótką wkładkę PTFE do łącznika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”