Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

Czy na P1P da się włożyć coś innego niż ichnie plate-y? Np szybe 3mm, albo laminat FR4 ? Pytam ogólnie, czy np zmiana wysokości stołu o 1-2mm sprawi, że bambu się pogubi, itp ?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

roman pisze: 01 maja 2023, 09:41 Czy na P1P da się włożyć coś innego niż ichnie plate-y? Np szybe 3mm, albo laminat FR4 ? Pytam ogólnie, czy np zmiana wysokości stołu o 1-2mm sprawi, że bambu się pogubi, itp ?
Tak, nawet wkładają szyby i inne wynalazki. Jest wątek na community o krzywych stołach. Są tam linki do róznych spinek na printablesie, gotowych szklanych plate (bodajże goodplate?). Przy zmianach na stole nie widziałem żeby komuś krzyczało. Przy dyszy tak, zgłasza dość szybko że coś jest nie tak.
Abys, roman
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
J.A.
Postów w temacie: 7
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: J.A. »

morf pisze: 30 kwie 2023, 11:04 Tak czytając wybiórczo ten wątek mam mały "mindfuck":
Z jednej strony padają opinie że Babus to jak "drukarkowy iphone".
Z drugiej co chwilę wpada ktoś kto ma problem i zaczynają się kombinacje z dyszami, hotendem, pei, ustawieniami i jakimiś paluchami w świeczkach :mrgreen:
No i wszystko się zgadza. iphony też potrafią ludziom zaleźć za skórę. I to najczęściej tym, którzy używają ich jak Steve przykazał. :cool2:
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

Trolinka pisze: 30 kwie 2023, 10:49 Testowali a nawet masowo montują. Wersja pierwsza jest dłuższa o 1.9mm i trzeba trochę przerabiać, wersja druga pasuje jak znalazł. Aczkolwiek chyba bambu zgłasza komunikat że coś nie do końca jest ok ale drukują :P
https://forum.bambulab.com/t/first-benc ... ozzle/4949
To nabiera więcej sensu z dyszami cht. Ponoć bambu ma zrobić swoją "high-flow" dysze, ciekawe jak patentami od bomdtecha to załatwią.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

roman pisze: 02 maja 2023, 07:09
Trolinka pisze: 30 kwie 2023, 10:49 Testowali a nawet masowo montują. Wersja pierwsza jest dłuższa o 1.9mm i trzeba trochę przerabiać, wersja druga pasuje jak znalazł. Aczkolwiek chyba bambu zgłasza komunikat że coś nie do końca jest ok ale drukują :P
https://forum.bambulab.com/t/first-benc ... ozzle/4949
To nabiera więcej sensu z dyszami cht. Ponoć bambu ma zrobić swoją "high-flow" dysze, ciekawe jak patentami od bomdtecha to załatwią.
No tak, po to się bawią żeby cht zakładać. Ja tam nic nie dłubie bo po co, żeby flow z 22 na 32 podnieść? I skrócić czas z 1h30m na 1h20m druku?
Śmiga jak złoto to po co grzebać :PPP
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

Nie wiem czy zabawa... raczej powiedziałbym konieczność. I nie po to by flow na 30 podnieść, tylko by przy 20 wydruki się nierozpadały w rękach.
Pjoter
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

roman pisze: 02 maja 2023, 07:37 Nie wiem czy zabawa... raczej powiedziałbym konieczność. I nie po to by flow na 30 podnieść, tylko by przy 20 wydruki się nierozpadały w rękach.
Ale rozpadają się?
Z jakiego materiału?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Ale co się rozpada??? Dopiero co stojaki piętrowe do AMS'ów drukowałem, ledwo na 5 wypełnienia i dźwigają AMS;y pełne szpul bez problemu.
To co już pisałem, do szybkiego druku używamy filamentów które się _nadają_. Prosty test "tasiemkowy" np. i widać czy filament dany wydala przy dużym flow i warstwy się spajają. A jak mamy słabszy filament to mu mniejszy flow dajemy i jedzie automatycznie wolniej i ma czas :P
Proszę nie siać paniki, nic się nie rozpada :-)

PS. Najpierw nam pręty rdzewiały, później rozpadaliśmy się po 100h pracy, a teraz wydruki nam się rozlatują :PPP
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

ja o dyszach, ten o jakiś prętach... tamten z kolei internet to ma chyba od wczoraj, bo połowa "bambusowych" internetów pisze od tygodni o słabości wydruków... 20 postów tłumaczenia tutaj skąd bierze się konieczność podbijania temperatury i... nadal jesteśmy w tym samym miejscu. eh...
morf, carving85
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

roman pisze: 02 maja 2023, 08:28 ja o dyszach, ten o jakiś prętach... tamten z kolei internet to ma chyba od wczoraj, bo połowa "bambusowych" internetów pisze od tygodni o słabości wydruków... 20 postów tłumaczenia tutaj skąd bierze się konieczność podbijania temperatury i... nadal jesteśmy w tym samym miejscu. eh...
No i piszą sobie :> I co z tego wynika? O prętach karbonowych rdzewiejących też cały internet szumiał :P I co? I nic.
Ja tam nie nie wiem co piszą, wiem co mi wychodzi z drukarki i mi nic nie pęka/rozpada się/inne :>

To jak z tym bąkiem było, uczeni wyliczyli że przez stosunek jego masy do wielkości skrzydeł bak nie ma prawa latać. Tylko że bąk o tym nie wie i lata :> Mi miało zardzewieć, rozsypać się, rozpadać druki ale ......o tym moje X1 nie wie i po prostu drukuje nadal:PPPP
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”