Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
kaloszer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2023, 12:33

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: kaloszer »

Pjoter pisze: 02 maja 2023, 18:21 To zbyt skomplikowane na mój chłopski rozum
To jak z miodem, do pewnej temperatury robi się bardziej płynny a potem zwęgla i karmelizuje :D
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Jestem coraz bardziej pewny, że Bambus bardzo się nie lubi z zawilgoconymi filamentami, zdecydowanie bardziej niż moja poprzednia artyleria, czy chociażby 3DGence One.
No cóż, trzeba będzie zainwestować w suszarkę.
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Szczególnie że próbowałem wszystkiego, kalibracji Flowu, kalibracji ciśnienia, zmian temperatury, prędkości, i tak filament bierze i pluje, gdy drukuje więcej niż kilka elementów na raz. Z PETG takiego problemu nie mam.
2x Bambu Lab P1P
freitag
Postów w temacie: 5
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: freitag »

Cześć,
Miałem się nie wypowiadać, ale naprawdę Moja X1CC działa i drukuje na okrągło. Ma już 275 R.G. za sobą i wciąż działa. Nie lubi temperatury to znaczy jak wrzucisz PLA lub PETG po druku ABS-em, to była kicha. Ale zmieniłem konfiguracje czyli AMS obok drukarki i zdjęta szyba z góry, otwarte drzwiczki. I nic się więcej nie dzieje. Jeśli chodzi o trwałość wydruków, to ostatnio wydrukowałem parę Dziadków do orzechów : Korpus stare PETG od DD 3 obrysy i 44% wypełnienia. Śruba z starego ABS-u od DD takie same ustawienia. Powyciągałem już prawie wszystko co znalazłem w domu, więc jak piszę "stare" to mam na myśli:
filament.jpg
Łupię orzechy od dwóch tygodni, a że dostałem ich prawie taczkę... To używam go naprawdę intensywnie i nic się nie dzieje, więc trwałość z mojej subiektywnej oceny jest zaje...
pozdrawiam Irek
RevanitaPL, Trolinka
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

freitag pisze: 02 maja 2023, 21:38 Cześć,
Miałem się nie wypowiadać, ale naprawdę Moja X1CC działa i drukuje na okrągło.
[ironia on] Ojej, to musi być jakaś wadliwa skoro działa :-)[ironia off]
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
freitag
Postów w temacie: 5
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: freitag »

No to pewnie tak, ale tak naprawdę...to mi osobiście wcale a wcale NIE PRZESZKADZA. Już była potrzebna działająca drukarka. Bo to się urwał zaczep od żaluzji, a to ssawka w odkurzaczu się połamała , a to podstawka pod ociekacz itd. A przy okazji innych pierdół setki np.:
Na świąteczne stroiki dla rodzinki i znajomych.
SILK Biały metaliczny od DD
SILK Biały metaliczny od DD
A to: wydrukował byś coś dla koleżanek które przyjdą do nas.
PLA Zielone od 3D kolor
PLA Zielone od 3D kolor
Dla dzieciaka od szwagra bo w końcu odszedł od kompa i zaczął robić jakieś doniczki. I tu podziękowania dla kolegi z forum za inspiracje do rysunku.
PETG z dawnych zapasów ale nie pamiętam producenta ale może być Plastspaw
PETG z dawnych zapasów ale nie pamiętam producenta ale może być Plastspaw
teraz jakiś pojemnik na wiertła... i tak cały czas.
pozdrawiam Irek
MosfetN
Postów w temacie: 3
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: MosfetN »

Ja mam już dwa BambuLab-y X1C z AMS-ami :D
IMG_8916.JPG
Z drukarek jestem bardzo zadowolony. Od miesiąca sprzedaję swoje poprzednie drukarki i w ich miejsce stawiam babulabsy :D
Jakość wydruków mega, Szybkość drukowania super, Wymiary wydruków super, Bezobsługowość już lepsza chyba być nie może, Aplikacja do zdalnego sterowania na telefon, Integracja ze slicerem, Zamknięta komora, I kupa innych fajnych ficzerów.
Aktualnie drukuję sobie silnik turbowentylatorowy z thingi który od dawna mi się marzył ale nie miałem ochoty drukować tego przez 2 tygodnie (https://www.thingiverse.com/thing:1327093).
Jeśli chodzi o AMS to drukowanie w kilku kolorach z tego samego filamentu mnie kompletnie nie interesuje. Najbardziej podoba mi się to ,że można drukować "Support interface" z innego materiału dzięki czemu podpory odchodzą jakby ich tam nigdy nie było.
Zrzut ekranu 2023-05-03 203502.png
Części do silnika drukuję z PLA od fiberlogy a do supportów korzystam z "Support W" od BambuLab.
Bambu przetopiły już ze dwie szpule filamentu w 3 dni i mam już prawie wszystkie części. Jak poskładam to wrzucę fotki ;).
Trolinka, JGFTW, dziobu, fyme, morf, Abys
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

No nie może być, magia jakaś? Ale że jak to tak bez żmudnych wyliczeń temperatury i analiz zależności prędkości sobie klikać? Tak nie wolno :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 12
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: zen »

Z innej beczki, żeby wrócić trochę do tematu ;)

Zniknęły mi prawie wszystkie profile "Generic" z Orca. Szukam, szukam i nikt takiego problemu nie miał. Spotkaliście się z czymś takim?
CleanShot 2023-05-05 at 8.37.33@2x.png
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Podpowiedzcie, jak chcę sobie stworzyć profil do konkretnego filamentu (temperatury, flow na podstawie lidaru, inne takie) to mogę to zrobić tylko za pomocą programu Orca Slicer czy w tym Bambusowym też da radę? Pewnie już było o tym ale nie chce mi się przewalać kilkudziesięciu stron a poza tym wciąż w szoku jestem po przesiadce z endera.
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”