Problem z wgraniem firmware Ender 5Plus - brak łączności

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Iluzioner
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 26 wrz 2022, 00:41
x 3

Problem z wgraniem firmware Ender 5Plus - brak łączności

Post autor: Iluzioner »

Hej,
Posiadam drukarkę Ender 5 plus i napotkałem problem, który ciężko mi rozwiązać. Problem miałem z językiem bo ciągle zmieniał mi się z angielskiego na chiński i zacząłem szukać firmware innego. Wgrałem inny i dalej ten sam problem. Aż w końcu wrzuciłem jakiś dla chyba endera 5 zwykłego albo pro i z drukarką teraz nie ma w ogóle łączności. Nie mogę się podłączyć już kablem aby wgrać inny firmware. Przez kartę sd też bez skutecznie. Teraz gdy ją włączam pokazuje się tylko logo creality na wyświetlaczu i w sumie to tyle. Ktoś pomoże rozwiązać problem? Slicer creality nie widzi drukarki, reapetier host tak samo. Nie wiem czy przez wgranie złego firmware mogłem coś zrobić i nie wiem łączność z płytą padła, czy coś ją blokuje teraz. Płyta to creality v2.2 (seryjna). Sprawdzałem różne karty, różne kable i nic. Tak formatowałem karty itd. Może można jakoś wyczyścić stary firmware przez co będę mógł wgrać nowy?

Pomocy... :sad2:
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Problem z wgraniem firmware Ender 5Plus - brak łączności

Post autor: fesou »

na stronie Creality piszą, że płyty poniżej V.4.x.x - czyli Twoja - flashuje się z pc przez programator. chyba ta droga Ci została
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Problem z wgraniem firmware Ender 5Plus - brak łączności

Post autor: grzechotek »

Iluzioner pisze: 03 maja 2023, 02:04 Może można jakoś wyczyścić stary firmware przez co będę mógł wgrać nowy?
Potrzebujesz programator ISCP.
Jak masz w domu płytkę Arduino Uno to zrobisz to w minutę. Są poradniki na YT.
arczik
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:03

Re: Problem z wgraniem firmware Ender 5Plus - brak łączności

Post autor: arczik »

Ile masz firmware'ów na karcie pamięci? Spróbuj ją sformatować, a potem wgrać ostatni działający firmware.
Po flashowaniu:
1) Wyłącz drukarkę,
2) Usuń kartę z drukarki,
3) Usuń plik firmware'u z karty, (KONIECZNIE)
4) Włóż kartę do drukarki,
5) Włącz drukarkę,
6) Zmień język
7) Zapisz zmiany (Store settings czy jak tam jest u Ciebie)
Pozdrawiam
Ender 3 Pro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”