Simplify3D 5.0

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dziobu »

Lecą jak burza!
5.1!!!
https://www.simplify3d.com/products/sim ... ase-notes/

Używa ktoś wersji 5? Działa toto sprawnie?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: morf »

5.1 ciągle tylko ludzie się nabijają na Twitterze. Zbuggowana wersja :-)

Ogólnie to chyba poza paroma wyjątkami wszyscy użytkownicy (łącznie ze mną) się na nich wypieli z powodu tego że wcześniej cały ich development stał a potem doszły opłaty za 5.
Done is better than perfect.
SanFable
Postów w temacie: 4
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: SanFable »

Ja jestem jedną z garstki osób, które kupiły upgrade 4->5, jestem po kilku miesięcznej przerwie, wróciłem na wersję 5, do tego momentu wydrukowałem kilka wydruków i moje odczucia względem S3D:

- wciąż to jest stare, dobre S3D, nie było problemu z nawigacją po zakładkach itd. (może dlatego, że realnie widocznych doszło kilka ustawień? :p)
- mam świadomość, że inne slicery może i poszły dalej - drzewiastych supportów dalej nie ma, ale raz, że się przyzwyczaiłem i mam kontrolę nad prawie wszystkim, dwa, że wydruki są ładne bez ustawiania miliona opcji jak np. w Curze.
- Chociaż w sumie supporty dalej są naprawdę dalej fenomelnalne
- Nie mam na co się skarżyć w kontekście bugów itd, mi wszystko śmiga (fakt, nie bawię się w dual extrusion i jakieś inne cuda)
- Jak dostałem popup o upgrade, pomyślałem sobie - oby tylko nie był płatny xD
- Fajnie, że dodali wsparcie dla klippera, jak postawię to na pewno przetestuję tą komunikację.
morf
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dziobu »

Ale masz coś co by uzasadniało przejście na v5?
SanFable
Postów w temacie: 4
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: SanFable »

dziobu pisze: 14 maja 2023, 01:35 Ale masz coś co by uzasadniało przejście na v5?
Dobre pytanie, jeszcze za krótko używam,

Z takich zauważalnych usprawnień to na pewno slicowanie jest szybsze
Z featuresow zauważyłem auto seam hiding - no coooś tam daje.
Supporty zapowiadają się jeszcze lepsze chociaz jeszcze nie doświadczyłem
W widoku poslicowania jest więcej opcji co ma się wyświetlać i jakoś lepiej jest wyświetlane

Na chwilę obecną mało widocznych rzeczy, ale też malo używałem, za jakiś czas uzupełnię listę jak się pobawię nowymi opcjami typu ironong itp
SanFable
Postów w temacie: 4
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: SanFable »

Aktualizacja po pewnym czasie,

Przebudowałem swoją drukarkę, zrobiłem nowy profil S3D i generalnie od dłuższego czasu walczę z kalibracją i szczerze mówiąc znalazłem rozwiązanie
zmiana slicera :smile2:

finalny test był tutaj:
https://www.thingiverse.com/thing:5591283
jest sobie taki model na sprawdzenie flow i co robi simplify?
dziwnie jezdzi bez extrudowania drogą, którą wcześniej extrudował co x2 wydłuża wydruk, ale to tam nic

szerokość ścianek:

0,87 0,95 1,01 1,08

rozumiecie to? robicie testowy wydruk na grubość ścianek, a one się różnią o ponad 0,2mm... mózg się przegrzewa jak myśli co tu może być nie tak...

sięgnąłem po prusa slicera, dosłownie domyślne ustawienia, tylko retrakcję z 2mm zrobiłem 1.3mm (orbiter v2)
szerokość wszystkich ścianek jest równa 0,83, dalej nie wiem dlaczego 0,83, ale mniejsza ;)


już nie wspomnę o dosłownie tragicznych rogach w przypadku S3D względem dosłownie bez ustawień prusa slicera.

róg w którym zaczyna się nowa warstwa, tu szew, tam braki filamentu, no kurde dramat, a zaczynałem od świeżego profilu w S3D. w Prusa slicerze praktycznie nie jestem w stanie stwierdzić, gdzie nowa warstwa się zaczynała (taa, robiłem pressure advance itd ;p)


No cóż, S3D is not my friend anymore.
dziobu, RevanitaPL, morf
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: mcxmcx »

A chcesz sprzedać tego simplify?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
SanFable
Postów w temacie: 4
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: SanFable »

Jeszcze się wstrzymam do momentu aż ustabilizuje któryś profil żeby bylo pięknie, przytłacza ilość opcji w prusa slicerze, gdzie w S3D czuje się jak w domu...
mcxmcx
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dziobu »

SanFable pisze: 22 cze 2023, 10:21przytłacza ilość opcji w prusa slicerze, gdzie w S3D czuje się jak w domu...
Miałem ten sam problem. Weź piwo, poświęć pół godziny i przeglądnij te opcje dwa razy; pozmieniaj i zobacz jak to wpłynęło w podglądzie na detal.
Przy robieniu profili tak na prawdę będziesz modyfikował ich kilka, w skrajnym wypadku - temperaturę, długość retrakcji i nadmuch. Resztę oczywiście też możesz, ale zwykle nie musisz. Niemniej fajnie mieć taką możliwość; można sobie tak doklikać te kompensacje i inne bzdury żeby nawet skurczliwy nylon wychodził w punkt, zarówno wymiarami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. S3D na to nie pozwala; zysk z tego że ma niewiele opcji jest raczej średni.
SanFable
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dragonn »

Można też nie przełączać się od razu na Expert, w Simple moim zdaniem wcale nie ma więcej opcji niż w S3D (co najwyżej ma więcej funkcji manipulowania załadowanym modelem, ale one są bardzo przydatne i nie trzeba ich używać jak nie chcemy).
SanFable, dziobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”