Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Programy do projektowania CAD
dawidd
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 226
Rejestracja: 20 lip 2020, 06:48
x 3

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: dawidd »

ale wersje wcześniejsze niż 6 do końca maja maja być ubite, wiec żaden interes ja teraz instalować.
ENDER 5 PRO - obsługuje amator :)
SKR Mini E3 V2.0
TFT35 E3 V3.0
E3D
3D Touch
Direct drive - BMG + LDO-42STH25-1404MAC
Hero Me Gen5 + LED
Dual Z
OctoPrint
2x5015 SUNON MF50151VX 12V + 4020 SUNON 24V MF40202V2-A99-A
Pianka izolacyjna pod stołem
Paski GT2 + napinacze
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: @GUTEK@ »

W podglądzie zdarzeń systemu nie ma żadnego komunikatu błędu?
Albo może w AppData tworzy się jakiś log.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: arkomania.pl »

Ja mam, to samo.

DSM 5.0 działa.

DSM 6 nie działa, z komunikatem jak powyżej.
Próbowałem na paru komputerach, gdzie już była wcześniej wersja 6. instalacje od nowa.
Nic nie pomogło. Założyłem nowego użytkownika. Nie pomogło.
Nie próbowałem instalacji na czystym systemie - świeżo zainstalowanym.
Na wszystkich komputerach mam W11Pro.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: @GUTEK@ »

Sprawdziłem na wirtualu.
Czysty Win11Pro. Do tego zainstalowałem DSM 6.4.
Zarejestrowałem się na tą licencję darmową Explorer co tam jest.
No i poszło bez problemów, zalogowałem się na założone konto i program uruchomił się.

Jednak, żeby nie było na marne poszukałem co gdzie siedzi.
Więc tak, plik z logami - również logowania, siedzi w ścieżce:
C:\Users\[TWÓJ_UŻYTKOWNIK]\AppData\Roaming\SpaceClaim\Log Files - proponuje żeby osoby którym nie działa przejrzały go. Może będzie jakiś błąd wypisany.

Dodatkowo w rejestrze ustawienia programu siedzą w:
HKEY_CURRENT_USER\Software\SpaceClaim - jest tam też klucz rejestracji, nie wiem czy ten klucz jest na konto czy na każdą instalację inny, ale ja bym na miejscu autora spróbował na chama cały ten klucz rejestru przekopiować z kompa gdzie zarejestrował na komp w którym program nie działa i zobaczyć co się wydarzy.

I na koniec mam jeszcze propozycję, żeby wywalić ten cały klucz SpaceClaim oraz katalog SpaceClaim w AppData Roaming oraz Local. Niech program na nowo to utworzy przy uruchamianiu i wtedy spróbować się logować.


To się bawcie i dajcie znać czy coś pomogłem :D
Adinfo
dawidd
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 226
Rejestracja: 20 lip 2020, 06:48
x 3

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: dawidd »

hmm, u mnie sie udało. Założyłem kolejnego nowego maila, wcześniej zakładałem na gmail'u, teraz na Onecie. Założyłem na DS kolejne konto na maila z onetu i o dziwo wszystko poszło. Wcześniej próbowałem na nowym systemie Win10 home, PRO, próbowałem również na win7 - wszystko bez rezultatu. Po założeniu konta na onet udało się.

Info które znalazłem:
If you are using the free to use, DSM v6 Explorer, then you may only have DSM installed on 2 pc's.

For DSM Creator, 3 pc's in total.

For DSM Engineer, 4 pc's in total.
i kolejne ze strony DS:

Po pierwsze, upewnij się, że Twój zarejestrowany adres e-mail w DesignSpark został zweryfikowany , logując się tutaj: https://www.rs-online.com/designspark/m ... t/my-email .

Następnie przejrzyj i wypróbuj każdą opcję, aż problem zostanie rozwiązany:

W stosownych przypadkach wyłącz VPN i wszelkie programy antywirusowe innych firm, które mogą blokować kontakt DSM z serwerem DesignSpark w celu aktywacji .
Wypróbuj inne połączenie internetowe (np. mobilny hotspot), jeśli Twoja obecna sieć ma surowe zasady, których nie możesz zmienić.
Jeśli łączysz się z siecią lokalną (LAN) w miejscu pracy, poproś administratora IT o dodanie obu poniższych adresów URL do listy wyjątków zapory sieciowej lub zezwolenie na obejście uwierzytelniania serwera proxy:

https://tools.designspark.com/designspa ... s/licenses
https://api.licensespring.com

Te punkty końcowe API bezpiecznie uwierzytelniają Twoje konto DesignSpark, sprawdzają uprawnienia i udzielają licencji na korzystanie z oprogramowania DesignSpark. Adresy URL nie są przeznaczone do otwierania w przeglądarce internetowej. Oprogramowanie może ich używać tylko do wysyłania żądań API w określonym formacie.

Sprawdź, czy data i godzina na komputerze są prawidłowo ustawione/zsynchronizowane. W ustawieniach czasu i daty systemu Windows należy ustawić automatyczną synchronizację z internetowym serwerem czasu. Niewłaściwe ustawienie daty lub godziny może spowodować niepowodzenie sprawdzania licencji online.
Lokalne wyłączenie trybu FIPS dla używanej karty sieciowej. Tryb FIPS blokuje dostęp do nowszych schematów kryptograficznych, które nie zostały zatwierdzone przez FIPS. Nie oznacza to, że mechanizm aktywacji oprogramowania DesignSpark jest mniej bezpieczny. FIPS oznacza „Federalne standardy przetwarzania informacji”, które są publikowane przez NIST rządu federalnego USA.
Jeśli możesz korzystać tylko z jednej sieci w swoim miejscu pracy, spróbuj poprosić administratora IT o lokalne wyłączenie trybu FIPS w ustawieniach karty internetowej komputera (Wi-Fi lub Ethernet):

Mogą to zmienić za pomocą Panelu sterowania-> Sieć i Internet-> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia adaptera.
Wybierz kartę internetową w oparciu o sposób, w jaki zwykle łączysz się z przewodową siecią Ethernet lub Wi-Fi. Kliknij adapter prawym przyciskiem myszy i kliknij „Status”.
Następnie otwórz Właściwości sieci bezprzewodowej -> Zabezpieczenia-> Ustawienia zaawansowane. Wyłącz zaznaczenie opcji FIPS i kliknij OK, aby zapisać i wyjść.
Więcej wskazówek na temat tego, jak administratorzy IT mogą to zmienić za pomocą lokalnych zasad grupy, znajduje się tutaj: https://www.howtogeek.com/245859/why-yo ... n-windows/ (link prowadzi do zewnętrznej strony internetowej, na której obowiązują ich warunki użytkowania).
ENDER 5 PRO - obsługuje amator :)
SKR Mini E3 V2.0
TFT35 E3 V3.0
E3D
3D Touch
Direct drive - BMG + LDO-42STH25-1404MAC
Hero Me Gen5 + LED
Dual Z
OctoPrint
2x5015 SUNON MF50151VX 12V + 4020 SUNON 24V MF40202V2-A99-A
Pianka izolacyjna pod stołem
Paski GT2 + napinacze
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: Artu »

dawidd pisze: 18 maja 2023, 21:58 ale wersje wcześniejsze niż 6 do końca maja maja być ubite, wiec żaden interes ja teraz instalować.
Pożyjemy zobaczymy... W 6 uwalili export do stl, więc mi to lotto :P
Najwyżej nauczę się ketchupa :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
denior
Postów w temacie: 2
Posty: 394
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Ender 3 Pro
x 152

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: denior »

Nieprawda, można rysować i zapisywać do stl, nie da się otworzyć stl, nazwali to revers engineering i przenieśli do subskrypcji płatnej
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
patrzę
Postów w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:33
x 8

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: patrzę »

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja też miałam problem z rejestracją z konta w google.
Pomogło gdy podałem pełną nazwę, czyli nie XYZ@gmail.com tylko XYZ@googlemail.com
Adinfo
dawidd
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 226
Rejestracja: 20 lip 2020, 06:48
x 3

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: dawidd »

patrzę pisze: 21 maja 2023, 20:30 Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja też miałam problem z rejestracją z konta w google.
Pomogło gdy podałem pełną nazwę, czyli nie XYZ@gmail.com tylko XYZ@googlemail.com
Takiej informacji nigdzie nie znalazłem, nawet na forum DS, ale może i prawda bo na poczta.onet poszło a na gmail nie chciało
ENDER 5 PRO - obsługuje amator :)
SKR Mini E3 V2.0
TFT35 E3 V3.0
E3D
3D Touch
Direct drive - BMG + LDO-42STH25-1404MAC
Hero Me Gen5 + LED
Dual Z
OctoPrint
2x5015 SUNON MF50151VX 12V + 4020 SUNON 24V MF40202V2-A99-A
Pianka izolacyjna pod stołem
Paski GT2 + napinacze
grander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 12 gru 2018, 18:53
x 1

Re: Logowanie do Designspark - napotyka błąd...

Post autor: grander »

Witam od kilku dni również nie mogę sie zalogować DSM 5.0 .

Podaje login , hasło wciskając guzik i nic, drugi raz znika okno te, które jest przy logowaniu co zrobiłem

Dałem przypomnienie hasła- nic nie dało
Widzę, że na stronie konto jest zalogowane na stronie https://www.rs-online.com, ale program nie startuje
Wyczyściłem rejestr oraz odinstalowałem program z czyszczeniem rejestru RevoUninstellr- nic nie dało
Próbowałem, założył nowe konto, ale rejestracja blokuje sie na guzik załóż konto na samym końcu, jak by guzik nie reagował do założenia nowego konta.
Ustawiłem inna przeglądarkę domyślną przeglądarkę na inna i nic nie dalo
Zrobiłem aktualizacje Windowsa 10, uruchamiając od nowa komputer, nic nie dało.
Załączniki
okno.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”