Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Mar_io
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Mar_io »

Witajcie,

Piszę do Was w sprawie porady. Doszły do mnie paczki z chin z elementami do przeróbki EN3P na all metal. Kupiłem taki bimetal:

https://pl.aliexpress.com/item/10050033 ... pt=glo2pol

Do tego nowy termistor na M3:

https://pl.aliexpress.com/item/32992406 ... pt=glo2pol

Wszystko poskładałem niby powinno działać i działa w teorii. Jednak po wyłączeniu drukarki zastyga w niej filament na tyle że nawet po podgrzaniu dyszy do 260 st nie jestem w stanie go roztopić. Po prostu robi się glut w tej rurce z niby bimetalu. Nie wiem jak ten temat ugryźć Mo, co może być nie tak. Może mi ktoś z Was podpowie.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Andrzej_W »

Wymienić na inny bimetal. Ewentualnie poprawić chłodzenie radiatora że by odbierało sprawniej ciepło z łącznika.
W tym może ciepło za wysoko idzie do łącznika i ci czopuje.
Czy przy druku PLA nie masz jakiś problemów z nim?
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: dekas »

A może oszukuje Cię ten termistor? Może tam nie ma 260, a na przykład 150?
Mar_io
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Mar_io »

Nie mam problemów przy PLA puki jest przelot, jak zacznie czopować to kicha. Termistor dla próby wymieniłem na ten oryginalny i jest to samo. Wygląda to tak jakby wiecie rurka tego bimetalu na samej górze była chłodniejsza niż w połowie i robi się zator bo filament zastyga na górze, a na dole się topi. Nie wiem czy nie lepiej zostać przy oryginalnym rozwiązaniu czyli rurce ptfe i zwykłej wkładce jednak wymienić samą rurkę na jakąś lepsza co wytrzymuje >260 st.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: dekas »

To znaczy, że póki co musisz iść za sugestią Andrzeja.
Mar_io
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Mar_io »

Dzięki będę kombinować dalej. W każdym razie dziękuję za sugestie
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Kopytko »

A czy nie wyłączasz zasilania drukarki przed wystygnięciem wszystkiego ? Albo np na końcu gcode nie masz jakiegoś wysuniecia filamentu dodanego ? I to sie przykleja już do zimnej strefy rurki?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1515
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 323

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Jarewa »

Nawet gdyby coś robiło to nie ma prawa się przykleić do polerowanego tytanu, tu ewidentnie że łącznik jest zjeban....
Mar_io
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Mar_io »

Nie, robię wszystko właściwie. Najprawdopodobniej łącznik jest z chińskiego "tytanium" i tyle. Szajs po prostu
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Elegoo Neptune 3 pro - all metal

Post autor: Kopytko »

Jarewa pisze: 23 maja 2023, 16:16 Nawet gdyby coś robiło to nie ma prawa się przykleić do polerowanego tytanu, tu ewidentnie że łącznik jest zjeban....
Polerowanym bym tego nie nazwał i oglądnij sobie to pod mikroskopem, nawet dobre łaczniki maja jakies tak ślady po obróbce a warstwa wierzchnia nie jest polerowana a nakładana pod wpływem elektrolizy czy jak sie to zwie, w każdym razie powierzchownie aby było takie LUX :)
I tez sie potrafi do tego kleić, a bardziej moze nie tyle co kleić ale zaklinować w nierównosciach, swego czasu triangle miało łączniki o mniejszej średnicy jak 2mm i tam sie czesto potrafił uplastyczniony filament przyklinować, nie tak jak koledze tu, ale zanim złapało troche temp cieżko było ruszyć, teraz poprawili.
Więc jeżeli łącznik ok to nadal szukac w ustawieniach końcowych lub złym złożeniu sprzetu, moze i w fabryce. Lub łącznik szajs i sie klei jak lukier z paczka:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”