Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 3
Posty: 196
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 99

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: rafly »

Igor pisze: 23 maja 2023, 08:57
rafly pisze: 22 maja 2023, 19:52 Raise pro 2
Do PLA? Niespecjalnie się nadaje z powodu konstrukcji głowicy. Jest tam wystarczająco ciepło i luźno żeby PLA się regularnie klinowało. Paradoksalnie o wiele lepiej radzi sobie z nylonem.

Koniecznie 300x300? Bo wyjście powyżej 200-parę na 200-parę to taka granica jak dostawczak do i powyżej 3.5T

O każdej komorze można tak napisać
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: mpk »

moje 0.3pln, bo gier z dodrukowanymi insertami mam mocne kilkadziesiąt.
Jak dotąd jedyny przypadek, w którym przydałby się większy stół, to kafelki z mapami do "dynamicznie" generowanych układów.
ale to spokojnie można ograć klejem.
W każdym innym przypadku wygrywają modułowe układy z małymi pudełkami, podzielone możliwie blisko startowemu setupowi gry (wyjmujesz i grasz, bez żmudnego etapu przygotowywania) które układasz gdziekolwiek akurat masz miejsce na stole.
bukszpryt, rastula
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Kopytko »

Na ta chwile gdybym miał taki dylemat to neptune 3 plus z direct drive wydaje sie najbardziej sensownym rozwiązaniem z tych co można budżetowo zakupić. Ew w przyszłości wymiana tych rolek na szyny mgn jakieś.
Zwłaszcza ,że oczekiwania jakie masz ida w wielkie wydruki z pla, inne materiały wydają się zbędne.
W tym momencie to chyba jedna z sensowniejszych opcji. Ew szukać czegoś z klipperem aby mieć fjuczery typu pressure advance , input shape itp.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
bukszpryt
Postów w temacie: 5
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: bukszpryt »

Kopytko pisze: 23 maja 2023, 12:51 Ew szukać czegoś z klipperem aby mieć fjuczery typu pressure advance , input shape itp.
neptune może bez problemu chodzić na klipperze. Trzeba tylko dokupić hosta.
mój 2s od paru miesięcy funkcjonuje pod klipperem.
Kopytko
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Kopytko »

bukszpryt pisze: 23 maja 2023, 13:10
Kopytko pisze: 23 maja 2023, 12:51 Ew szukać czegoś z klipperem aby mieć fjuczery typu pressure advance , input shape itp.
neptune może bez problemu chodzić na klipperze. Trzeba tylko dokupić hosta.
mój 2s od paru miesięcy funkcjonuje pod klipperem.
JAk najbardziej tak , mówię o czymś już gotowym na start, ale to prawda klipperka też można dołożyć z czasem nabierania doświadczenia z drukarką:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Raven »

Proponuję spojrzeć jeszcze opcjonalnie na Sovol SV06 Plus. To taki przerośnięty, budżetowy klon Prusy, ale jak na swoja cenę to zaskakująco przyzwoicie drukujący.
https://www.youtube.com/watch?v=jKLRElo ... AuroraTech
Kopytko
Awatar użytkownika
Mawgan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2023, 17:23

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Mawgan »

Igor pisze: 23 maja 2023, 08:57 Koniecznie 300x300? Bo wyjście powyżej 200-parę na 200-parę to taka granica jak dostawczak do i powyżej 3.5T
Kurczę aż tak?
Ale na co to się przełoży?
Trochę ceny i tyle.
No bo czy kupię Neptuna 3 Pro czy Plus to jeden czort sprzętowo.

Super "koniecznie" to nie, ale co za to?
mpk oczywiście ma rację mówiąc, że wygrywają małe pudełeczka dobrze rozplanowane.
Jednak też mam jakieś wizję dłuższych pojemników, a powiem że mam swoje lata, pracę, fundusze i nie chce takiego kombinactwa w klejenie tylko, żeby wydruk był profesjonalny tak jak trzeba.
Jest opcja też wydrukować więcej pojemników na raz na stole.

No bo co zyskam mniejszym stołem? Na jakimś przykładzie sprzętu nowszej generacji.
Andrzej_W pisze: 22 maja 2023, 20:14 Tania dobra chińską drukarka. Czy masz miejsce na trzy drukarki :DD
No miejsce jest bez problemu.
Nie wiem czy tu też ma znaczenie firma, czy wszystkie drukarki można podłączać jakoś jednym hubem i zarządzać drukiem.

Propozycja od rafly CR-10 Smart Pro jest też spoko.
Cena 1/3 więcej za co można było by już jakieś szpulki kupić, a nie wiem czy technicznie odstaje on Neptuna.
Wydaje mi się, że funkcja smart jest bajerem którego po jakimś czasie nie będzie się i tak używać.
To jak z fajnymi telefonami, które później służa do przeglądania neta i pisania smsów.
Fest pisze: 23 maja 2023, 00:14 300x300 bez lanego frezowanego aluminium na stole jest bez sensu.
Magnetyczna platforma PEI i płyta grzewcza + klipsy sprawdzą się? (tj w Elegoo Neptune 3 Plus)
Raven pisze: 23 maja 2023, 20:13 Proponuję spojrzeć jeszcze opcjonalnie na Sovol SV06 Plus.
Też mam na zakładkach.
Po głębszym przemysleniu Neptune 3 wygrywa z nim, jakoś go nosem bardziej czuję. Dzięki za wrzutkę Raven!

Jak na razie wybór pada na Elegoo Neptune 3 Pro, muszę poczytać jakie fjuczery można tam jeszcze mieć.
Chciałbym bardzo jakiś przykład, co pobiło by sprzętowo tą pozycję z drukarek poniżej 300x300, bo wciąż nie czuję jak bardzo bez sensu jest stołowanie się tak duże. Może koszt produkcji przedmiotów jest tu jakoś bardzo odznaczający się. Podejrzewam, takie grzałki mało nie biorą prądu przez tyle godzin. Ciekawe czy w jakiś programach do druku można wpisać parametry poboru mocy i aktualną cenę prądu żeby wyliczyć koszt druku : ) (odleciałem? : ) )
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Andrzej_W »

Kalkulator z Prusy
https://blog.prusa3d.com/3d-printing-pr ... tor_38905/
Skoro masz miejsce to może dwie drukarki jedna dużą do większych wydruków a mniejsza do drobnicy.
Większa drukarka to przeważnie mniejsze przyspieszenia bo trzeba latać ciężkim stołem wiec przekłada się na czas druku.
Awatar użytkownika
Mawgan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2023, 17:23

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: Mawgan »

Andrzej_W pisze: 24 maja 2023, 16:12 Kalkulator z Prusy
https://blog.prusa3d.com/3d-printing-pr ... tor_38905/
Skoro masz miejsce to może dwie drukarki jedna dużą do większych wydruków a mniejsza do drobnicy.
Większa drukarka to przeważnie mniejsze przyspieszenia bo trzeba latać ciężkim stołem wiec przekłada się na czas druku.
Mam idealnie miejsce na 2 drukary koło siebie. (szer wnęki 130cm) i przyznam, że pomału mnie przekonujecie do rozważenia czegoś mniejszego również. Docelowo pewnie staną dwie o różnych wielkościach dla większego pola manewru.

Tylko czy jest coś w klasie i cenie Neptuna 3 Plusa (do 2,5k) co technicznie go przebije, żeby był jakiś mocny akcent ZA?
Bo Neptun 3 Pro o mniejszym stole i tak ma takie same czasy druku. Tu jakoś na czasie mi hiper nie zależy, bo ja nie robię firmy, tylko, zeby ładnie powierzchnie ścianek drukowało np.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 3
Posty: 196
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 99

Re: Drukarka stół 300m do insertów gier planszowych. help.

Post autor: rafly »

Niestety każdy z nas to przerabiał. Niby lepiej więcej, można pełno rzeczy na raz, mogę dłuższe itp. W praktyce okaże się i tak, że nie będziesz tych dużych pudełek drukował tak jak Ci się wydaje bo w druku 3d mocno odczuwa się kwestie technologiczne... wydruki trwają długo a to ciut większe kosztuje 4x więcej czasu niż coś mniejszego, zaczynasz kalkulować czas w slicerze i już to tak pięknie nie wygląda. Zwłaszcza w konfrontacji z rzeczywistością, która dość szybko studzi entuzjazm. W trakcie druku może się coś wydarzyć, a dokładnie to pierdylion rzeczy, a to 1/3 takich wydruków pójdzie do kubła, a to stracisz dwie rolki filamentu na jedno takie ciut inne pudełeczko, a to jak zapuścisz więcej i coś się sp..li w międzyczasie to stracisz kolejne pół roki filamentu. Po refleksji zauważysz, ze tracisz mniej więcej 3x więcej czasu niż myślałeś a to duże jeszcze trzeba mnożyć x4. itp. itd. Do takiej mikroprodukcji kilkunastu elementów na jednej patelni to trzeba mieć pewną drukarkę, dobrze przetestowane modele, przetestowany, dobry i pewny filament, wszystko musi hulać i gwizdać to wtedy to ma sens. Z drugiej strony, przyznaję Ci rację, te duże drukarki są w takich cenach, że za ta opcję można dorzucić 200 zł i zawsze jest w odwodzie a czy większe będzie warto drukować to się sam przekonasz w trakcie akcji. Dlatego nie odwodzę Cię od zakupu takiej drukarki, sam tak zrobiłem i nie żałuję bo czasem te 300 czy 400 się przydaje ;)
fyme, roman, JGFTW
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”