Roman - wydruki

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 14
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Roman - wydruki

Post autor: roman »

no jest taka szansa ;) tym bardziej, że akurat w tym miejscu kask już jest nieźle pocharatany od gałęzi, więc jakiś "kontakt" z przyrodą był. ale z drugiej strony to ja chyba wole żeby mi się ta lampka odpieła aniżeli pociągnęła na jakiejś gałęzi kask i moją łepetyne razem z nim ;)
emartinelli
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 14
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Roman - wydruki

Post autor: roman »

Okulary sie popsuły. Od lewej: TPU, PET i połamany orgyginał.
20230527_155932.jpg
20230527_155857.jpg
Nie chciało mi się tego robić, bo to okulary za pare złotych z ali, ale zauważyłem, że można się fajnie pobawić kątami. Chodziło o to by tak narysować model, by nie używać za dużo suportów, bo jak wiadomo suportom mówimy głośne i stanowcze: ...być może, ale niewskazane.

Wyszło tak, że nawet "blokada otwarcia", działa prawidłowo. Ale zrezygnowałem z zawiasu plastikowego na rzecz śruby M2 - ładnie tam pasuje - będzie bardziej żywotne. Ale mam dylemat, z PETu zachowuje się wręcz wzorcowo - elastyczne, wytrzymałe, daje oparcie na łepetynie. Z TPU (ROSA 95A) miękkie, przyjemne na uchu, no i nie boje się, że sobie to wetkne do oka, tzn. pewnie i tak kiedyś wetkne, ale mniejsza krzywda niż jakby było z PETu. Wadą jest ta za duża miękkość, no nie czuje, aby okulary dobrze siedziały (na razie drugiego do pary jeszcze nie robiłem, ale już czuje, że jak będzie para z TPU to będzie mi się zbyt luźno nosić).

Pomyślałem, że możnaby zrobić jedynie "skarpete" z TPU a trzon z PETu, ale tu się kłaniają sposoby łączenia - ktoś? coś? wie? testował, robił takie łączenia, jakieś proste sposoby itp?
dziobu, Andrzej_W, Pjoter
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Roman - wydruki

Post autor: dziobu »

Pewną wadą PETa są odpryski i ostre krawędzie jakie powstają w przypadku silnego uderzenia bądź złamania.

Był kiedyś taki fajny materiał który by tu teoretycznie pasował idealnie (teoretycznie, bo to na bazie PLA) - OrbiTech PLA Flex. Teraz go już nie widzę.
A był stanowczo twardszy niż znane mi TPU ale elastyczny jak PET. Może nawet bardziej. Ale co ważne - był bardzo miły w dotyku.

Z tego co IMHO warto spróbować:
  • czysty Nylon,
  • TPU+GF30, (bardzo fajny materiał ale będzie wymagał lekkiego szlifowania żeby przyjemnie się tego używało)
  • TPU 60D. (tu teoretyzuję; wiem że takie TPU jest ale nie miałem z nim styczności)
Jest jeszcze jedna opcja - wkomponuj w środek płetwę usztywniającą. Taki wyciągnięty profil prostokątny. Wydrukuj go z PETa.
Potem, podczas druku reszty z TPU (z dziurą w środku), przed ostatnią warstwą zamykającą tą dziurę zrób pauzę i wstaw ten profil. Robiłem takie rzeczy, dalej robię - to działa. Tyle że ja wstawiam linkę metalową, śrubę, klucz, itp.
roman
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 14
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Roman - wydruki

Post autor: roman »

dziobu pisze: 27 maja 2023, 16:23 Był kiedyś taki fajny materiał który by tu teoretycznie pasował idealnie (teoretycznie, bo to na bazie PLA) - OrbiTech PLA Flex.
To to?
https://technovade.pl/product-pol-246-O ... Black.html
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Roman - wydruki

Post autor: dziobu »

No właśnie nie wiem.

Opis na stronie producenta mi nie pasuje; do tego mam zapisane "Orbi-Tech PLA Flex" ale nie mogę tego w sieci znaleźć. Zapisywałem w czasach swojej pierwszej drukarki i może zwyczajnie napisałem źle; wtedy nie było tylu materiałów co obecnie.

Tu Soft PLA wydaje mi się zbyt miękki: https://www.youtube.com/watch?v=G0uCnB7JlK0
Pisałem bardziej o czymś takim jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=vr1gugI7zXg
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 14
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Roman - wydruki

Post autor: roman »

Rączki do małych imbusów, małych w sensie do 4mm oraz takich co krótszy koniec mają... nieduży. "Zapiekane" i na dwa palce. Wcześniej drukowałem jakieś rączki skręcane, ale one były dość spore. (Rozmiary: 4; 3; 2.5; 1.5;)
Załączniki
20230924_235022.jpg
20230924_233222.jpg
imbus-e.3mf
(754.76 KiB) Pobrany 36 razy
dziobu, majek, fyme, Andrzej_W, aaannnd, emartinelli, EG-SPOON
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”