Ender 3 . Problem z zawieszaniem druku

Golob80
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2023, 13:35

Ender 3 . Problem z zawieszaniem druku

Post autor: Golob80 »

Witam. Drukareczkę mam już od jakiegoś czasu, zrobiłem parę modyfikacji , dual z, plus parę innych pierdol. Jakiś czas temu uszkodziła mi się płyta główna. Postanowiłem zmienić na cos cichego i wsadziłem płytę creality 4.2.7. Niestety pojawił się poważny problem. Po wgraniu oprogramowania , wszystko działa ale do czasu. Czasem druk się zawiesi po 5 minutach czasem po paru godzinach a czasem nigdy. Drukuje i nagle stop, ekran nie odpowiada, nic nie da się zrobić , pełne zamrożenie, jak stół i głowica akurat się nie podgrzewały to wszystko się chłodzi ale już dwa razy miałem tak ze były w trakcie podgrzewania i wszystko idzie do góry, nie wiem do jakiego stopnia ale wydaje mi się ze na max . Smród i wszystko się przegrzewa. Próbowałem wgrać soft od nowa , nic to nie daje oczywiście ze strony producenta. Karty zmieniałem tez nie pomaga, z kabla usb tez się zacina. Jak wyłączę zasilanie i zrobię resume to wznawia wydruk i dalej drukuje. Zrobiłem test i wyciągnąłem kartę podczas druku, jest podobnie ale nie tak samo, wyświetlacz strasznie laguje ale cos tam reaguję, temperatury są kontrolowane i utrzymywane na takim samym poziomie jak podczas druku , po wciśnięciu karty wznawia wydruk. Boje się włączyć wydruk bo raz ze staje i wydruki są do wyrzucenia a dwa ze boje się ze może się cos zajarac. Na aledrogo znalazłem komentarz kupującego taka płytę ze miał podobny problem i ze podobno wina jest wadliwy soft, czy da się cos z tym zrobić? Dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi :D
mikun
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:14
x 5

Re: Ender 3 . Problem z zawieszaniem druku

Post autor: mikun »

Próbowałeś zrobić wydruki na innym zasilaczu? Ja podejrzewam tzw szpilki w zasilaniu, zakłócenia na przetwornicy. Jeśli masz możliwość podmień zasilacz i sprawdź. Gdyby druk zawieszał się zawsze po 5, 10min czy godzinie to można by tu winić soft lub coś co się przez ten czas nagrzewa/przegrzewa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”