Zarządzanie kilkoma drukarkami

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Mawgan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2023, 17:23

Zarządzanie kilkoma drukarkami

Post autor: Mawgan »

Jak już jest temat to proszę podpiąć bo nie znalazłem.
Zastanawiam się jaki jest sposób na podpięcie kilku drukarek z różnych firm np do jednego kompa, aby móc nimi zarządzać i czy to w ogóle ma sens.
Zakładając że druki trwają od godziny do kilkunastu godzin, to śmignąć kartą SD do jednej, drugiej, trzeciej i iść na browara to nie jest żaden kłopot.
Ale czy są dedykowane rozwiązania do spinania szeregowego drukarek i miejsce do takiego zarządzania w programach?
Jeśli drukarka ma możliwość wpięcia modułu wi-fi to sprawa z górki.
bukszpryt
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: Zarządzanie kilkoma drukarkami

Post autor: bukszpryt »

Pod klipperem można bez problemu podłączyć kilka drukarek do jednego hosta. Zarządzanie masz wtedy przez prosty interfejs webowy. Jak host jest wpięty do lokalnej sieci, to masz do tego dostęp z dowolnego urządzenia w tej sieci, które ma przeglądarkę www.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Zarządzanie kilkoma drukarkami

Post autor: majek »

Octoprint daje Ci 'zdalność' dla drukarek, ale każda musi być sterowana przez osobną instancję (ale mogą być na jednym komputerze).
Octofarm za to załatwia zarządzanie tym bałaganem w jednym miejscu. Nie wiem czy jest coś jeszcze podobnego do Octofarm-a.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1577

Re: Zarządzanie kilkoma drukarkami

Post autor: morf »

2-3 lata temu robiłem lekkie rozpoznanie ostatecznie padło na octofarm.
Miało swoje bolączki ale ostatecznie działało.
Później skończył mi się projekt z bardziej masowym wydrukiem i już nie używam.
Może pojawiło się coś nowego. Octo ma prosty API http nie jest więc Rocket science napisać coś co by sterowało zbiorem octoprintow
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 587
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 238

Re: Zarządzanie kilkoma drukarkami

Post autor: Rozarh »

Spróbuj Repetier Server. Może zarządzać dowolną ilością różnych drukarek z różnym firmware - od Marlin przez Klipper, Repetier Firmware aż do Rep Rap Firmware. Ja sobie go testuję i póki co nie widzę jakichś problemów. Największy mankament dla mnie to to, że przy różnych drukarkach nie mogę drukować jednego projektu na dowolnej z nich - każdy projekt musi mieć w opisie drukarkę, pod którą był slice'owany. Jeśli mamy farmę identycznych drukarek to powinno się sprawować nieźle.
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”