Płyn do baniek

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Płyn do baniek

Post autor: Andrzej_W »

Jak w tytule. :D
Potrzebny mi sprawdzony płyn do robienia baniek dla dzieci.
Tam gdzie zawsze kupowaliśmy jakość niestety spadła i nie działa z akcesoriami które mamy do ich robienia.
Może ktoś kupuje dla swoich rozrabiaków i ma sprawdzony sklep lub sprawdzona recepturę do domowego wytwarzania płynu.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Płyn do baniek

Post autor: konradsdev1 »

Niedawno dla córki kupiłem TM Toys płyn do baniek Fru Blu. Jak na razie to najlepszy płyn na jaki trafiłem, dużo lepszy od Tuban.
Jest dosyć gęsty i nadaje się zarówno do robienia dużych baniek jak i do maszynek typu rybka do robienia baniek :D

https://www.empik.com/tm-toys-plyn-do-b ... ,zabawki-p
Andrzej_W
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Płyn do baniek

Post autor: panWiadr0 »

Wy nie macie na co kasy wydawać?

szklanka wody destylowanej
1.5 łyżeczki gliceryny
4 łyżki ludwika
Adinfo, Zepco, Abys, obrms
bukszpryt
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Płyn do baniek

Post autor: bukszpryt »

woda destylowana? gliceryna? kiedy ostatnio się bawiłem bańkami, to wystarczała kranówka +płyn do mycia naczyń lub ewentualnie szampon, a nie jestem na tyle stary, by żyć za PRL-u.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Płyn do baniek

Post autor: mcxmcx »

Tak, ale gliceryna pozwala robić dużo większe i dłużej trzymające się bańki.
panWiadr0
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Płyn do baniek

Post autor: Berg »

ech. Przypomniał z czego się banki robiło.....
b07b7fef4d04aa10fdd1aa0ec169.jpeg
Fest
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: Płyn do baniek

Post autor: obrms »

panWiadr0 pisze: 09 cze 2023, 23:02 Wy nie macie na co kasy wydawać?
Największy szmal obecnie robi się na gównoakcesoriach i zabawkach dla bombelków :D Rozrabiasz w wodzie pare kropel ludwika, ładujesz w kolorowe opakowanie, promujesz jako płyn do baniek i kasa płynie :D
bukszpryt, Artu
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Płyn do baniek

Post autor: Andrzej_W »

Z gotowymi płynami to jest wygoda. Kupowałem w Pepco litr za 10 zł i zawsze działał nie ważne w jaki wynalazek do baniek wlałem działał, ale niestety zaczęli pewnie na czymś oszczędzać i wychodzi kupa.
Kilka lat temu też zacząłem szukać jakiejś receptury i po wypróbowaniu dwóch które nie działały trafiłem na ten ze sklepu. Nie musiałem odmierzać płynu gliceryny itp.
Wypróbowałem wczoraj jedną recepturę która o dziwo zadziałała.

Kod: Zaznacz cały

1 szklanka wody
1/2 szklanki gorącej wody plus dwie łyżki cukru
1/2 szklanki płynu do naczyń
Bańki się robią i nie pękają od razu nie są jakoś duże ale są.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Płyn do baniek

Post autor: Berg »

obrms pisze: 11 cze 2023, 12:38 Największy szmal obecnie robi się na gównoakcesoriach i zabawkach dla bombelków :D Rozrabiasz w wodzie pare kropel ludwika, ładujesz w kolorowe opakowanie, promujesz jako płyn do baniek i kasa płynie :D
OT:
Nie trzeba nic rozrabiać. Lejesz wodę z kranu do butelki i sprzedajesz jako mineralna.
Tyle się o tym mówi a dalej widzę w kolejce do kasy koszyki wypchane zgrzewkami "mineralki".
W większej części Polski kranówa nie różni się od wody w butelkach albo jest lepsza. Tam gdzie nie jest można sobie założyć filtry.
W każdym razie Ostatnią butelkę wody w plastiku kupiłem z 5 lat temu i żyję.
Trolinka
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Płyn do baniek

Post autor: roman »

No i widzisz... jak tak twierdziłem przez lata, ale ostatnio to mi się trochę pozmieniało.

Była jakaś awaria, z kranów leciała lekko brudna i śmierdząca woda. Ja tego nie zauważyłem i kawe z tego piłem (rzeczywiście jakoś inaczej mi smakowała). Jak się zorientowałem że coś nie tak, to zacząłem szukać jakiś wiadomości. Cisza. Po 2 dniach w końcu jakieś info, lokalni dziennikarze w końcu dobili się do wodociągów i wyciągęli jakąś informacje, w skrócie: "była jakaś awaria, naprawili, ale teraz wody nie należy spożywać nawet po przegotowaniu przez jakiś czas." No kurwa świetnie, bo od dwóch dni to pije. Czy filtry by coś dały jakbym miał? Nie wiem, może, ale słowa o tym czym i jak "zabrudzona" nie było. Nic.

Powszechna opinia jest taka, że ze stacji poboru wody, wychodzi czyściutka niczym u źródła rzeki. Wierze w to, ale nie wierze w ludzi, którzy się tym zajmują. Tam zapewne prowadzą monitoring w sposób ciągły, ale nawet jak im wyjdzie, że gdzieś coś jest poza normami to nie ma tak, że wyłączają wode. Absolutnie. To tak nie działa. W ogóle nie wyłączają, tylko co najwyżej powiedzą, że coś może być nie tak.

Kiedyś gadałem z gościem co pracował w wodociągach a później zajmował się wierceniem studni. U siebie jest normalnie podpięty pod wodociąg, ale wode do picia i gotowania, i tak kupuje w 20l baniach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”