Regulamin działu giełda

Regulamin forum reprapy.pl
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Regulamin działu giełda

Post autor: marek91 »

1. Forum reprapy.pl, jego właściciel, administratorzy i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ogłoszenia umieszczane w dziale giełda oraz za uczciwy przebieg transakcji.
2. Ogłoszenia zamieszczać mogą osoby ze stażem minimum 21 dni i przynajmniej 30 postami napisanymi poza działami giełdowymi.
2a. Posty usunięte oraz posty znajdujące się w wątkach w dziale "Hasiok" nie wliczają się do wyżej wymienionej liczby wymaganych postów.
3. Wymagane elementy ogłoszenia (o ile mają zastosowanie przy danym typie ogłoszenia):
- opis
- cena podana w PLN
- stan (nowy/używany, sprawny/niesprawny)
- sprzedaż prywatna czy firmowa (jeśli firmowa, należy określić stawkę VAT)
- informacje o wysyłce (sposób, koszt) lub odbiorze osobistym (lokalizacja).
3a. Zdjęcia są wymagane w przypadku sprzedaży przedmiotów o wartości powyżej 150 zł.
4. Ogłoszenia mogą dotyczyć wyłącznie drukarek 3D; urządzeń, części, akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych i usług powiązanych.
5. Mile widziane jest pozostawienie komentarza w odpowiednim dziale po zakończeniu transakcji.
5a. Dział "Komentarze" służy wyłącznie do pozostawiania komentarzy do zawartych transakcji.
6. Dozwolone jest "podbijanie" tematów po upłynięciu 7 dni od daty ostatniego posta.
7. Dozwolone jest odpowiadanie na pytania zainteresowanych w tematach. Niedopuszczalne jest generowanie sztucznego ruchu celem podbijania tematów.
8. Dział "Sprzedam, kupię, zamienię, oddam - drukarkowe" służy do okazjonalnego handlu, zabrania się prowadzenia regularnej sprzedaży.
9. W szczególnych przypadkach możliwe są odstępstwa od zapisanych tu zasad. Wymaga to indywidualnego uzgodnienia z administracją.
10. Oferty sprzedaży mogą dotyczyć wyłącznie przedmiotów faktycznie będących w posiadaniu ogłoszeniodawcy. Z tego miejsca przypominam, że dropshipping to usługa, która powinna być opisana jako taka w niebudzący wątpliwości sposób.
11. Wszystkie oferty powinny być oznaczone prefiksem. Sugerowane prefiksy: [K] - Kupię, [S] - Sprzedam, [Z] - Zamienię, [O] - Oddam, [ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę, [kom] - komentarze

12. Poza działami związanymi z drukiem 3D, w ramach forumowej giełdy funkcjonuje dział "Pchli targ".
13. W dziale "Pchli targ" można zamieszczać ogłoszenia niezwiązane z drukiem 3D.
14. W dziale "Pchli targ" można zamieszczać wyłącznie ogłoszenia takie jak: "Sprzedam", "Kupię", "Zamienię" oraz "Oddam". Dział ten nie służy do zamieszczania ogłoszeń takich jak: "Zlecę Usługę" lub "Wykonam Usługę".
15. Zamieszczanie ogłoszeń w dziale "Pchli targ" jest przywilejem zarezerwowanym dla forumowiczów zarejestrowanych od co najmniej 3 miesięcy oraz przynajmniej 100 postami na liczniku.
15a. Posty usunięte oraz posty znajdujące się w wątkach w dziale "Hasiok" nie wliczają się do wyżej wymienionej liczby wymaganych postów.
16. W działach "Sprzedam, kupię, zamienię, oddam - drukarkowe", "Usługi" oraz "Pchli targ" ważność ogłoszeń wynosi 365 dni, liczone od ostatniego posta. Po tym czasie ogłoszenie zostaje usunięte.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Re: Regulamin działu giełda

Post autor: dziobu »

Dodałem punkt 16.
Zablokowany

Wróć do „Regulamin”