Brak połączenia z rpi 3b+

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Iluzioner
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 26 wrz 2022, 00:41
x 3

Brak połączenia z rpi 3b+

Post autor: Iluzioner »

Hej,
Od pewnego czasu miałem problemy z łącznością na przeglądarce z mainsailem. Musiałem się trochę natrudzić aby się połączyć. I tak coraz dłużej, aż teraz w ogóle nie mogę się połączyć :c sprawdzałem kabel i to na pewno nie on. Próbowałem się z rpi w inne sposoby łączyć np. przez ssh czy programy do eksploracji plików (chciałem wyciągnąć config) ale no nie mogę. Nie wiem za bardzo co mam zrobić. Znaczy inaczej, mogę wszystko wczyścić i zainstalować wszystko jeszcze raz, aby sprawdzić czy działa, ale bardzo zależy mi na configu. Jest opcja aby go jakoś wyciągnąć? dlaczego się to nie łączy? Diody na rpi się świecą - czerwona i zielona. Stawiam, że problem jest właśnie w malinie, bo gdyby był problem z płytą to mógłbym się połączyć z rpi. Od jakiegoś czasu mam cb1 z adapterem od btt przygotowane na podmiankę, ale no mówię, bardzo zależy mi na tym configu.
Jakieś rady?
Rpi podłączone pod octopusa v1.1, zasilacz ori od raspberry. Karta sd działa, bo podłączałem ją do pc i jest ok. Też właśnie myślałem, że podłączając kartę sd do kompa będę mógł wyciągnąć config, ale nie, pliki systemowe i nie za bardzo wiem co tam gra.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Brak połączenia z rpi 3b+

Post autor: ethanak »

Podłączasz kartę z malinki do windowsa? Jeśli tak, to ma prawo czytać tylko partycję boot, a nie tą najważniejszą.
Zainstaluj np. paragona żeby móc przeczytać ext4.
Awatar użytkownika
Iluzioner
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 26 wrz 2022, 00:41
x 3

Re: Brak połączenia z rpi 3b+

Post autor: Iluzioner »

bardzo dziękuję! Udało się. No nic, Wyczyszczę malinę i zrobię wszystko jeszcze raz. A tak to klippera dam na cb1+adapter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”