[Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

[Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: baniaque »

Jestem totalnie początkujący, ale mam już czym się podzielić, tak mi się przynajmniej wydaje :D

Pierwszego dnia wszystkie wydruki, od pierwszego trzymały się świetnie. Potem już gorzej. Walczyłem z ustawieniami, temperaturami, no nic nie dawało dobrego rezultatu.
W końcu zrobiłem czyszczenie stołu metodą następującą:
- położyłem dwa ręczniki papierowe docięte na wielkość stołu odjąć 3-5mm z każdej strony aby nie pokrywał się z krawędziami
- nalałem na ręczniki tyle izopropanolu aby były nasączone ale aby się nie ulewał nie poleciał gdzieś pod szybę
- na to folia aby izopropanol nie wyparował
- po 10 minutach tarcie stołu tymi nasączonymi ręcznikami - patrzę a ze stołu ściera się jakaś żółta warstwa czegoś tam. Była ba całym stole.
- powtórzyłem czynność dwa razy aż ręcznik przestał się barwić na żółto

Po tym wszystkim wydruk oparty o jedną ściankę i bez warstwy dolnej nie do oderwania zanim nie schłodzi się blat. No trzyma pięknie. Dzisiaj kolejne testy i jak coś nowego wyjdzie to uaktualnię wątek. Na razie kolosalna poprawa.

FIlamenty na których pracuję do Devil Design czarny i jasny szary. Dodam jeszcze, że kalibracja rogów stołu wykonana tak, aby kartka ksero ruszała się pod dyszą ale z pewnym oporem i to też wydaje się istotne. Jak jest ciut lżej to drukuje ale widać że potem za łatwo oderwać. Wydaje się, że pierwsza warstwa musi być dobrze "wciśnięta" w stół dla poprawy klejenia do podłoża.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: Trolinka »

Ooo matko jaki fikołek :>
Mała butelka spray po czymś czy w jakimś rosemanie kupiona. Nalać do niej sobie IPA (tego czystego 99% bez domieszek).
Prysnąć 3 razy na stół, przetrzeć papierem, gotowe :P

PS. Tak, na kartkę ma lekko szurać :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: baniaque »

Ja mam izopropanol w spray i mi nie pomagało takie szybkie czyszczenie. W moim poście chodzi o to, że ten stół jest prawdopodobnie czymś pokryty w fabryce albo zostaje jakiś osad poprodukcyjny. Za pierwszym razem wydruki się tego trzymają, ale jak trochę się pogrzeje to już nie bardzo. Dlatego warto na dzień dobry ten stół porządnie wytrzeć. Ręczniki miałem po tym żółte, dosyć intensywny odcień. Z całego stołu schodziło. Nawet w dotyku jest teraz inny :)
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: Trolinka »

Tam jest standardowy stół we wszystkich artillery używany, czyli szklany lekko porowaty i albo zaczęli czymś ochronnie pokrywać albo po prostu jakiś usyfiony się trafił :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: baniaque »

Chińczycy lubią w te warstwy ochronne ;) Czasem tak śmierdzą, że nie da się używać produktu ;)
lordmalin
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2023, 11:03

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: lordmalin »

Ja się kopie z tymi odrywanymi elementami i wygiętą podstawą od początku :( teraz spróbowałem wolniejszego wydruku na pierwszej warstwie i drukuje jakis SD_Card_holder_box_6005022 i zobaczymy. Nie mam iso 90% tylko jakiś płyn dezynfekcyjny z ery covida... kupie se ten iso 99%
lordmalin
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2023, 11:03

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: lordmalin »

nic to nie dało... skończyłem pisać posta, poszedłem zobaczyć jak drukuje i tu efekt
Załączniki
20230709_111511.jpg
rastula
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: [Artillery Hornet] Moje rozwiązanie problemu z pierwszą warstwą

Post autor: rastula »

1) może wciąż głowica jest za daleko stołu...zamiast kartki użyj paragonu z biedronki ( :))
2) robiłeś jakieś testowe druki 1 warstwy...np. wg. tego tutka
https://youtu.be/yxwrd6brIDY
3) kup w rossmannie/necie "hegron żel mocny" w sprayu
4) stół czyść jak jest cieply IPA...tylko się nie zaciagaj;)

na jakiej prędkości drukujesz?

ps

też mam ją 3 tygodnie ;)... już ją kilka razy prawie popsułem:)....ale teraz już śmiga jak szalona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”